Wiara to życie wieczne, zdrada wiary to upadek. Spotkanie autorskie z Krystianem Kratiukiem

2023-09-07 00:00:00
Wiara to życie wieczne, zdrada wiary to upadek. Spotkanie autorskie z Krystianem Kratiukiem

Jako chrześcijanie nie możemy zapierać się własnej wiary. Nie możemy oddawać życia wiecznego za materialne wartości, jakimi chce nas kupić współczesny świat. O rozterkach i o problemach dotykających wiernych Kościoła Powszechnego opowie Krystian Kratiuk, redaktor naczelny wydawanego przez Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi portalu „PCh24.pl”, autor właśnie wydanej przez wydawnictwo Fronda książki pt. „Wielka zdrada”. Spotkanie zorganizowane jest w klubie „Miodosytnia” (ul. św. Wawrzyńca 6) w Krakowie, w czwartek 14 września o godzinie 18.00.

 

 

„Święci oddawali życie za wiarę. My wolimy oddać wiarę za wygodne życie” – w tych słowach ukazany jest problem wyboru między tym, co jest naszym obowiązkiem, a tym, co niejednokrotnie kusi nas do ułatwienia sobie życia doczesnego. Co więcej, nie są odosobnione – także w niektórych środowiskach mieniących się chrześcijańskimi – postawy „reformowania” Kościoła… z reformatorskim podejściem do doktryny i nauki Kościoła. Z mass mediów, dalekich od katolickich wartości, płyną pouczenia o konieczności „dostosowania się Kościoła” do zmian zachodzących w szybko laicyzujących się społeczeństwach.

 

W książce pt. „Wielka zdrada” Krystian Kratiuk eksponuje błędy, jakie robią wierni pod wpływem presji antychrześcijańskiej i słownej oraz fizycznej przemocy skierowanej przeciw chrześcijanom, a w szczególności katolikom.

Liczba zwolenników wykreślenia wiary w przestrzeni publicznej i odebrania jej ochrony prawnej rośnie z roku na rok. Oczekują oni, że Kościół zaprzestanie swojej pracy wśród ludzi. W ślad za autorem książki „Wielka zdrada” postawmy sobie pytania, dlaczego…?

Dlaczego…

- Kościół ma dzisiaj zaprzestać nawracania;

- Kościół ma odejść od upominania grzeszników;

- Kościół ma być otwarty na inne wspólnoty religijne, które same takiej postawy nie wykazują;

- Kościół ma dawać przyzwolenie na wprowadzanie do kultu elementów pogańskich;

- Kościół ma – wbrew nauce i doktrynie – dopuszczać do sakramentów osoby nie będące cząstką wspólnoty kościelnej…

 

Dlaczego? Czy tylko dlatego, żeby doczesne życie spędzić bez problemów, wygodnie i swobodnie, bez wyrzeczeń i dążenia do zbawienia wiecznego?

 

Z drugiej strony musimy pamiętać o tych chrześcijanach, którzy dzisiaj dają piękne świadectwa wiary, niejednokrotnie płacąc za to cenę najwyższą. Cenę życia.

- Siła prześladowań pozostaje ekstremalnie wysoka w porównaniu z rokiem poprzednim. Nie zmieniły się znacząco szacunki dot. liczby prześladowanych chrześcijan na świecie -  nadal jest to ponad 360 milionów chrześcijan. Około 312 mln chrześcijan z 744 mln chrześcijan zamieszkujących kraje ŚIP (objęte badaniami Światowego Indeksu Prześladowań – przyp. red.) poddanych jest prześladowaniom na bardzo wysokim lub ekstremalnie wysokim poziomie – tak mówi najnowszy Światowy Indeks Prześladowań opracowany w 2023 roku przez międzynarodową chrześcijańska organizację pomocową, od ponad 67 lat pracującą na rzecz prześladowanych chrześcijan w około 60 krajach.

 

O wyzwaniach współczesności i konieczności dawania dowodów swojej wierności nauce Chrystusa będzie można podyskutować podczas prelekcji znanego i cenionego publicysty i dziennikarza mediów wydawanych przez Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi. Skorzystajmy z okazji i zaprośmy na to spotkanie rodzinę i znajomych.

 

Pamiętajmy! Klub Polonia Christiana zaprasza na spotkanie z red. Krystianem Kratiukiem na temat „Wielka zdrada. Ile kosztuje twoja wiara?”. Spotkanie zorganizowane jest w klubie „Miodosytnia” (ul. św. Wawrzyńca 6) w Krakowie, w czwartek 14 września o godzinie 18.00. Wstęp na spotkanie Klubu „Polonia Christiana” jest bezpłatny.

Liczna delegacja Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi wzięła udział w piętnastym Marszu Dla Życia i Rodziny w Rzeszowie. Pod hasłem "Polsko, walcz o swoje dzieci!" przemaszerowała w niedzielę 26 maja duża grupa obrońców życia. Nie zabrakło rodzin z dziećmi i wspaniałej atmosfery wspólnoty wartości.
Dlaczego o św. Rafce mówi się jako o „perle wśród libańskich świętych”? Czym zasłynęła i dlaczego do dzisiaj jej kult jest tak popularny i ważny? O tym dowiedzą się Państwo na spotkaniach Klubów „Polonia Christiana” w trzech miejscowościach Podkarpacia – 25 maja w Przeworsku, 2 czerwca w Łańcucie oraz 8 czerwca w Sarzynie. Na tych spotkaniach obecne będą relikwie św. Rafki.
Oto ten moment: dajmy zdecydowną i liczną odpowiedź wrogom życia i rodziny! Zapraszamy na wielką manifestację poparcia dla podstaw naszej cywilizacji. Tegoroczny Marsz dla Życia i Rodziny w Krakowie będzie wyjątkowy. Oczy świata zwracają się bowiem na Polskę, w której znów rozgrywa się bitwa o życie setek tysięcy dzieci. Wykorzystajmy to w dobrym celu!
Zamęt społeczny, manipulacje ludzkimi umysłami i przedkładanie obcych interesów ponad dobro Ojczyzny, połączone z eskalacją napięcia wewnątrz narodu, zawsze prowadzą do tragedii i upadków. W trudnych czasach trzeciej dekady XXI wieku odwołajmy się do św. Andrzeja Boboli, patrona Polski. O tym wyjątkowym duchownym opowie Dorota Niedźwiecka na spotkaniu Klubu „Polonia Christiana” w Gorzowie Wielkopolskim...
Doceniony przez Kościół i wyniesiony na ołtarze św. Szarbel to przykład duchownego żyjącego w całkowitej zgodzie z Panem Bogiem, w pełni powierzającego Stwórcy swoją pracę i modlitwę. O życiu i cudach dokonywanych do dzisiaj przez św. Szarbela opowie w trzech miejscowościach Podkarpacia znany działacz katolicki Jacek Kotula. Spotkania organizowane w ramach Klubów „Polonia Christiana”, w obecności relikwii św. Szarbela, będą dobrą okazją do pogłębienia wiedzy o XIX-wiecznym duchownym, określanym jako „święty Bogiem upojony”.