W radosnym marszu bronimy pięknych wartości. „Polsko! Walcz o swoje dzieci!”

2023-05-30 00:00:00
W radosnym marszu bronimy pięknych wartości. „Polsko! Walcz o swoje dzieci!”

Już znamy tę datę! W niedzielę 25 czerwca 2023 r. ulicami Krakowa przejdzie „Krakowski Marsz dla Życia i Rodziny”. Radosny pochód obrońców rodziny i życia ruszy z Placu Matejki o godzinie 12:00. Hasło tegorocznego marszu brzmi: „Polsko! Walcz o swoje dzieci!”. Obrona dzieci to zarazem obrona rodziny i zasad, które budują nasz naród od ponad tysiąca lat.

Od lat tradycją krakowskich marszów jest promowanie przesłania, które zwraca uwagę na ważny problem społeczny i moralny. W tym roku mottem przewodnim jest hasło „Polsko! Walcz o swoje dzieci!". Mottem niezwykle istotnym wobec upowszechniania się antykultury wyśmiewającej posiadanie dzieci i burzącej relacje wewnątrz rodzin. Walka o dzieci – o godność tych już narodzonych, jak również i tych, które czekają na swoje przyjście na świat – jest więc dziś wyzwaniem niezwykle aktualnym.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami nt. krakowskiego Marszu dla Życia i Rodziny A.D. 2023, jak również do wspierania dzieła jego organizacji i promocji za pośrednictwem utworzonej w tym celu specjalnej strony:

akcje.piotrskarga.pl/marsz-dla-zycia-krakow

Partnerami „Krakowskiego Marszu dla Życia i Rodziny”, organizowanego przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi i wpisanego w coroczną aktywności obrońców życia i rodzin, są w tym roku: Centrum Życia i Rodziny, Młodzież Wszechpolska, Towarzystwo Konserwatywno-Liberalne KoLiber, Fundacja Pro – Prawo Do Życia, a także grupy Żeńskiego i Męskiego Różańca.

 

Bez dzieci nie ma przyszłości…

 

… dla rodzin, dla lokalnych wspólnot i dla całej Ojczyzny. Nie ma perspektyw rozwoju kraju, za to jest pewność zaburzania struktury społecznej i rozkładu życia rodzinnego, niszczonego przez systematyczne działania wrogów cywilizacji chrześcijańskiej. Według zatrważających prognoz Eurostatu, w ciągu najbliższych 78 lat w Polsce ubędzie 8,1 mln mieszkańców – nieco mniej niż dzisiaj liczą państwa takie jak Szwajcaria czy Serbia, ale więcej niż jest obecnie mieszkańców Bułgarii. Eurostat prognozuje, że liczba ludności Polski w 2100 roku spadnie do 29,5 mln (z 37,6 mln w 2022 roku).

To, co dzieje się w Polsce jest częścią regresu demograficznego w wielu krajach europejskich – spadek do 2100 roku ma dotyczyć 15 państw – członków UE, ale w różnym stopniu. Europejski urząd statystyczny przewiduje, że zapaść demograficzna nie opuści krajów bałtyckich – Litwy i Łotwy, które depopulują się obecnie najszybciej; właściwie od odzyskania niepodległości po upadku Związku Sowieckiego.

Polska, niestety, znajduje się w czołówce wyludniających się państw europejskich – spadki rzędu 20-30 proc. przewidywane są dla Polski, Rumunii, Bułgarii, Chorwacji i Grecji. Mniej – ale i tak dość dużo – ubędzie do końca tego wieku obywateli Portugalii, Finlandii, Włoch i Słowacji (od 10 do 20 proc.). Prognozy dla Polski mówią też, że w 2100 roku mediana wieku wyniesie 50,4 lat podczas gdy w ubiegłym roku były to 42 lata. To wyzwanie nie tylko społeczno – gospodarcze, ale także etyczne i moralne. To pytanie także o to, jak zapewnić opiekę i rodzinną atmosferę starszym osobom, zbyt często skazanym na samotność i państwowe instytucje opiekuńcze?

 

Antykultura cywilizacji śmierci

 

W mediach, w nowej „sztuce” i w procesie edukacji zderzają się dzisiaj dwie wizje – świata hedonistycznego, łączącego egoizm z żądzą monetaryzacji ludzkich zachowań oraz świata opartego na wartościach, w którym człowiek jest zdolny do wyrzeczeń dla dobra wspólnego i dla dobra swojego bliźniego. W tym także bliźnich najbliższych – rodziny.

Świat hedonistyczny to droga donikąd, to droga do samotności w wieku senioralnym i do depresji spowodowanej brakiem oparcia w trudnych chwilach, gdy „znajomi z Facebooka” okazują się pozorem wykreowanym przez media społecznościowe, karykaturalnym „ersatzem” rodziny. Nie od dzisiaj wiadomo, że dziecko wyrastające w szczęśliwej i kochającej rodzinie lepiej rozwija się i przygotowuje do dorosłego życia – w tym do pełnienia ról społecznych.

Tymczasem w szkołach i w kampaniach skierowanych przeciwko normalnemu porządkowi społecznemu próbuje się obecnie kształtować młodego człowieka jako osobę przedkładającą środowisko naturalne (przyrodę) ponad życie ludzkie. Ci sami młodzi ludzie potrafią dzisiaj maszerować w „marszach w obronie klimatu” oraz domagać się przyznania nowych praw i benefitów zwierzętom i jednocześnie demonstrować za prawem do zabijania dzieci poczętych. Taka wewnętrzna moralna sprzeczność to przejaw wyjątkowego zamieszania w wartościach, które jest wkładem współczesnych kreatorów w budowanie nowej antynatalistycznej cywilizacji. Ku uciesze szatana, który nienawidzi każdego ludzkiego istnienia.

Dlatego nasza Ojczyzna właśnie teraz tak bardzo potrzebuje zawalczyć o swoje dzieci. Jako Polacy, patrioci, obywatele tego kraju, bez względu na wiek, miejsce zamieszkania czy poglądy polityczne, niesiemy tę odpowiedzialność. Hasło tegorocznego „Krakowskiego Marszu dla Życia i Rodziny” – „Polsko! Walcz o swoje dzieci!” – jest więc wezwaniem do działania w obronie życia, rodziny i dzieci na każdym polu – edukacji, moralności, kultury oraz codziennych relacji w społeczeństwie. Tylko powrót do cywilizacji życia jako realnej alternatywy wobec złudzeń świata hedonistycznego może być szansą na przetrwanie Polski i godne w niej życie dla naszych dzieci i wnuków.

 

Nasz obowiązek

 

Dlatego spotkajmy się 25 czerwca 2023 r. o godzinie 12:00 w Krakowie na Placu Matejki, skąd wyruszymy w „Krakowskim Marszu dla Życia i Rodziny”. Wołając „Polsko! Walcz o swoje dzieci!” przypomnijmy o konieczności obrony polskiej rodziny, polskich dzieci i tradycyjnych wartości, które pozwoliły nam jako wspólnocie narodowej i religijnej zachować tożsamość oraz stawać w obronie najsłabszych i najbardziej uciśnionych. Tak jak ostatnio stanęliśmy w jednolitym froncie pomocy Ukraińcom, zadziwiając świat otwartością serc i domów.

Bez kręgosłupa moralnego nie osiągnęlibyśmy tak wiele i nie bylibyśmy w stanie dawać przykładu Europie, która zagubiła się w materialistycznej koncepcji zdehumanizowanego świata. Dzień 25 czerwca w Krakowie i Małopolsce będzie okazją do jego wzmocnienia.

Dalsze informacje organizacyjne podamy już niebawem. Zachęcamy do regularnego odwiedzania naszej oficjalnej strony piotrskarga.pl, jak również do korzystania ze stron społecznościowych: SKCh im. Ks. Piotra Skargi oraz krakowskiego Marszu Dla Życia i Rodziny, gdzie będziemy pisać więcej o tegorocznej edycji Marszu.


Wiceprezes SKCh im. Ks. Piotra Skargi i prezes Stowarzyszenia „Polonia Christiana” wziął udział w konferencji prasowej podsumowującej dotychczasowe prace komitetu „Kraków dla kierowców”, który zbiera podpisy pod obywatelską inicjatywą likwidacji tzw. strefy czystego transportu w Krakowie.
Jak często praktykujący katolik zastanawia się nad losem dusz, które trafiły do czyśćca? Co możemy zrobić, by dusze bliskich trafiły do nieba? W jaki sposób o czyśćcu mówili święci i mistycy? Na te i inne pytania będzie można otrzymać odpowiedź podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana” w Krakowie, 28 września w czwartek, o godzinie 18.00 w „Miodosytni” przy ul. św. Wawrzyńca 6. Spotkanie z udziałem Grzegorza Felsa, autora niedawno wydanej książki pod tytułem „Ratujcie nas! Znaki z zaświatów. Święci i mistycy o duszach czyśćcowych”, będzie wyjątkową okazją do refleksji nad związkiem życia doczesnego i życia wiecznego.
Klub „Polonia Christiana” w Warszawie zaprasza na spotkanie z wyjątkowym gościem - prof. Jackiem Janowskim, ekspertem ds. informatyki prawniczej oraz nowych technologii gromadzenia danych i śledzenia. O architekturze procesu znanego jako Wielki Reset wysłuchają Państwo już w środę 27 września 2023 r.
Klub „Polonia Christiana” w Krakowie zaprasza na spotkanie podejmujące temat niezwykle ważny, a ostatnio także, za sprawą filmu „Sound of freedom”, nośny społecznie. Haniebny proceder handlu ludźmi odbywa się na masową skalę także w krajach afrykańskich. Opowie o tym wieloletnie ekspert i działacz na rzecz walki z handlem ludźmi dr Radosław Malinowski.
Już w sobotę 16 września w Elblągu odbędą się obchody 81. rocznicy powstania Narodowych Sił Zbrojnych. W bogatym programie uroczystości nie zabraknie ciekawych wydarzeń – całość zacznie się już o godz. 9 rano, a zakończy późną wieczorową porą. Nasze Stowarzyszenie jest partnerem obchodów.