W. Brytania: ”ślub” dwóch anglikańskich pastorów-pederastów

2008-06-16 00:00:00
W. Brytania: ”ślub” dwóch anglikańskich pastorów-pederastów

W Londynie odbył się pierwszy homoseksualny „ślub” – informuje „Rzeczpospolita”. Do tej pory znany z liberalizmu Kościół Anglii udzielał homoseksualnym parom jedynie specjalnych błogosławieństw. Tym razem odbyła się pełna „ceremonia ślubna” – z odwołaniem do tradycyjnej, konserwatywnej liturgii, z czytaniem Pisma Świętego, chórem śpiewającym pieśni po łacinie i świecami.

Ta farsa miała miejsce w jednej z najstarszych anglikańskich świątyń – XII-wiecznym kościele św. Bartłomieja. Doszło do niej wbrew zakazowi anglikańskiego zwierzchnika Londynu. Jak informuje dziennik, największe kontrowersje wzbudził jednak fakt, że przed ołtarzem stanęło dwóch pastorów: wielebny Peter Cowell i wielebny David Lord.

„Ślub” dwóch pastorów, i to udzielony w tradycyjnym rycie, został odebrany przez tradycjonalistów jako „prowokacja” i „bluźnierstwo” . Szczególnie że wiadomość o ceremonii wyszła na jaw na kilka dni przed ważnym zjazdem anglikanów. Delegaci mają się zająć kryzysem, w jakim znalazł się ten Kościół z powodu wewnętrznej różnicy zdań na temat homoseksualizmu – podaje „Rz”.

Nieporozumienia wokół tego tematu wśród anglikanów rozpoczęły się w 2003 roku, gdy w Ameryce na „biskupa” wyświęcony został zdeklarowany homoseksualista Gene Robinson. Wywołało to bunt konserwatywnych anglikanów, których od dłuższego czasu drażniły postępowe pomysły liberałów. Od tego czasu coraz częściej mówi się, że wspólnocie anglikańskiej grozi schizma.

Zdaniem komentatorów „ślub” pastorów Cowella i Lorda może się okazać kroplą, która przeleje czarę goryczy – czytamy w „Rzeczpospolitej”.

Źródło: „Rzeczpospolita”
Klub Polonia Christiana w Krakowie zaprasza na spotkanie z ks. prof. Piotrem Roszakiem, które odbędzie się 12 lutego w kawiarni chrześcijańskiej „Pola Dialogu” przy ul. Stradomskiej 6 w Krakowie (obok Kościoła Misjonarzy Nawrócenia św. Pawła).
W czasach, gdy Wielki Post coraz częściej bywa jedynie tradycją, pojawia się narzędzie, które potrafi obudzić serce i przywrócić sens duchowej drogi. „Wielkopostne wyzwanie” — wyjątkowa zdrapka duchowa — prowadzi każdego dnia do głębszego spotkania z Bogiem, łącząc nowoczesną formę z pięknem katolickiej tradycji. To propozycja dla tych, którzy chcą przeżyć ten święty czas naprawdę, a nie tylko symbolicznie.
Twój Anioł Stróż czeka na Ciebie – weź udział w naszej kampanii „Aniele Stróżu, czuwaj nade mną!” i powierz się opiece swojego niezawodnego opiekuna. Odbierz poświęcone przez kapłana obrazki z jego wizerunkiem oraz broszurę z kartą na podziękowania i prośby. Aby wziąć udział w tej ogólnopolskiej akcji zadzwoń do nas pod numer 12 423 44 23 lub wypełnij krótki formularz na stronie www.aniolstroz.org.
Przedstawiciele Stowarzyszenia im. Ks. Piotra Skargi złożyli wieńce pod pomnikiem oraz przy sarkofagu Sługi Bożego Księdza Piotra Skargi. Stało się to 2 lutego 2026 rok – w 490. Rocznicę urodzin Kaznodziei Narodu Polskiego. W uroczystości udział wziął ks. prof. Jan Machniak, proboszcz parafii Wszystkich Świętych.
Chrzest, Pierwsza Komunia Święta, bierzmowanie, zawarcie małżeństwa – może w tym roku czeka nas jedna lub więcej z tych uroczystości… Warto dobrze się do nich przygotować i już zawczasu zadbać o odpowiedni upominek, który wręczymy w tym wyjątkowym dniu osobie przyjmującej taki sakrament. Aby otrzymać go od nas wystarczy wypełnić prosty formularz na stronie www.TradycyjneSakramenty.pl lub zadzwonić pod numer 12 423 44 23.