Zapraszamy na krakowski Marsz dla Życia i Rodziny!

2019-05-28
Zapraszamy na krakowski Marsz dla Życia i Rodziny!

„Brońmy rodziny” – to hasło tegorocznego Marszu dla Życia i Rodziny, który już 16 czerwca przejdzie ulicami Krakowa. Niech nasze uczestnictwo w tym ważnym wydarzeniu będzie odpowiedzią na liczne ataki ze strony środowisk LGBT. Nie ma naszej zgody na deprawację najmłodszych i próby niszczenia polskich rodzin.

 

Krakowski Marsz dla Życia i Rodziny rozpocznie się 16 czerwca o godzinie 10.00 na Placu Matejki. Następnie zgromadzeni przejdą przez ulicę Floriańską, Rynek Główny, ul. Grodzką, ul. Franciszkańską, ul. Straszewskiego, ul. Piłsudskiego oraz al. 3 Maja, aż do Parku Jordana, gdzie tradycyjnie odbędzie się piknik rodzinny.

 

Na uczestników Marszu i pikniku czeka wiele atrakcji m.in. występ orkiestry szkockiej, koncert Lidii Jazgar z zespołem Galicja, a także liczne atrakcje dla najmłodszych: dmuchany zamek czy ścianka wspinaczkowa.

 

Dowód przywiązania do wartości

 

Uczestnictwo w Marszu dla Życia i Rodziny to doskonała okazja, aby zamanifestować swoje przywiązania do katolickich i konserwatywnych wartości. W ostatnich miesiącach dostrzegamy nasilające się ataki ze strony środowisk LGBT, mające na celu zniszczenie tradycyjnego modelu rodziny.

 

W tym miejscu należy wymienić między innymi plany przyjęcia tzw. Karty LGBT+, próby wprowadzenia edukacji seksualnej wobec wątpliwych standardów Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), naciski na odwołanie z Funkcji Małopolskiej Kurator Oświaty, Barbary Nowak za to, że odważyła się powiedzieć prawdę o tzw. seks-edukacji czy skandaliczną profanację Najświętszego Sakramentu na jednej z homoparad.

 

Wielkie święto rodzin

 

Dlatego też serdecznie zapraszamy na Marsz całe rodziny: mamy w stanie błogosławionym, rodziców z małymi dziećmi, młodzież, seniorów, osoby życia konsekrowanego i wszystkich tych, którym zależy na obronie życia poczętego, tradycyjnym modelu rodziny i godnej przyszłości naszej ojczyzny.

 

Niech przez Kraków przejdzie tłum radosnych rodzin, w przeciwieństwie do pełnych nienawiści homoparad z udziałem zwolenników LGBT.

 

Do zobaczenia 16 czerwca o godzinie 10.00 na Placu Matejki w Krakowie!

 

 

 

PiotrSkarga.pl

Dzwonnica klasztoru świętego Benedykta w Nursji, która ucierpiała na skutek trzęsienia ziemi w 2016 roku, została odbudowana! Stało się to między innymi dzięki wsparciu uczestników naszej akcji Święty Benedykcie – broń mnie ode złego! Za każdego, kto włączył się w tę kampanię, 22 maja w klasztorze w Nursji została odprawiona Msza Święta.
Księga z wyrazami poparcia złożonymi przez wiernych w ramach akcji zorganizowanej na platformie protestuj.pl trafiła do rąk abp. Andrzeja Dzięgi. Pamiątkową księgę przekazali członkowie zarządu Stowarzyszenia im. Ks. Piotra Skargi: Sławomir Olejniczak i Sławomir Skiba.
Dobiegła końca druga edycja kampanii „Twoja róża u świętej Rity w Cascii”. Tym razem wierni z Polski przekazali do Sanktuarium świętej Rity aż 3880 róż. Za wszystkich uczestników akcji, 21 maja, w wigilię wspomnienia orędowniczki w sprawach trudnych i beznadziejnych, została odprawiona Msza Święta.
W 2019 roku Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi przy poparciu Misjonarzy Kombonianów Serca Jezusowego oraz Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie przeprowadziło zbiórkę środków na budowę dwóch kaplic w diecezji Rumbek w Sudanie Południowym. Z radością możemy ogłosić, że pierwsza z nich, w miejscowości Kowic, jest już gotowa!
Polscy katolicy poprzez serwis Protestuj.pl apelują do premiera Mateusza Morawieckiego o zniesienie restrykcji wobec wiernych, którzy chcą uczestniczyć w nabożeństwach. Petycję podpisało już blisko 30 tysięcy osób. To jednak nie koniec.