We Włoszech doszło do kolejnej prowokacji pseudoartystycznej, wymierzonej w chrześcijaństwo. Na plakacie wystawy włoskiego malarza Giuseppe Veneziano w miejscowości Pietrasanta pod Lukką w Toskanii autor umieścił podobiznę Matki Bożej z dzieciątkiem przypominającym małego Hitlera: ma czarne wąsy i czerwoną opaskę za swastyką na ramieniu.
Odpowiedzialność za ten incydent wziął na siebie burmistrz miasta, który zaaprobował plakat nie widząc go wcześniej na oczy. Przeprosił on zarówno wierzących, jak i oburzonych plakatem byłych członków ruchu oporu. Malarz nikogo natomiast nie przeprosił, stwierdzając, że jeśli sztuka nie prowokuje, to niczemu nie służy.
Kościół katolicki zdecydowanie piętnuje bluźnierstwo polegające m.in. na braku szacunku dla Pana Boga czy atakowaniu Chrystusowego Kościoła, świętych lub rzeczy świętych. Jest ono kwalifikowane jako grzech ciężki.
Bluźniercza prowokacja Giuseppe Veneziano wpisuje się w szersze zjawisko dyskryminacji wierzącej większości w krajach Zachodu.
Na pierwszej audiencji dla członków Kolegium Kardynalskiego Ojciec Święty wyjaśnił motywy, jakie stały za wyborem imienia Leona XIV. Wybrany 8 maja na papieża i biskupa Rzymu Leon XIV, podczas spotkania z kardynałami, przypomniał też, że „wszyscy papieże są jedynie pokornymi sługami Boga i braci”.
Już w najbliższą sobotę 10 maja w Hotelu „Gromada Centrum” w Warszawie przy Placu Powstańców Warszawy 2 odbędzie się druga konferencja poświęcona niezwykle aktualnemu problemowi – narastającej fali antykultury, która zwalcza ład społeczny i otwarcie toczy wojnę przeciw cywilizacji życia. Konferencja pt. „Jak przełamać antykulturę? W drugą rocznicę śmierci śp. Krzysztofa Karonia” ma na celu konsolidację środowisk katolickich i patriotycznych do przeciwdziałania zagrożeniom niesionym przez lewackie rewolucje. Organizatorem warszawskiej konferencji jest Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi, a partnerami są prawicowe organizacje i mass media.
Prognozy demograficzne dla Polski brzmią katastroficznie. Jesteśmy jednym z najszybciej wyludniających się narodów w Unii Europejskiej. W 2024 roku urodziło się tylko 252 tysiące młodych Polaków, podczas gdy zmarło 408 tysięcy osób. W najbliższy wtorek 29 kwietnia w Elblągu w Klubie „Polonia Christiana” Marcin Musiał poprowadzi wykład i dyskusję na temat „Jak ratować Polskę przed katastrofą demograficzną?”.
W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi
Wielkanoc A.D. 2025