Wielka podmiana narodów Europy. Kto zmienia Stary Kontynent?

2023-01-16 00:00:00
Wielka podmiana narodów Europy. Kto zmienia Stary Kontynent?

Polityka klimatyczna prowadząca do drożyzny, próby redefiniowania płci wbrew biologii i realiom prawnym, wielkie migracje całych narodów zmieniające strukturę społeczną i niosące skutki ekonomiczne – to tematy, o których nie da się dzisiaj w wielu środowiskach prowadzić racjonalnej dyskusji. Dlatego przygotowaliśmy dla Państwa spotkanie z gościem specjalnym, politycznie niepoprawnym redaktorem Bogdanem Doboszem.

 

Warszawski Klub „Polonia Christiana” zaprasza! Spotkanie z red. Doboszem odbędzie się już w czwartek 26 stycznia 2023 r. w Domu Literatury na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie.

 

Bogdan Dobosz – o czym w Europie mówić nie wolno?

 

Dlaczego w Europie nie wolno mówić o tych procesach, które są wcielane w życie wbrew zdrowemu rozsądkowi lub bez otwartej dyskusji o ich skutkach? Kto podejmuje decyzje, niosące skutki na całe pokolenia i kto forsuje wydatkowanie środków publicznych na przemodelowanie struktur społecznych? Przykładów tematów tabu z roku na rok przybywa, a ubywa – niestety – dziennikarzy, którzy nie obawiają się podejmowania tematów niepoprawnych politycznie.

 

Do grona bezkompromisowych i oddanych prawdzie dziennikarzy zaliczyć należy red. Bogdana Dobosza, często podejmującego się wyjaśniania zagadnień pomijanych w mediach głównego nurtu. Jego prelekcje przyciągają słuchaczy widzących niezgodność przekazów medialnych z otaczającą nas rzeczywistością. Bogdan Dobosz zajmował się – także w mediach wydawanych przez Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi – problemami ideologii stojącej za ruchami wegetariańskimi czy presją, jaką środowiska LGBT wywierają na społeczeństwa i instytucje.

 

W czasie organizowanego w czwartek 26 stycznia w Warszawie spotkania Klubu „Polonia Christiana” poruszony zostanie niezwykle trudny temat. Debata wokół problemu zawartego w tytule „Wielka podmiana narodów Europy” jest potrzebna nie tylko w naszym kraju. Z przybierającą na sile tendencją migracyjną całych narodów zmierzyć się dzisiaj muszą niemal wszystkie państwa Europy. Fale migrantów ekonomicznych i politycznych oraz uchodźców wojennych to realny problem, o którym za mało się mówi i za długo milczy. Głos redaktora Bogdana Dobosza w tej sprawie będzie okazją do rozpoczęcia rzetelnej debaty o przyszłości Starego Kontynentu i naszego państwa.

 

Redaktor Dobosz to pisarz i publicysta, w latach osiemdziesiątych działacz opozycji antykomunistycznej. W czasach komusnitycznych aktywnie działał w opozycyjnym Niezależnym Zrzeszeniu Studentów. Już wówczas pokazał talent pisarski, publikując w prasie drugiego obiegu (m.in. w „Lubelskiej Solidarności Walczącej”, „Ogniwie”, „Kursie” i „Metrium”).

 

Bogdan Dobosz to wnikliwy znawca polityki i społeczeństwa francuskiego, które z falami migracyjnymi miało do czynienia jako jedno z pierwszych w Europie już kilka dekad wcześniej. W 2016 r. nakładem wydawnictwa 3S ukazała się jego książka „Emiraty francuskie”, w samym tytule ujmująca kwestię przemian społecznych, religijnych i narodowych nas Sekwaną. Obawa świata mediów przed ukazywaniem prawdziwego oblicza społeczeństwa francuskiego i zachodzących w nim przemian obyczajowych czy religijnych wynika z obawy oskarżenia o tzw. islamofobię, homofobię itp.

 

Klub „Polonia Christiana” z red. Doboszem – miejsce, data i godzina spotkania

 

Spotkania z red. Doboszem zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem, a z powodu ich „politycznej niepoprawności” budzą mocne reakcje w mediach tzw. głównego nurtu.  Serdecznie zapraszamy Państwa do przybycia na spotkania w Warszawie oraz poinformowanie rodziny i znajomych o tych wydarzeniach. Najłatwiej uczynić to, rozsyłając link do niniejszego artykułu.

 

Organizatorami spotkania są Stowarzyszenie „Polonia Christiana”, Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi oraz warszawski Klub „Polonia Christiana”.

 

Zapraszamy do warszawskiego Domu Literatury na Krakowskim Przedmieściu 87/89 (sala konferencyjna, 1 piętro), w czwartek 26 stycznia 2023 r. o godz. 18:00. Jak zawsze, wstęp wolny.

 

PiotrSkarga.pl


Krakowski Klub „Polonia Christiana” zaprasza na interesujące spotkanie z szefem redakcji popularnego magazynu rodzin katolickich „Przymierze z Maryją”. Bogusław Bajor to postać świetnie rozpoznawalna wśród ponad 200 tys. odbiorców tego pisma, jak również wśród Czytelników innych mediów wydawanych przez Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi.
22 stycznia 1863 roku Manifestem wydanym przez Tymczasowy Rząd Narodowy w Warszawie ogłoszono wybuch powstania przeciw Rosji. Na Litwie Polacy chwycili za oręż 1 lutego 1863 roku. Po upadku powstania, jesienią 1864 roku, carska Rosja zintensyfikowała działania rusyfikacyjne, zniesiona została autonomia Królestwa Polskiego, a represje polityczne i gospodarcze znacznie osłabiły pozycję Polaków na Litwie i Żmudzi oraz na obszarach dzisiejszej Białorusi i Ukrainy.
Siedemdziesiąt lat temu rozpoczął się proces kurii krakowskiej, który był brutalnym atakiem na Kościół Katolicki w Polsce, dokonanym z pobudek politycznych i mającym osłabić znaczenie Kościoła w komunistycznej Polsce. Niechlubną kartę zapisała wówczas część intelektualistów, którzy włączyli się w atak na duchownych i poparli represje komunistyczne.
Już w sobotę 28 stycznia 2023 r. na mieszkańców północno-zachodniej Polski czekać będzie atrakcja w postaci pokazów publicznych pierwszej odsłony serii „Władcy Świata”, poświęconej postaci Billa Gatesa. Jest to produkcja studia PCh24TV, której wyreżyserowania podjął się Piotr Relich. Twórca filmu będzie obecny na wszystkich tych pokazach.
W pułapkę ideologicznego, pseudoekologicznego szaleństwa wpadają kolejne miasta w Polsce. W ślad za Krakowem, teraz Warszawa, Wrocław i Rzeszów planują uderzyć w mieszkańców i przedsiębiorców, korzystających z samochodów. Kto i w jakim celu, poprzez tzw. strefy czystego transportu, chce zniszczyć gospodarkę i wyludnić miasta? Nie możemy się zgodzić na to szaleństwo, dlatego stworzyliśmy specjalny apel do prezydentów miast, który podpisać może każdy.