Zapraszamy do Szczecina na wyjątkowy pokaz filmu „Miłosierdzie. O Łasce i potępieniu”

2022-07-07 00:00:00
Zapraszamy do Szczecina na wyjątkowy pokaz filmu „Miłosierdzie. O Łasce i potępieniu”

Najnowszy film produkcji Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi pt. „Miłosierdzie. O Łasce i potępieniu” to znaczący zasób wiedzy na temat dobrodziejstwa Bożego Miłosierdzia. W spotkaniu podczas pokazu filmu w Szczecinie weźmie udział Krystian Kratiuk, redaktor naczelny PCh24.pl. Swoją obecność na spotkaniu zapowiedział także ks. Grzegorz Śniadoch IBP.

 

W czwartek 7 lipca, godz. 19.15 w auli Salesianum, ul. Św. Jan Bosko 1 w Szczecinie odbędzie się pokaz filmu „Miłosierdzie. O Łasce i potępieniu”. Warto wybrać się na ten film z rodziną i znajomymi, którym chcielibyśmy przekazać szacunek do wartości budujących postawę chrześcijanina. W świecie, w którym wielu zachęca do życia „jakby Boga nie było” czas poświęcony na refleksję nad sobą i bliźnimi będzie z pewnością czasem dobrze wykorzystanym i zaowocuje już w życiu doczesnym.

Próby utożsamiania miłosierdzia Bożego z pobłażliwością są bowiem podejmowane często i służą jako wytłumaczenie dla własnego błądzenia. Takie pokrętne usprawiedliwianie wkroczenia na drogę grzechu są drogą donikąd, wiodą do zatracenia i potępienia. Człowiek prawdziwie wierzący, rozumiejący i posłuszny przykazaniom Bożym nie może tłumaczyć i usprawiedliwiać swoich błędów miłosierdziem Boga, który ostatecznie odpuści każdy grzech, także ten popełniany świadomie i z premedytacją.

Lepszemu zrozumieniu istoty Bożego miłosierdzia posłuży zapewne film zrealizowany przez Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi pt. „Miłosierdzie. O Łasce i potępieniu”. Zapraszamy do auli Salesianum, ul. Św. Jan Bosko 1 w Szczecinie na godzinę 19.15. Wstęp wolny!

Ataki na Św. Jana Pawła II to kolejna odsłona walki z chrześcijańską wizją świata i kolejny etap odwracania systemu wartości, budujących porządek moralny. Posługiwanie się materiałami wytworzonymi przez komunistyczne służby bezpieczeństwa oraz szkalowanie pamięci Wielkiego Polaka to także konsekwencja burzenia tego, z czego jesteśmy dumni jako Polacy i katolicy. Wyrazem sprzeciwu wobec tej agresji jest organizowany w Krakowie „Biały Marsz”, który przejdzie tymi samymi ulicami, jakimi szedł „Biały Marsz” zorganizowany w Krakowie w maju 1981 r., po zamachu na Papieża – Polaka w Rzymie.
Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi, Discovery Institute oraz Steno Institute organizują naukową konferencję pt. „Wiara i nauka w dobie sekularyzacji”. Jej cel to przedstawienie aktualnego, niezafałszowanego stanu nauki w kwestiach takich jak powstanie życia i gatunków. Czym jest inteligentny projekt? Jakie dowody na teorię ewolucji już zostały obalone? Na naszej konferencji nie zabraknie arcyciekawych tematów i wybitnych panelistów.
Po niezwykle udanym spotkaniu w Krakowie, podczas którego przybyli widzowie szczelnie wypełnili salę konferencyjną, ojciec dr Michał Chaberek OP odwiedzi Olsztyn i Elbląg, gdzie wygłosi swój wykład pt. „Czy człowiek pochodzi od małpy?”. Nie zabraknie przekonujących dowodów i prowokujących pytań. Zapraszamy na te spotkania.
Gorzów Wielkopolski oraz Szczecin to dwa miasta, w których Kluby „Polonia Christiana” organizują spotkania z pisarzem Stanisławem Srokowskim, poświęcone przypomnieniu tragedii jaką zgotowali ukraińscy nacjonaliści Polakom na Kresach Wschodnich w czasie II wojny światowej i po jej zakończeniu. W tym roku obchodzimy 80. rocznicę rzezi wołyńskiej i przypomnienie losów naszych rodaków powinniśmy traktować jako nasz narodowy obowiązek pamiętania o tysiącach pomordowanych.
W środę 22 marca w krakowskim kinie „Kijów” zaprezentowany zostanie film ważmy dla każdego chrześcijanina. „Umrzesz i co dalej?” to przekaz dający wiele nadziei, przygotowujący do ważnego i nieuchronnego wydarzenia w życiu każdego człowieka, które współczesny świat zdaje się pomijać, pozostawiając osobę umierającą i jej najbliższych bez pomocy duchowej.