Vaclav Klaus o istocie Unii Europejskiej

2008-12-12 00:00:00
Vaclav Klaus o istocie Unii Europejskiej

Eurosceptyczny prezydent Czech Vaclav Klaus oświadczył w Bukareszcie, że prawo do przyjęcia lub odrzucenia Traktatu Lizbońskiego stanowi istotę Unii Europejskiej – informuje serwis internetowy dziennika „Rzeczpospolita”.

Ataki na tych, którzy odważają się powiedzieć "nie" traktatowi(...) są atakami na samą istotę UE – powiedział Klaus w wystąpieniu na uniwersytecie w Bukareszcie, gdzie został uhonorowany tytułem doktora honoris causa. – Nikt nie jest właścicielem UE" i są w niej ważne wszystkie "głosy" – zaznaczył prezydent Czech.

Prezydent Czech, które 1 stycznia obejmą przewodnictwo w UE, powiedział, że jego kraj zorganizuje swoje przewodnictwo w "sposób standardowy". Dodał, że dla jego kraju "nie ma alternatywy dla przynależności do UE" – informuje rp.pl.

Źródło: rp.pl
Zaledwie w ciągu kilku dni możesz otrzymać od nas poświęcony przez kapłana Cudowny Medalik, aby podarować go swoim bliskim. Do wykonanego na polecenie i na podstawie słów Matki Bożej medalika dołączymy również pobożną Nowennę do Najświętszej Maryi Panny od Cudownego Medalika. Wystarczy, że wypełnisz krótki formularz na stronie kampanii Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi „Dar Maryi” https://darmaryi.pl/ lub zadzwonisz do nas pod numer 12 423 44 23, a Medalik i Nowenna będą Twoje!
Ulicami Krakowa - z inicjatywy Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. ks. Piotra Skargi - już po raz dwunasty przeszedł Marsz dla Życia i Rodziny. Hasłem tegorocznego wydarzenia było: „Polska wymiera – w dzieciach nadzieja”. Organizatorzy i uczestnicy podkreślali, że spotykają się w okolicznościach intensywnego ataku politycznego na instytucję rodziny, ale radosna atmosfera marszu podtrzymuje nadzieję, że polska rodzina – Bogiem silna – pokona wszelkie przeciwności.
Krakowski Klub Polonia Christiana oraz portal PCh24.pl zapraszają na ostatnie przed wakacjami spotkanie. Tym razem naszymi gośćmi będą: red. Witold Gadowski, red. Radosław Pogoda, red. Łukasz Warzecha i red. Łukasz Karpiel, którzy w ramach naszego - cieszącego się bardzo dużą popularnością i zainteresowaniem w całej Polsce - cyklu "Prawy Prosty PLUS" z udziałem publiczności dokonają politycznego podsumowania pierwszych sześciu miesięcy 2026 roku.
- Zwracam się z naglącym apelem do ziemi, wzywam prawdziwych uczniów Boga żyjącego i królującego w Niebie, wzywam prawdziwych naśladowców Chrystusa, wzywam Moje dzieci, Moich prawdziwych czcicieli, wzywam wreszcie apostołów czasów ostatnich, wiernych uczniów Jezusa Chrystusa – wołała Matka Boża podczas objawień we francuskim La Salette. Odpowiedzmy na Jej słowa. Nie pozostańmy obojętni!
We czwartek, 18 czerwca, serdecznie zapraszamy na siódme i ostatnie przed wakacjami spotkanie z cyklu "Dekalog w prawie i rzeczywistości społecznej", przypominającego nauczanie św. Jana Pawła II z IV pielgrzymki do Ojczyzny (1991).