W. Brytania: ”upośledzone umysłowo homofoby”
2009-05-22 00:00:00
Osoby, które sprzeciwiają się adopcji dzieci przez pary homoseksualne, są "upośledzonymi umysłowo homofobami" - oświadczyła rządowa agencja adopcyjna w Wielkiej Brytanii (British Association for Adoption and Fostering - BAAF). Rozpoczęła w ten sposób akcję faworyzowania związków jednopłciowych i deprecjonowania rodzin - głównie chrześcijańskich - starających się o adopcję – donosi „Nasz Dziennik”. Gazeta przypomina, że przeprowadzone w ubiegłym roku badania wykazują, iż 40-50 proc. brytyjskiego społeczeństwa sprzeciwia się adopcji dzieci przez homoseksualistów.
Wydana przez Brytyjskie Stowarzyszenie Adopcji i Rodzicielstwa Zastępczego (BAAF) książeczka dla planujących adopcję lesbijek i gejów wywołała olbrzymi szok wśród polityków, stowarzyszeń działających na rzecz osób upośledzonych i grup na rzecz rodziny - informuje Christian Institute. Są w niej zawarte instrukcje dla związków homoseksualnych, by nie przejmowały się opinią społeczeństwa, gdyż dzieciom potrzeba przede wszystkim dobrych rodziców, nie zaś "upośledzonych umysłowo homofobów" – czytamy w „Naszym Dzienniku”. Autorką broszury pt. "Różowy przewodnik po adopcji dla gejów i lesbijek" jest homoseksualna dziennikarka Nicol Hill.
– Chrześcijanie i inni, którzy sprzeciwiają się adopcji przez pary homoseksualne, nie oczekują, że każdy będzie się z nimi zgadzał, ale organizacje takie jak BAAF powinny unikać tego typu języka – podkreśla Mike Judge z Christian Institute.
Patricia Morgan, badaczka zagadnień związanych z adopcją dzieci przez pary homoseksualne i autorka książki pt. "Dzieci jako trofea?", określa takie działania jako "niezwykle obrzydliwe". – To jest haniebne, że ci ludzie nie chcą przedyskutować wszystkich "za" i "przeciw" homoadopcji. Organizacje te dopuszczają się nadużyć, gdyż nie wykazują zainteresowania dzieckiem – powiedziała.
„NDz” przypomina, że wprowadzenie w Wielkiej Brytanii regulacji dotyczących równości seksualnej (Sexual Orientation Regulations - SORs) rozpoczęło w tym kraju proces eliminacji katolickich ośrodków adopcyjnych, które sprzeciwiają się oddawaniu dzieci parom gejowskim. Od tego momentu zamknięto już kilka takich placówek.
Ponadto jak wykazało przeprowadzone pod koniec 2007 roku dochodzenie, kilka świeckich ośrodków obawiających się oskarżenia o homofobię oddało do adopcji homoseksualnym pedofilom łącznie 19 chłopców – czytamy w „Naszym Dzienniku”.
Źródło: „Nasz Dziennik”
CHCIELI NAS ZAKOPAĆ, NIE WIEDZIELI ŻE JESTEŚMY ZIARNEM! – już po raz dwunasty w Krakowie odbędą się Zaduszki za Żołnierzy Wyklętych – Niezłomnych. To już 16 listopada 2025. Zapraszamy! Wydarzeniu patronuje Stowarzyszanie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi w Krakowie.
– Polska nie zginie, o ile przyjmie Chrystusa za Króla w całym tego słowa znaczeniu: jeżeli się podporządkuje pod Prawo Boże, pod prawo Jego Miłości. Inaczej, Moje dziecko, nie ostoi się – usłyszała podczas jednego z objawień Rozalia Celakówna, polska mistyczka żyjąca w pierwszej połowie XX w. Między innymi o treści tego objawienia i misji, którą otrzymała ta wizjonerka, możemy przeczytać w książce Proroctwa nie lekceważcie! Przepowiednie dla Polski autorstwa Pawła Kota i Adama Kowalika.
Jak wygląda sytuacja obrony życia w Polsce? O tym debatowano w warszawskim Klubie Stańczyka podczas konferencji zorganizowanej przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi, wskazując na szerokie spektrum problemu: od cywilizacyjnego, aż po głęboko duchowe.
Klub Polonia Christiana w Krakowie oraz Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi zapraszają na wyjątkową i niezwykle ważną konferencję pt. „Czy Polsce grozi kolejny rozbiór?”. Wydarzenie to jest organizowane w związku z 230. rocznicą III rozbioru Polski, który na 123 lata wymazał naszą Ojczyznę z map świata.
– Kult Świętej Rodziny przychodzi w samą porę, aby leczyć rany zadane rodzinom chrześcijańskim przez ducha tego świata – pisał już ponad sto lat temu katolicki misjonarz i nauczyciel ks. Jan Berthier. Ponieważ słowa te nie straciły nic na swojej aktualności, a kryzys rodzin niestety wciąż się pogłębia, Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi postanowiło zorganizować kampanię „Najświętsza Rodzino, bądź naszą obroną!”