Wyrzucona z uniwersytetów, Rebecca Kiessling będzie mówić o aborcji. Sprawdź daty i miejsca spotkań

2017-03-15 00:00:00
Wyrzucona z uniwersytetów, Rebecca Kiessling będzie mówić o aborcji. Sprawdź daty i miejsca spotkań
 Z wielkim zdumieniem można przyglądać się, jak skrajnie lewicowi aktywiści walczą o niedopuszczenie na uniwersytetach do spotkań z działaczką prolife Rebeccą Kiessling. Choć niektóre uczelnie ugięły się pod pręgierzem proaborcyjnej presji, prawda o prawie do życia wybrzmiewa w każdym z miast – warto sprawdzić gdzie i kiedy.


Jak czytamy w biogramie prelegentki, Rebecca Kiessling urodziła się 22 lipca 1969 r. w Michigan. Wychowała się w żydowskiej rodzinie, która adoptowała ją, gdy była niemowlęciem. W wieku 18 lat poznała swoją biologiczną matkę i dowiedziała się, że jest dzieckiem poczętym w wyniku gwałtu, a żyje tylko dlatego, że ówczesne amerykańskie prawo zakazywało aborcji.


Dziś walczy o prawo dla życia dla wszystkich dzieci. Jej działalność nakierowana jest przede wszystkim na wyeliminowanie prawnej dopuszczalności dokonywania aborcji wobec nienarodzonych, w tym także poczętych w wyniku gwałtu. Jest prezesem pozarządowej organizacji „Save the 1”, mającej na celu edukowanie społeczeństwa na rzecz konieczności pełnej ochrony życia, bez jakichkolwiek wyjątków i kompromisów.


Pani Kiessling do Polski przyjechała na zaproszenie Instytutu Ordo Iuris. Plan jej wizyty obejmował Warszawę, Lublin, Kraków, Wrocław, Toruń oraz Łomianki a jej wystąpienia miały odbywać się na największych polskich uniwersytetach.


Niestety, lewackie koła naukowe ramię w ramię z feministkami oraz działaczami KOD rzuciły się do propagandowej walki. Kampania oszczerstw i zniesławień pod adresem samej działaczki, jak i goszczącego ją Instytutu, wyraźnie wpłynęła na decyzje większości rektorów. Władze  Uniwersytetów – Warszawskiego, Jagiellońskiego,  Wrocławskiego oraz Toruńskiego – postanowiły wymówić wcześniej ustalone pozwolenie na przeprowadzenie konferencji w murach uczelni.


Instytut Ordo Iuris na jednym z portali społecznościowych oświadczył, że w związku z promowaniem oszczerczej kampanii wymierzonej w mec. Rebeccę Kiessling oraz w Instytut, prawnicy wystąpili z wezwaniem przedprocesowym, wystosowanym do najbardziej agresywnych kół naukowych.


„Występujemy w obronie swobody prowadzenia badań naukowych oraz ogłaszania ich wyników (art. 73 Konstytucji), wolności wyrażania poglądów i pozyskiwania informacji (art. 54 Konstytucji). Takie samo wezwanie kierujemy do innych radykalnych grup żądających zastosowania administracyjnych środków tłumienia debaty akademickiej.”


Ze względu na brak reakcji ze strony władz uczelni jak i kół naukowych, pozwy cywilne już zostały skierowane do sądu i czekają na rozpatrzenie.


Na lewacką cenzurę i blokowanie wolności wypowiedzi ostro zareagowali również internauci. Z portalu Protestuj.pl zostało wysłanych już ponad 16 000 apeli skierowanych do władz akademickich, aby nie ulegały krzykliwej propagandzie mniejszości studenckich.


„Czcigodni  Rektorzy polskich Uniwersytetów, zwracam się do Ich Magnificencji z apelem o nieuleganie naciskom w sprawie ograniczenia na Uniwersytetach wolności słowa i badań naukowych, które miałoby miejsce w przypadku odwołania konferencji z Rebeccą Kiessling, organizowanej przez studentów wraz z Instytutem na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris.”
Tak rozpoczyna się apel, który można podpisać i wysłać, klikając w link do protestu.


Ten apel to wyraźny sprzeciw wobec uzurpacji prawa do wolności wypowiedzi, zagarniętego przez skrajnie lewicowe mniejszości. Jest to również szansa na powodzenie w przyszłości przeprowadzenia debat dotyczących pełnej ochrony życia.


Na swoim portalu Instytut Ordo Iuris opublikował zaktualizowany plan spotkań z Panią mec. Rebeccą Kiessling. Podajemy go poniżej:

 

15 marca (środa) – Kraków

godz. 18:30 – Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie, Budynek przy ul. Franciszkańskiej 1, sala nr 111

Temat wykładu: „Jestem dzieckiem z gwałtu – Rebecca Kiessling o prawie do urodzenia się”

 

16 marca (czwartek) – Wrocław

godz. 14:00 – Siedziba Stowarzyszenia Civitas Christiana ul. Kuźnicza 11-13

Temat wykładu: „O prawie do urodzenia się z perspektywy kobiety”

 

17 marca (piątek) – Toruń

godz. 17:00 – Centrum Dialogu im. Jana Pawła II, Pl. bł. Stefana W. Frelichowskiego 1

Temat wykładu: „O prawie do urodzenia się z perspektywy USA”

 

18 marca (sobota) – Łomianki

godz. 18:30 – Centrum Kultury w Łomiankach, ul. Wiejska 12A

Temat wykładu: „Ocalić każdego”

 

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tych wydarzeniach oraz do podpisania apelu skierowanego do rektorów uniwersytetów. 



PiotrSkarga.pl

Brutalne wojny toczące się na Ukrainie, w Ziemi Świętej, w Afryce, dopiero co rozpoczęta wojna domowa w Meksyku czy mogący lada dzień nastąpić atak na Iran dobitnie pokazują, że grzeszna natura człowieka co rusz doprowadza do rozlewu krwi… Ratunkiem wobec tych trwających nieustannie konfliktów jest Królowa Pokoju – Najświętsza Maryja Panna. Wraz z nami proś Ją o pokój, biorąc udział w kampanii „Królowo Pokoju, oddaję się pod Twoją opiekę”!
Wyślij tradycyjne kartki z życzeniami wielkanocnymi do swoich bliskich, rodziny i znajomych i kontynuuj piękną katolicką tradycję. Eleganckie kartki wraz z kopertami otrzymasz od nas darmową przesyłką. Taka okazja – tylko teraz i tylko u nas! Skorzystaj z niej już dzisiaj! Zadzwoń pod numer 12 423 44 23 w godz. 9.00-15.00 albo wypełnij prosty formularz na stronie www.TradycyjneSakramenty.pl.
W historycznych murach Akademii Zamojskiej — jednego z najważniejszych ośrodków polskiej myśli akademickiej oraz formacji elit Rzeczypospolitej — odbędzie się 4 marca 2026 roku konferencja naukowa zatytułowana „Konserwatywna Rosja. Fantasmagoria czy rzeczywistość?”. Wydarzenie organizowane przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi oraz Akademie Zamojską stanowi próbę pogłębionej, rzetelnej i krytycznej refleksji nad zjawiskiem rosyjskiego konserwatyzmu — jego genezą, istotą oraz realnym znaczeniem dla polityki wewnętrznej Federacji Rosyjskiej i jej oddziaływania na wyobraźnię intelektualną części elit Zachodu.
Zapraszamy na spotkanie z Jan Strumiłowski, które odbędzie się 25 lutego o godz. 17.00 w kawiarni Stacja Dialog, mieszczącej się w budynku dworca Wrocław Główny przy ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 105 we Wrocławiu.
Do rozpoczęcia Wielkiego Postu pozostało jeszcze tylko kilka dni, a następujące po nich tygodnie zadecydują o naszym duchowym przygotowaniu na właściwe przeżycie Triduum Męki Pańskiej oraz Świąt Zmartwychwstania Chrystusa. Aby dobrze wykorzystać ten szczególny czas warto sięgnąć po „Wielkopostne wyzwanie” – wyjątkową zdrapkę na każdy dzień Wielkiego Postu. Nie zwlekaj i odbierz pakiet jeszcze przed Środą Popielcową. W prezencie otrzymasz tradycyjną kartkę wielkanocną wraz z ozdobną kopertą, którą możesz wysłać wraz z życzeniami do bliskiej osoby.