Wielka podmiana narodów Europy. Kto zmienia Stary Kontynent?

2023-01-16 00:00:00
Wielka podmiana narodów Europy. Kto zmienia Stary Kontynent?

Polityka klimatyczna prowadząca do drożyzny, próby redefiniowania płci wbrew biologii i realiom prawnym, wielkie migracje całych narodów zmieniające strukturę społeczną i niosące skutki ekonomiczne – to tematy, o których nie da się dzisiaj w wielu środowiskach prowadzić racjonalnej dyskusji. Dlatego przygotowaliśmy dla Państwa spotkanie z gościem specjalnym, politycznie niepoprawnym redaktorem Bogdanem Doboszem.

 

Warszawski Klub „Polonia Christiana” zaprasza! Spotkanie z red. Doboszem odbędzie się już w czwartek 26 stycznia 2023 r. w Domu Literatury na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie.

 

Bogdan Dobosz – o czym w Europie mówić nie wolno?

 

Dlaczego w Europie nie wolno mówić o tych procesach, które są wcielane w życie wbrew zdrowemu rozsądkowi lub bez otwartej dyskusji o ich skutkach? Kto podejmuje decyzje, niosące skutki na całe pokolenia i kto forsuje wydatkowanie środków publicznych na przemodelowanie struktur społecznych? Przykładów tematów tabu z roku na rok przybywa, a ubywa – niestety – dziennikarzy, którzy nie obawiają się podejmowania tematów niepoprawnych politycznie.

 

Do grona bezkompromisowych i oddanych prawdzie dziennikarzy zaliczyć należy red. Bogdana Dobosza, często podejmującego się wyjaśniania zagadnień pomijanych w mediach głównego nurtu. Jego prelekcje przyciągają słuchaczy widzących niezgodność przekazów medialnych z otaczającą nas rzeczywistością. Bogdan Dobosz zajmował się – także w mediach wydawanych przez Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi – problemami ideologii stojącej za ruchami wegetariańskimi czy presją, jaką środowiska LGBT wywierają na społeczeństwa i instytucje.

 

W czasie organizowanego w czwartek 26 stycznia w Warszawie spotkania Klubu „Polonia Christiana” poruszony zostanie niezwykle trudny temat. Debata wokół problemu zawartego w tytule „Wielka podmiana narodów Europy” jest potrzebna nie tylko w naszym kraju. Z przybierającą na sile tendencją migracyjną całych narodów zmierzyć się dzisiaj muszą niemal wszystkie państwa Europy. Fale migrantów ekonomicznych i politycznych oraz uchodźców wojennych to realny problem, o którym za mało się mówi i za długo milczy. Głos redaktora Bogdana Dobosza w tej sprawie będzie okazją do rozpoczęcia rzetelnej debaty o przyszłości Starego Kontynentu i naszego państwa.

 

Redaktor Dobosz to pisarz i publicysta, w latach osiemdziesiątych działacz opozycji antykomunistycznej. W czasach komusnitycznych aktywnie działał w opozycyjnym Niezależnym Zrzeszeniu Studentów. Już wówczas pokazał talent pisarski, publikując w prasie drugiego obiegu (m.in. w „Lubelskiej Solidarności Walczącej”, „Ogniwie”, „Kursie” i „Metrium”).

 

Bogdan Dobosz to wnikliwy znawca polityki i społeczeństwa francuskiego, które z falami migracyjnymi miało do czynienia jako jedno z pierwszych w Europie już kilka dekad wcześniej. W 2016 r. nakładem wydawnictwa 3S ukazała się jego książka „Emiraty francuskie”, w samym tytule ujmująca kwestię przemian społecznych, religijnych i narodowych nas Sekwaną. Obawa świata mediów przed ukazywaniem prawdziwego oblicza społeczeństwa francuskiego i zachodzących w nim przemian obyczajowych czy religijnych wynika z obawy oskarżenia o tzw. islamofobię, homofobię itp.

 

Klub „Polonia Christiana” z red. Doboszem – miejsce, data i godzina spotkania

 

Spotkania z red. Doboszem zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem, a z powodu ich „politycznej niepoprawności” budzą mocne reakcje w mediach tzw. głównego nurtu.  Serdecznie zapraszamy Państwa do przybycia na spotkania w Warszawie oraz poinformowanie rodziny i znajomych o tych wydarzeniach. Najłatwiej uczynić to, rozsyłając link do niniejszego artykułu.

 

Organizatorami spotkania są Stowarzyszenie „Polonia Christiana”, Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi oraz warszawski Klub „Polonia Christiana”.

 

Zapraszamy do warszawskiego Domu Literatury na Krakowskim Przedmieściu 87/89 (sala konferencyjna, 1 piętro), w czwartek 26 stycznia 2023 r. o godz. 18:00. Jak zawsze, wstęp wolny.

 

PiotrSkarga.pl


Nasz Klub w Jarosławiu, wraz ze Stowarzyszeniem „Nasza Bezpieczna Przyszłość”, organizuje ciekawe wydarzenie! Przywracamy pamięć o wielkim biskupie, Polaku i patriocie - abp. Zbigniewie Szczęsnym Felińskim. Warto, przyjść, posłuchać i podyskutować o tej postaci oraz podobnych do niego wzorach świętości i polskości, i to w dodatku w obecności relikwii świętego hierarchy.
Klub „Polonia Christiana” w Warszawie powraca z kolejnym ciekawym wykładem. Zapraszamy na spotkanie z prof. Robertem Ptaszkiem (KUL), zatytułowane: „Fideizm. Groźne konsekwencje wiary bez rozumu”. Z wybitnym znawcą filozofii, wielokrotnym gościem naszych Klubów i konferencji spotkamy się - w nowej lokalizacji - już w środę 28 lutego.
Nasze środowisko w Szczecinie, po niezwykle udanych zeszłorocznych spotkaniach w ramach „klubowego” cyklu, powraca z nowym zaproszeniem, związanym z pewną nowością wydawniczą na rynku książek katolickich. Szczeciński Klub "Polonia Christiana" zaprasza bowiem na spotkanie z ks. dr. Romanem Piwowarczykiem, zatytułowane tak jak jego odkrywcza publikacja: „Arka Noego odnaleziona”.
To niezwykle gorliwy, wierny Bogu i Polsce, patron naszej Ojczyzny. Mimo wielkiego życiorysu i różnych cudownych wydarzeń rozgrywających się już po jego śmierci, Andrzej Bobola dla wielu Polaków wciąż jest postacią nieodgadnioną. Zmieniamy to za sprawą kampanii pobożnościowych, a także ciekawych spotkań tematycznych. Na dwa takie spotkania zapraszamy już w lutym!
- Od października ubiegłego roku w różnych miejscowościach Podkarpacia odbyło się już blisko 20 spotkań poświęconych świętemu Szarbelowi. Zainteresowanie kanonizowanym 9 października 1977 roku Jusufem Antunem Machlufem, czyli świętym Szarbelem, jest naprawdę olbrzymie. Warto poznać historię i dzieła życia tej wyjątkowej postaci. Najbliższe prelekcje odbędą się w Żołyni i w Radomyślu Wielkim – informuje Jacek Kotula, znany na Podkarpaciu działacz na rzecz obrony chrześcijaństwa i życia dzieci nienarodzonych.