Wietnam: katolicyzm przyciąga nowych wiernych

2010-03-04 00:00:00

Kościół katolicki w Wietnamie, bezprecedensowo atakowany przez reżim komunistyczny jest nadal atrakcyjny dla ludzi poszukujących Boga. Wielu dorosłych, którzy dotychczas nie poznali Chrystusa przygotowuje się do przyjęcia sakramentu Chrztu św. w Święta Wielkanocne.

W stołecznej diecezji Hanoi chęć przyjęcia Chrztu zgłosiło 200 osób, natomiast w Mieście Ho Chi Minh (dawnym Sajgonie) – 450. Wielu katechumenów to ludzie, którzy wychowali się w buddyzmie. Jak zaznacza agencja Asianews istotnym czynnikiem sprzyjającym podjęciu decyzji o wstąpieniu do Kościoła jest przykład życia społeczności katolickiej. W całym Wietnamie jest około 6 milionów katolików, którzy stanowią ok. 8,5 proc. ludności.

Źródło: KAI
– Polska nie zginie, o ile przyjmie Chrystusa za Króla w całym tego słowa znaczeniu: jeżeli się podporządkuje pod Prawo Boże, pod prawo Jego Miłości. Inaczej, Moje dziecko, nie ostoi się – usłyszała podczas jednego z objawień Rozalia Celakówna, polska mistyczka żyjąca w pierwszej połowie XX w. Między innymi o treści tego objawienia i misji, którą otrzymała ta wizjonerka, możemy przeczytać w książce Proroctwa nie lekceważcie! Przepowiednie dla Polski autorstwa Pawła Kota i Adama Kowalika.
Jak wygląda sytuacja obrony życia w Polsce? O tym debatowano w warszawskim Klubie Stańczyka podczas konferencji zorganizowanej przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi, wskazując na szerokie spektrum problemu: od cywilizacyjnego, aż po głęboko duchowe.
Klub Polonia Christiana w Krakowie oraz Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi zapraszają na wyjątkową i niezwykle ważną konferencję pt. „Czy Polsce grozi kolejny rozbiór?”. Wydarzenie to jest organizowane w związku z 230. rocznicą III rozbioru Polski, który na 123 lata wymazał naszą Ojczyznę z map świata.
– Kult Świętej Rodziny przychodzi w samą porę, aby leczyć rany zadane rodzinom chrześcijańskim przez ducha tego świata – pisał już ponad sto lat temu katolicki misjonarz i nauczyciel ks. Jan Berthier. Ponieważ słowa te nie straciły nic na swojej aktualności, a kryzys rodzin niestety wciąż się pogłębia, Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi postanowiło zorganizować kampanię „Najświętsza Rodzino, bądź naszą obroną!”
Każdy ma prawo do życia! W dobie najniższego w historii poziomu dzietności w Polsce, konieczne jest głośne przypomnienie, że każde życie jest bezcenne i wymaga opieki, a samo rodzicielstwo promocji!