Uważaj na każdą rewolucję! Rafał Ziemkiewicz gościem Klubu „Polonia Christiana” w Krakowie

2021-10-23
Uważaj na każdą rewolucję! Rafał Ziemkiewicz gościem Klubu „Polonia Christiana” w Krakowie

Redaktor Rafał Ziemkiewicz niedawno osobiście przekonał się, że trend ograniczenia wolności – przed którym często ostrzegał – dotknął także jego – został zatrzymany za poglądy na londyńskim lotnisku Heathrow odwożąc córkę na studia w Anglii. Znany pisarz i publicysta właśnie wydał książkę pt. „Strollowana rewolucja”, która trafia na rynek w rewolucyjnym dla świata okresie. Znany z ciętych ripost i figur retorycznych redaktor będzie na pewno ciekawym prelegentem i dyskutantem na poniedziałkowym (25 października, godz. 17.00) spotkaniu Klubu „Polonia Christiana” w Krakowie.

 

Rafał Ziemkiewicz jest autorem niepokornym, piszącym mocnymi słowami i lubiącym obrazowe porównania. Fakt, że czuwający nad poprawnością polityczną społeczeństwa i próbujący na polski grunt przeszczepić bełkotliwą nowomowę często krytykują Ziemkiewicza, to tylko pozytywna rekomendacja w środowiskach myślących normalnie. Sięganie po teksty wychodzące spod pióra Rafała Ziemkiewicza jest ozdrowieńcze w czasach, gdy w mainstreamowych mediach na siłę próbuje się wtłaczać język i myślenie odrzucające wielowiekowy dorobek kultury i na nowo próbuje się pisać historię.

W znaczącym dorobku literackim i publicystycznym Rafała Ziemkiewicza jest 26 książek oraz liczne opowiadania, eseje i artykuły prasowe. Tego autora znamy m.in. z tygodnika „Do Rzeczy”, TV „Republika” oraz z wydawanych przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej Ks. Piotra Skargi mediów: portalu „PCh24.pl” i internetowej telewizji „PCh24TV”.

Aktualnie trwa promocja najnowszej książki Rafała Ziemkiewicza pt. „Strollowana rewolucja”… doskonała lektura na czasy rewolucji antykonserwatywnej i antycywilizacyjnej.

Wrogiem rewolucjonistów XXI wieku jest każdy, kto chce bronić życie dzieci nienarodzonych i osób starszych zagrożonych eutanazją, każdy, kto nie popiera zepsucia nazywanego dla zachowania pozorów edukacją seksualną i każdy, kto ostrzega przed zabieraniem ludziom wolności i swobód obywatelskich. W tym gronie wrogów rewolucji jest także Rafał Ziemkiewicz.

O ważnych dla czasów nam współczesnych wyzwaniach warto będzie porozmawiać w poniedziałek 25 października z Rafałem Ziemkiewiczem – doskonałym obserwatorem życia społecznego i zwolennikiem wolności (także gospodarczej).

Klub „Polonia Christiana” zaprasza na spotkanie z Rafałem Ziemkiewiczem w Krakowie w Auli Franciszkanów im. bł. Jakuba Strzemię przy ul. Franciszkańskiej 4 w Krakowie (wejście od strony Placu Franciszkańskiego). Zapraszamy Państwa w poniedziałek 25 października 2021 r. na godz. 17:00. Wstęp wolny!

Powieść George’a Orwella „Rok 1984” była zakazana w PRL. System uczulony na krytykę nie mógł jej tolerować obnażania jego prawdziwej dyktatorskiej twarzy. Czy film w reżyserii Łukasza Korzeniowskiego pt. „Rok 1984. Totalitaryzm 2.0” będzie również nie do zniesienia dla rozlewających się współczesnych totalitaryzmów, zawłaszczających sobie prawo do decydowania o nas i naszym życiu? Kinowa premiera filmu pt. „Rok 1984. Totalitaryzm 2.0" odbędzie się w Warszawie, w kinie „Luna” już 1 grudnia 2021 r. (w środę), godz. 19:00.
„Przebudowa Kościoła. Wszystko może się zmienić” – to temat spotkania z redaktorem PCh24.pl i PChTV Pawłem Chmielewskim w najbliższy czwartek, 25 listopada. Na prelekcję i dyskusję zaprasza Klub „Polonia Christiana” w Szczecinie na godz. 18.30 do auli Zespołu Szkół Salezjańskich przy ul. Ku Słońcu 124. Wstęp wolny.
„Nie taki opozycjonista. Ks. H. Gulbinowicz w rzeczywistości społeczno – politycznej PRL” – to temat dwóch spotkań z dr. hab. Rafałem Łatką, na jakie zapraszamy w ramach Klubów „Polonia Christiana” do Warszawy (18 listopada) i Gdyni (19 listopada).
Wielkopolska, Ziemia Lubuska i Małopolska – tak geograficznie lokują się nowe inicjatywy publicznych modlitw różańcowych. Wielka duchowa siła różańca od wieków jest wsparciem dla wiernych w trudnych chwilach i sposobem podziękowania za dary, jakimi nas obdarza Stwórca.
Mieszkańców Rzeszowa i wszystkich pragnących włączyć się w modlitwę różańcową zachęcamy do udziału w spotkaniu modlitewnym „Różaniec na szaniec”. Modlitwa odbędzie się w sobotę 13 listopada o godzinie 12.00 w centrum Rzeszowa, na skrzyżowaniu al. Łukasza Cieplińskiego i al. Józefa Piłsudskiego. Organizatorem modlitw różańcowych w trzech małopolskich miastach jest Fundacja Pro – Prawo do Życia przy wsparciu Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi.