Zapraszamy na XVII Kongres Konserwatywny

2021-01-22
Zapraszamy na XVII Kongres Konserwatywny

Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi zaprasza na długo wyczekiwany XVII Kongres Konserwatywny. W zeszłym roku, z uwagi na rządowe obostrzenia, zmuszeni byliśmy do odwołania stacjonarnego spotkania w podkrakowskich Niepołomicach. Postanowiliśmy jednak dochować tradycji i zorganizować Kongres przy wykorzystaniu możliwości transmisji online.


Uwaga!
W związku z blokadą nałożoną przez YouTube na kanał PCh24TV - PoloniaChristiana, Kongres Konserwatywny transmitować będziemy na kanale PiotrSkargaTV:


https://www.youtube.com/user/PiotrSkargaTV

W związku ze zmianą formuły ze stacjonarnej na internetową, całość podzieliliśmy na dwa panele, które wyemitujemy w sobotę 30 stycznia oraz w niedzielę 31 stycznia 2021 roku.

 

Hasło XVII Kongresu Konserwatywnego to Kryzys w Kościele. Źródła, skutki, nadzieja odnowy. Zagadnienie to będziemy badać w ramach dwóch sesji tematycznych.

 

W pierwszej sesji, zaplanowanej na sobotę 30 stycznia o godz. 20:00, referaty wygłoszą: 

  • Tadeusz Isakowicz-Zaleski(Fundacja im. Brata Alberta), 
  • Paweł Lisicki(„Do Rzeczy”), 
  • Krystian Kratiuk(PCh24.pl).

 

Sesję tę, zatytułowaną Kryzys Kościoła jako owoc rewolucji antychrześcijańskiej, poprowadzi red. Paweł Chmielewski.

 

W drugiej sesji, zaplanowanej na niedzielę 31 stycznia o godz. 20:00, głos zabiorą:

  • Jacek Kotula(działacz pro-life, samorządowiec), 
  • Robert Bąkiewicz(Media Narodowe, Marsz Niepodległości),
  • Valdis Grinsteins (członek TFP, publicysta, podróżnik).

 

Tytuł tego panelu to Dać świadectwo Prawdzie - Apostolat świeckich jako nadzieja w czasie przełomu. Dyskusję ponownie moderować będzie red. Paweł Chmielewski.


Cały Kongres Konserwatywny będzie transmitowany na kanale PiotrSkargaTV w serwisie YouTube. Link do kanału: https://www.youtube.com/user/PiotrSkargaTV .

Nagrania z Kongresu będą później udostępnione do odtworzenia w naszych mediach (PCh24.pl, PiotrSkarga.pl).

 

Organizatorem XVII Kongresu Konserwatywnego jest Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi. Patronat medialny nad wydarzeniem sprawują magazyn „Polonia Christiana” oraz portal PCh24.pl.

 


PiotrSkarga.pl

 

Papież Benedykt XVI mówił o „klice homoseksualnej w Kościele”, papież Franciszek o „homolobby”. W Polsce mamy ostatnio do czynienia z ujawnianymi aktami pedofilii, których sprawcami są duchowni. Przenikanie do organizmu Kościoła Katolickiego ludzi żyjących w grzechu jest bolesne szczególnie wówczas, gdy są nimi pasterze, od których oczekujemy przeprowadzenia nas przez życie doczesne do zbawienia. Oczyszczeniu Kościoła i obronie naszej wspólnoty przed złem będzie służył film „Lawendowa mafia”, na którego premierowy pokaz zapraszamy w najbliższy wtorek 19 października na godzinę 18.00 do kina „Kijów” w Krakowie. „Lawendowa mafia” ujawnia mechanizmy i grupy lobbingowe, które pedofilię wprowadziły do organizmu Kościoła.
Z napływających do organizatorów „Procesji Różańcowych za Polskę” informacji wynika, że w najbliższą niedzielę odbędą się modlitwy na ulicach kilkudziesięciu miast w kraju. Organizatorami są wspólnota Nieustającego Różańca i inicjatywa Męskiego Różańca. Spotkanie wiernych podczas „Procesji Różańcowych za Polskę” będzie też okazją do zaniesienia próśb o Światło Ducha Świętego dla naszych pasterzy na czas procesu synodalnego, rozpoczynającego się w diecezjach także w niedzielę 17 października.
Dotarła do nas smutna wiadomość o odejściu do Domu Pana w dniu 3 października 2021 r. kardynała Jorge Mediny Estéveza. Przez dziesiątki lat dał się poznać jako niezłomny głosiciel Prawd Wiary i patron tradycyjnych inicjatyw katolickich. Był gościem konferencji i akademii współtworzonych przez SKCh im. Ks. Piotra Skargi. Od 2007 roku emerytowany, rok później otrzymał godność kardynała prezbitera. W grudniu obchodziłby swoje 95. urodziny.
Dlaczego w kręgach lewicowo – liberalnych prawnicy z Ordo Iuris budzą tyle emocji? Czego boją się rewolucyjne środowiska, którym Ordo Iuris udowadnia łamanie polskiego prawa? W kim prawnicy skupieni wokół Ordo Iuris mają wsparcie? Zapraszamy Państwa na wyjątkowo emocjonujące spotkanie Klubu „Polonia Christiana” w środę 13 października w Krakowie.
Wiara w realną obecność Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie musi wiązać się z prawdziwym szacunkiem do Komunii Św., będącej wyrazem ziemskiej obecności naszego Zbawiciela. Jak w XXI wieku rozumiemy tę Tajemnicę, czy szanujemy przyjście do nas Jezusa w Hostii i z czym wiąże się przyjmowanie Komunii Św. na rękę? O naszej wierze i potrzebie zachowania Tradycji będzie można porozmawiać z znawcą Tradycyjnej Liturgii Katolickiej – Ks. Prałatem Dr. Romanem Kneblewskim. Kluby „Polonia Christiana” zapraszają w październiku na spotkania z wyjątkowym duchownym do Olsztyna, Elbląga, Gdańska i Gorzowa Wielkopolskiego.