Zatrzymajmy szkodliwą Konwencję Stambulską. Podpiszmy protest Ordo Iuris

2020-06-26
Zatrzymajmy szkodliwą Konwencję Stambulską. Podpiszmy protest Ordo Iuris

Stowarzyszenie Kultury Prawnej Ordo Iuris zorganizowało zbiórkę podpisów pod międzynarodową petycją, której celem jest powstrzymanie Konwencji Stambulskiej i wypowiedzenie jej przez europejskie rządy. Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi zachęca wszystkich swoich Przyjaciół, którym bliskie są konserwatywne wartości, do wsparcia jej swoim podpisem, który można złożyć tutaj!

Konwencję w kwietniu 2015 roku, tuż przed swoją porażką w wyścigu prezydenckim, ratyfikował Bronisław Komorowski. Członkowie konserwatywnego obyczajowo Prawa i Sprawiedliwości obiecywali, że akt ten zostanie przez nich odrzucony.

Jeśli dojdziemy do władzy, to będzie ustawa o ochronie kobiet przed przemocą i to taka, że będzie mróz w oczy szczypał – bardzo, bardzo twarda, tylko niemająca nic wspólnego z twierdzeniem, że kobieta czy mężczyzna to twór kulturowy, a nie coś, co daje natura – mówił wówczas Jarosław Kaczyński.


Wtórował mu Zbigniew Ziobro: To jest feministyczny wymysł i twór, który ma uzasadniać ideologię gejowską. Nie trzeba sięgać po konwencję. O tym, że nie wolno bić kobiet, można przeczytać w Ewangelii.

Beata Szydło mówiła z kolei, że konwencja przeciw przemocy to mistyfikacja.


Jednak mimo mocnych słów i pięknych zapowiedzi, Polska nadal nie wypowiedziała Konwencji Stambulskiej. Każdy kolejny dzień jej obowiązywania to realne zagrożenie dla polskich rodzin.  


Konwencja wprost uderza w małżeństwo i rodzinę, upatrując w różnicach pomiędzy kobietami i mężczyznami źródeł przemocy
. Zupełnie pomija przy tym obiektywne czynniki występowania tego zjawiska takie jak uzależnienie od alkoholu i narkotyków – stwierdza Karolina Pawłowska, dyrektor Centrum Prawa Międzynarodowego Ordo Iuris.

Co więcej, dzieci w krajach, w których została wprowadzona, będą przekonywane, że istnieją więcej niż dwie płcie, a ich biologiczne znaczenie zostanie przekształcone w formułę społeczno-kulturowego konstruktu.

Tylko zdecydowany głos prawych obywateli Europy może powstrzymać plany radykalnych lewicowych środowisk, dążących do podważenia roli podstawowej struktury społecznej, jaką jest rodzina.

https://stopgenderconvention.org/

 

Film dokumentalny „Via Dolorosa” wyprodukowany przez Stowarzyszenie Księdza Piotra Skargi został wyróżniony na XXXV Międzynarodowym Katolickim Festiwalu Filmów i Multimediów „NIEPOKALANA 2020”.
Siostry Benedyktynki z Jarosławia kontynuują pracę przy budowie katolickiego przedszkola im. św. Jana Pawła II. Od wielu miesięcy trwają już roboty wykończeniowe, jednak ze względu na zabytkowy charakter budynku, koszty tych prac są naprawdę wysokie. Według planów przedszkole ma rozpocząć swoją działalność w drugiej połowie września, dlatego też Siostry bardzo proszą o pilne wsparcie akcji „Zrób jeden mały krok dla dzieci”. Do włączenia się w to wielkie dzieło zachęca - stworzony specjalnie na tę okazję - teledysk.
Ponad 52 tysiące podpisów, które złożyli Polacy w ramach akcji Wyrzućmy konwencję gender z Polski!, trafiło do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Mateusza Morawieckiego. To mocny głos obywateli, którzy domagają się od polskiego rządu wypowiedzenia konwencji stambulskiej. Swój podpis nadal można złożyć na stronie zatrzymajgender.pl.
Już ponad 9 tysięcy Polaków podpisało petycję do Ministra Sprawiedliwości Prokuratora Generalnego i Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Dość bezkarności LGBT – pod tym hasłem protestują polscy katolicy, którzy domagają się surowego ukarania sprawców profanacji na warszawskim Krakowskim Przedmieściu, którzy pomnik Chrystusa niosącego Krzyż oszpecili sześciobarwną „tęczową” flagą i chustą anarchistycznej organizacji Antifa.
Po skandalicznym „wyczynie” przedstawicieli skrajnej lewicy, którzy sprofanowali pomnik Chrystusa dźwigającego krzyż, znajdujący się przed bazyliką świętego Krzyża na warszawskim Krakowskim Przedmieściu, na portalu Protestuj.pl zamieszczono petycję, z apelem do władz o surowe ukaranie sprawców. Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi zachęca swoich Przyjaciół i Darczyńców, aby licznie włączyli się w akcję masowego protestu przeciwko profanacji świętych dla katolików i Polaków symboli.