Z akcją w LO im. Powstańców Śląskich w Bieruniu

2012-02-20 00:00:00
Z akcją w LO im. Powstańców Śląskich w Bieruniu

13 lutego br. akcja "Nie wstydzę się Jezusa" zawitała do Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Śląskich w Bieruniu. Podczas katechez koordynator Grzegorz Pabijan przybliżał uczniom genezę akcji i zachęcał do codziennego dawania świadectwa swej wierze poprzez noszenie breloka mt1033 w widocznym miejscu oraz spełnianie uczynków miłosierdzia co do duszy. 

Tego dnia udało się rozprowadzić aż 400 breloków!Składamy serdeczne Bóg zapłać ks. Andrzejowi Czarneckiemu za ciepłe przyjęcie.

Jeśli chcesz, by akcja "Nie wstydzę się Jezusa" pojawiła się w Twojej szkole, napisz na skrzynkę: kontakt@krucjatamlodych.pl

Źródło: www.mt1033.pl  
Apelujemy do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej o pośmiertne nadanie Orderu Orła Białego księdzu Tadeuszowi Isakowiczowi-Zaleskiemu. Druga rocznica śmierci kapłana, przypadająca 9 stycznia, jest momentem zobowiązującym. To czas, by Rzeczpospolita oddała należny hołd człowiekowi, który przez całe życie służył Prawdzie, pamięci ofiar ludobójstwa wołyńskiego, polskim katolikom oraz Rzeczypospolitej Polskiej, działając na rzecz dobra wspólnego.
W najbliższy Pierwszy Piątek Miesiąca, 2 stycznia o godz. 15.00, odbędzie się pierwsza w roku 2026wspólna modlitwa Różańcowa Apostołów Fatimy. Zapraszamy na nią do Bazyliki Bożego Ciała w Krakowie przy ul. Bożego Ciała 26.
„Dziecię nam się narodziło, Syn został nam dany… i nazwą Go: Cudowny Doradca, Bóg Mocny, Odwieczny Ojciec, Książę Pokoju” (Iz 9,5)
Ks. bp Wiesław Mering przyjął od przedstawicieli Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi pamiątkową księgę z 22 424 podpisami wiernych, którzy w ten sposób zechcieli wesprzeć duchownych odważnie stających w obronie prawdy.
Anioł Stróż jest przy nas zawsze. Posłuszny poleceniu samego Pana Boga, wiernie trwa przy nas przez całe nasze życie. Jest z nami dniem i nocą, towarzyszy nam rano oraz wieczorem i wciąż toczy bój o nasze zbawienie. My jednak często zapominamy o jego obecności… Aby to zmienić Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi prowadzi kampanię „Aniele Stróżu, czuwaj nade mną!”, do udziału w której zachęcamy każdego.