„Władcy Świata” na dużym ekranie! Zapraszamy na warszawski pokaz i debatę w doborowym gronie

2023-02-07 00:00:00
„Władcy Świata” na dużym ekranie! Zapraszamy na warszawski pokaz i debatę w doborowym gronie

Produkcja studia PCh24TV w reżyserii Piotra Relicha, traktująca o jednym z najbardziej wpływowych ludzi na tej planecie, zbiera wyborne recenzje i gromadzi tłumy na pokazach publicznych. Najbliższej emisji w warszawskim kinie Luna towarzyszyć będzie debata z udziałem reżysera oraz red. Rafała Ziemkiewicza i mec. Jerzego Kwaśniewskiego.

Kim Pan jest, Panie Gates?

 

Dokumentalna produkcja „Władcy Świata. Część 1: Bill Gates” spotkała się z niezwykle ciepłym przyjęciem Darczyńców i Przyjaciół Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi. Jako pierwsi otrzymali oni dostęp do filmu, gdyż to właśnie ich wsparcie finansowe pozwoliło na realizację produkcji. Film cieszy się ogromną popularnością także wśród odbiorców filmu gromadzących się na dotychczas zrealizowanych pokazach. Dość powiedzieć, że na spotkaniu w Szczecinie pod koniec stycznia br. zanotowaliśmy nadkomplet widzów.

 

Skąd taka popularność filmu „Władcy Świata”? Niewątpliwie jest to przekaz przełamujący wiele stereotypów i mitów odnośnie niegdysiejszego geniusza informatyki i twórcy sukcesu firmy Microsoft. Bill Gates przez długie lata w oczach zwykłych ludzi nie budził kontrowersji. Przeciwnie, jego odejście z Microsoftu oraz podjęcie wraz z Melindą Gates na szeroką skalę prac mających znamiona pewnej formy wolontariatu przysporzyło mu popularności.

 

Tymczasem, prawda o Gatesie i konstruowanych przez niego od wielu lat inicjatywach, mających istotnie oddziaływać na społeczeństwa w skali globalnej, rysuje się w dużo ciemniejszych barwach. W 45-minutową opowieść o życiu jednego z najpotężniejszych ludzi świata reżyser Piotr Relich zaangażował ciekawe i kompetentne grono komentatorów, którzy zaglądają za kulisy działalności miliardera. Możemy wśród nich wymienić: Rafała Ziemkiewicza, mec. Jerzego Kwaśniewskiego, dra Jakuba Wozinskiego, Sebastiana Stodolaka i ks. prof. Pawła Bortkiewicza. Dzięki nim dowiemy się m.in. o tym, co łączy Billa Gatesa z popularyzacją aborcji, antykoncepcji, ideologią zrównoważonego rozwoju i planami depopulacji świata.

 

Pokaz filmu „Władcy Świata” Warszawa: gdzie obejrzeć?

 

Dla wszystkich naszch Przyjaciół z Warszawy i okolic mamy zaproszenie na publiczny pokaz „Władców Świata” w warszawskim kinie Luna. Tym razem, oprócz emisji filmu, przygotowaliśmy debatę, która odbędzie się bezpośrednio po projekcji. Wezmą w niej udział: reżyser części pierwszej serii Piotr Relich, red. Rafał Ziemkiewicz i mec. Jerzy Kwaśniewski.

 

Na to wydarzenie zapraszamy już w środę 15 lutego 2023 r. Odbędzie się ono w Sali A warszawskiego kina Luna przy ul. Marszałkowskiej 28. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 17:45. Obowiązuje wstęp wolny, niemniej jednak o udziale w seansie, z racji ograniczeń objętościowych sali kinowej, decydować będzie kolejność wejścia. Zapraszamy!

 

PiotrSkarga.pl

 

Wiceprezes SKCh im. Ks. Piotra Skargi i prezes Stowarzyszenia „Polonia Christiana” wziął udział w konferencji prasowej podsumowującej dotychczasowe prace komitetu „Kraków dla kierowców”, który zbiera podpisy pod obywatelską inicjatywą likwidacji tzw. strefy czystego transportu w Krakowie.
Jak często praktykujący katolik zastanawia się nad losem dusz, które trafiły do czyśćca? Co możemy zrobić, by dusze bliskich trafiły do nieba? W jaki sposób o czyśćcu mówili święci i mistycy? Na te i inne pytania będzie można otrzymać odpowiedź podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana” w Krakowie, 28 września w czwartek, o godzinie 18.00 w „Miodosytni” przy ul. św. Wawrzyńca 6. Spotkanie z udziałem Grzegorza Felsa, autora niedawno wydanej książki pod tytułem „Ratujcie nas! Znaki z zaświatów. Święci i mistycy o duszach czyśćcowych”, będzie wyjątkową okazją do refleksji nad związkiem życia doczesnego i życia wiecznego.
Klub „Polonia Christiana” w Warszawie zaprasza na spotkanie z wyjątkowym gościem - prof. Jackiem Janowskim, ekspertem ds. informatyki prawniczej oraz nowych technologii gromadzenia danych i śledzenia. O architekturze procesu znanego jako Wielki Reset wysłuchają Państwo już w środę 27 września 2023 r.
Klub „Polonia Christiana” w Krakowie zaprasza na spotkanie podejmujące temat niezwykle ważny, a ostatnio także, za sprawą filmu „Sound of freedom”, nośny społecznie. Haniebny proceder handlu ludźmi odbywa się na masową skalę także w krajach afrykańskich. Opowie o tym wieloletnie ekspert i działacz na rzecz walki z handlem ludźmi dr Radosław Malinowski.
Już w sobotę 16 września w Elblągu odbędą się obchody 81. rocznicy powstania Narodowych Sił Zbrojnych. W bogatym programie uroczystości nie zabraknie ciekawych wydarzeń – całość zacznie się już o godz. 9 rano, a zakończy późną wieczorową porą. Nasze Stowarzyszenie jest partnerem obchodów.