Za niecały miesiąc, 25 października, włoski związek ateistów i agnostyków zorganizuje w wielu miastach kraju tzw. dzień odchrzczenia. Tego dnia osoby, które nie uważają się już za katolików, będą starały się o wykreślenie swoich nazwisk z ksiąg parafialnych.
Władze związku zwracają uwagę, że wiele osób uczyniło to już w przeszłości indywidualnie i bez rozgłosu. Kiedy tego samego zażąda jednocześnie więcej osób, echo ich decyzji na pewno będzie silniejsze - napisano w specjalnej ulotce. Stwierdzono, że każdy ma prawo do „odchrzczenia się”, usankcjonowane także w Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka oraz we włoskim prawie do ochrony danych osobowych.
Data 25 października wybrana została nieprzypadkowo. Tego dnia w 1958 r. sąd apelacyjny we Florencji uniewinnił ówczesnego ordynariusza tego miasta, który publicznie napiętnował dwoje młodych ludzi, zamierzających pobrać się wyłącznie w urzędzie stanu cywilnego. Sąd uznał bowiem, że jako osoby ochrzczone, oboje podlegali jurysdykcji biskupa, który mógł publicznie wyrazić opinię o ich postępowaniu.
Zaledwie w ciągu kilku dni możesz otrzymać od nas poświęcony przez kapłana Cudowny Medalik, aby podarować go swoim bliskim. Do wykonanego na polecenie i na podstawie słów Matki Bożej medalika dołączymy również pobożną Nowennę do Najświętszej Maryi Panny od Cudownego Medalika. Wystarczy, że wypełnisz krótki formularz na stronie kampanii Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi „Dar Maryi” https://darmaryi.pl/ lub zadzwonisz do nas pod numer 12 423 44 23, a Medalik i Nowenna będą Twoje!
Ulicami Krakowa - z inicjatywy Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. ks. Piotra Skargi - już po raz dwunasty przeszedł Marsz dla Życia i Rodziny. Hasłem tegorocznego wydarzenia było: „Polska wymiera – w dzieciach nadzieja”. Organizatorzy i uczestnicy podkreślali, że spotykają się w okolicznościach intensywnego ataku politycznego na instytucję rodziny, ale radosna atmosfera marszu podtrzymuje nadzieję, że polska rodzina – Bogiem silna – pokona wszelkie przeciwności.
Krakowski Klub Polonia Christiana oraz portal PCh24.pl zapraszają na ostatnie przed wakacjami spotkanie. Tym razem naszymi gośćmi będą: red. Witold Gadowski, red. Radosław Pogoda, red. Łukasz Warzecha i red. Łukasz Karpiel, którzy w ramach naszego - cieszącego się bardzo dużą popularnością i zainteresowaniem w całej Polsce - cyklu "Prawy Prosty PLUS" z udziałem publiczności dokonają politycznego podsumowania pierwszych sześciu miesięcy 2026 roku.
- Zwracam się z naglącym apelem do ziemi, wzywam prawdziwych uczniów Boga żyjącego i królującego w Niebie, wzywam prawdziwych naśladowców Chrystusa, wzywam Moje dzieci, Moich prawdziwych czcicieli, wzywam wreszcie apostołów czasów ostatnich, wiernych uczniów Jezusa Chrystusa – wołała Matka Boża podczas objawień we francuskim La Salette. Odpowiedzmy na Jej słowa. Nie pozostańmy obojętni!
We czwartek, 18 czerwca, serdecznie zapraszamy na siódme i ostatnie przed wakacjami spotkanie z cyklu "Dekalog w prawie i rzeczywistości społecznej", przypominającego nauczanie św. Jana Pawła II z IV pielgrzymki do Ojczyzny (1991).