USA: zatrzymano ”ciężarówkę prawdy”, policja przeprasza

2008-04-11 00:00:00

W tym tygodniu w miasteczku Olathe, w stanie Kansas w USA doszło do incydentu bez precedensu, związanego z zatrzymaniem ciężarówki ze zdjęciami uśmierconych w wyniku aborcji płodów dzieci, które zestawione zostały ze zdjęciami ofiar holokaustu. W akcji uczestniczyło kilkudziesięciu policjantów. Sierżant David Haldeman nakazał kierowcy Ronaldowi Brockowi opuścić miasto lub zakryć zdjęcia, znajdujące się na plandece. W przeciwnym razie zagroził mu zatrzymaniem w areszcie i wzięciem w depozyt samochodu – donosi LifeSiteNews.com.

Akcja policji była wyraźnym pogwałceniem pierwszej poprawki do konstytucji. Kierowca ciężarówki udał się do Olathe na prośbę szefa chrześcijańskiej organizacji Operation Rescue. Znana jest ona w całym kraju z niekonwencjonalnej działalności antyaborcyjnej, która doprowadziła do zamknięcia wielu małych ośrodków i kilku większych, w których dokonywano aborcji, a także do postawienia zarzutów wielu aborcjonistom.

Prezes Organizacji Troy Newman chciał, aby ciężarówka udała się do miasta Olathe, gdzie działa ośrodek aborcyjny Planned Parenthood, by wpłynąć na tamtejszą opinię publiczną.

W związku z zaistniałym incydentem szefowa Wydziału Policji miasteczka Olathe Janet Thiessen wystosowała swoje oficjalne przeprosiny na ręce kierowcy Brocka, którego pilnowało na specjalnym parkingu za miastem kilkudziesięciu policjantów, jak również poinformowała o tym szefa Operation RescueTroya Newmana. Napisała ona, że policjanci przejdą specjale szkolenie dotyczące tego, jak się należy zachować w podobnych przypadkach, by już nigdy nie powtórzył się taki incydent.

W sprawie toczy się specjalne śledztwo, zaś sierżant ma być przeniesiony na inne stanowisko.

Tłumacząc się z niefortunnego zajścia Janet Thiessen napisała: „Obecnie trudne jest wyznaczenie wyraźnej granicy pomiędzy tym, co powinno być chronione w ramach wolności wypowiedzi, a co należy uznawać za obsceniczne. Jednak to na mnie spoczywa odpowiedzialność za właściwe rozumienie przepisów prawa przez oficerów i ich stosownie w praktyce”.

Organizacja Rescue Operation nie kryje swojego zadowolenia z szybkiej interwencji szefowej policji. Troy Newman powiedział: – Naruszenie pierwszej poprawki, to bardzo poważne przestępstwo, gdyż jest to jeden z najmocniejszych mechanizmów ochronnych wolnego społeczeństwa.

Wyraził on również nadzieję, że do miasteczka będą mogły bez przeszkód przyjeżdżać „ciężarówki prawdy”, przy pomocy których organizacja prowadzi swoje antyaborcyjne akcje uświadamiające.

Źródło: LifeSiteNews.com, AS
W sobotę 10 maja w Warszawie odbyła się konferencja poświęcona problemowi, jaki nazwał i badał śp. Krzysztof Karoń. "Jak pokonać antykulturę?" - to pytanie, na które odpowiedzi szukałi prelegenci i uczestnicy dyskusji, widzący zagrożenia płynące na społeczeństwa państw rozwiniętych w XXI wieku.
Czekają nas jeszcze wyższe ceny energii i paliw. Na przedsiębiorców, kierowców, rolników już szykuje się nowe podatki i opłaty oraz restrykcje... Czy w Zielonym Ładzie jakkolwiek chodzi o ekologię, a także, czy po wyborach tutejsze władze przyspieszą jego wdrażanie – odpowiedzą eksperci – goście Klubu Stańczyka w Warszawie, już w najbliższy piątek 23 maja o godzinie 18:00.
Wszystkich Państwa serdecznie zapraszamy na wyjątkowy odcinek programu Prawy Prosty Plus, prowadzonego przez red. Łukasza Karpiela (PCh24.pl). Tym razem realizujemy go z udziałem publiczności i z możliwością zadania pytań naszym prelegentom. Spotkanie to odbędzie się już w najbliższą środę 21 maja w sali konferencyjnej Hotelu „Miodosytnia” w Krakowie.
Na pierwszej audiencji dla członków Kolegium Kardynalskiego Ojciec Święty wyjaśnił motywy, jakie stały za wyborem imienia Leona XIV. Wybrany 8 maja na papieża i biskupa Rzymu Leon XIV, podczas spotkania z kardynałami, przypomniał też, że „wszyscy papieże są jedynie pokornymi sługami Boga i braci”.
Już w najbliższą sobotę 10 maja w Hotelu „Gromada Centrum” w Warszawie przy Placu Powstańców Warszawy 2 odbędzie się druga konferencja poświęcona niezwykle aktualnemu problemowi – narastającej fali antykultury, która zwalcza ład społeczny i otwarcie toczy wojnę przeciw cywilizacji życia. Konferencja pt. „Jak przełamać antykulturę? W drugą rocznicę śmierci śp. Krzysztofa Karonia” ma na celu konsolidację środowisk katolickich i patriotycznych do przeciwdziałania zagrożeniom niesionym przez lewackie rewolucje. Organizatorem warszawskiej konferencji jest Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi, a partnerami są prawicowe organizacje i mass media.