Znani działacze pro-life zachęcają do udziału w Marszach dla Życia i Rodziny

2022-09-20 00:00:00
Znani działacze pro-life zachęcają do udziału w Marszach dla Życia i Rodziny

Nie ma porządku społecznego bez pełnego miłości życia rodzinnego. Nie ma zdrowych relacji w rodzinie bez oparcia się o wartości cywilizacji życia. Jej wrogowie negują prawo do życia od poczęcia do naturalnej śmierci, prawo do wolności i do własności prywatnej, warunkującej wolność. Dlatego do udziału w Marszach dla Życia i Rodziny zachęcają znani obrońcy cywilizacji chrześcijańskiej. Pamiętajmy – idąc w niedzielę 25 września (godz. 12:00) w VIII Marszu dla Życia i Rodziny w Krakowie okazujemy nasze wsparcie dla walki o zachowanie normalności w rodzinach, w narodzie i w Ojczyźnie.

 

Nieobojętni wobec zagrożeń

 

- Hasło tegorocznego krakowskiego „Marszu dla Życia i Rodziny” wskazuje na to, jak wielką wartością dla rodzin i dla narodu jest każde dziecko. Skupiając się wokół słów „Dziecko w sercu Krakowa” zwracamy uwagę na to, że w podwawelskim grodzie mamy do czynienia z coraz większym zalewem ideologii wrogich dzieciom, szczególnie tym nienarodzonym. Agresja, z jaką coraz częściej spotykają się ruchy pro life i osoby jasno deklarujące swoje przywiązanie do chrześcijaństwa każą nam wyjść na ulice i zamanifestować naszą gotowość do obrony tego, co święte i nienaruszalne. Mamy do czynienia z coraz większą zuchwałością zła. Przykładem upadku moralności w Krakowie była m.in. wypowiedź rzecznika Instytutu Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, który uznał, że może „robić z płodów farsz do pierożków”. Nie możemy być obojętni wobec wszelkich przejawów ataku na cywilizację życia. Również tych, które negują autorytet rodziców, niszczą rodziny i ich prawo do wychowywania dzieci w patriotyzmie, chrześcijańskich zasadach, w poszanowaniu własności i wolności. Dlatego zachęcam do udziału w VIII Marszu dla Życia i Rodziny w Krakowie, w który nasze stowarzyszenie się aktywnie włącza – mówi Sławomir Skiba, wiceprezes Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi.

 

Jan Pospieszalski ostrzega

O zagrożeniach, jakimi poddawane są rodzina i małżeństwo, pojmowana jako związek kobiety i mężczyzny ład moralny, porządek społeczny oraz prawo naturalne mówił redaktor Jan Pospieszalski, zachęcając do udziału w warszawskim XVII Narodowy Marsz dla Życia i Rodziny w Warszawie, który odbył się w niedzielę 18 września.

Problem powszechnego przyzwolenia na tworzenie klimatu do atakowania rodziny, Kościoła i zasad moralnych niedawno tak opisano na portalu PCh24.pl, wydawanym przez Stowarzyszenie Księdza Piotra Skargi:

- W ślad za agresją słowną, lejącą się z polskojęzycznych mediów głównego nurtu, podsycaną prowokacjami trolli z mediów społecznościowych, przyszły ataki fizyczne na ludzi Kościoła i na miejsca kultu religijnego. W antypolską i antykatolicką kampanię włączają się politycy, artyści, celebryci. Chcą w ten sposób uzurpować sobie prawo do zniesienia wolności sumienia i uderzyć w fundamenty prawa naturalnego w imię tzw. postępu. W obliczu tych zagrożeń i działań, dokonujących się za przyzwoleniem władzy oraz instytucji publicznych, zwolennicy cywilizacji życia mobilizują swoje siły. 

 

Lidia Jazgar i Barbara Nowak bronią rodziny

 

Do takiej mobilizacji osób opowiadających się za ładem moralnym i porządkiem społecznym apeluje krakowska artystka Lidia Jazgar:

- Bogu dzięki za każde życie, Bogu dzięki za każdą rodzinę. I ja kocham życie i kocham moją rodzinę, dlatego z radością Państwa zapraszam na „Marsz dla Życia i Rodziny”, który u nas w Krakowie odbędzie się w niedzielę 25 września. Wyruszamy w samo południe, z Placu Jana Matejki, a kończymy spotkaniem pod „Papieskim Oknem”, na Franciszkańskiej. To tam właśnie przecież przez wiele lat spotykaliśmy się z świętym już teraz Janem Pawłem II, patronem rodzin.

Tutaj można obejrzeć całe zaproszenie wideo od Lidii Jazgar:

lidia jazgar

Siła wrogów rodziny tkwi w zbyt małej aktywności tych, którzy rozumieją potrzebę obrony porządku społecznego i moralności, ale nie wiedzą, jak włączyć się w ruch obrońców cywilizacji miłości – cywilizacji życia. Tymczasem demonstracje i marsze uliczne to doskonała okazja do pokazania woli walki o zachowanie normalności i zjednoczenia się wokół fundamentalnych wartości – życia, rodziny, wiary.

- Rodzina jest tym, co naprawdę buduje, tym co nas naprawdę umacnia. Zatem nie może być tak, że stoimy cicho i się nie odzywamy. Nas musi być wszystkich widać, musimy być aktywni i każdy z nas ma obowiązek pokazać, co dla niego jest ważne. Spotkajmy się wszyscy na Marszu dla Życia i Rodziny – tłumaczy konieczność aktywności nas wszystkich Małopolska Kurator Oświaty Barbara Nowak.

 

Dołącz do krakowskiego marszu 25 września

Organizatorzy VIII Marszu dla Życia i Rodziny w Krakowie zapraszają do udziału w niedzielę 25 września na godz. 12:00 na Plac Matejki, skąd marsz wyruszy w stronę Rynku Głównego. Kolumna marszowa przejdzie ulicą Floriańską i dalej przemaszeruje przez Rynek Główny. Hasło tegorocznego marszu brzmi: „Dziecko w sercu Krakowa”.

Uczestnikom będzie towarzyszyć akompaniament profesjonalnej orkiestry dętej, zadbano także o oprawę muzyczną finału marszu, a swój występ specjalny zapowiedzieli Lidia Jazgar i Ryszard Brączek, czyli „Galicja w Duecie”.

Uwaga! Marsz dla Życia i Rodziny w Krakowie potrzebuje wsparcia wolontariuszy. Organizatorzy proszą o kontakt każdego, kto planuje wziąć udział w marszu i dysponuje odrobiną wolnego czasu.

Jeśli chcesz zostać wolontariuszem krakowskiego Marszu dla Życia i Rodziny, skontaktuj się z przedstawicielem Komitetu – Piotrem Podleckim:

- telefonicznie: +48 695 077 787

- emailowo: piotr.podlecki@piotrskarga.pl

- wydarzenie na FB: www.facebook.com/events/814856073167150

Jak zapowiadają organizatorzy, na uczestników wolontariatu po Marszu czekają małe upominki.

 

Komitet Organizacyjny Marszu dla Życia i Rodziny Kraków 2022:
Augustiańska 28, 31-064 Kraków

Tel. +48 695 077 787

Adres Komitetu na Facebooku: https://www.facebook.com/marszkrakow

 


Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi
Kraków, wrzesień 2022 r.

 

Wciągająca opowieść historyczno-teologiczna o franciszkańskich wojownikach, z odniesieniami do współczesności – to właśnie rdzeń autorskiej prelekcji, na którą serdecznie zaprasza Klub „Polonia Christiana” w Elblągu. Wygłosi ją rekolekcjonista i pisarz ojciec Wawrzyniec Maria Waszkiewicz ze Zgromadzenia Misjonarzy Matki Bożej Anielskiej. Współorganizatorem spotkania jest Stowarzyszenie Elbląscy Patrioci.
Jakie są źródła technocentrycznej ideologii transhumanizmu? Dlaczego tak wielki kapitał kierowany jest na rozwój technologii mających wytworzyć inteligentną alternatywę dla człowieka? I przede wszystkim - czym grozi dalszy rozwój sztucznej inteligencji i jakie ryzyka się z nim wiążą - o tych sprawach będzie mówił gość najbliższego spotkania warszawskiego Klubu „Polonia Christiana” - o. dr Michał Ziółkowski MI.
Gdy 16 lat temu na ulice Warszawy wyruszył pierwszy „Marsz dla Życia i Rodziny” trudno byłoby uwierzyć, że w polskich miastach może dojść do masowych wystąpień zwolenników zabijania dzieci poczętych, że plakaty broniące życia poczętego będą dewastowane, a w mediach będą królować permisywne postawy i ataki na chrześcijaństwo. Dlatego po sukcesach tegorocznych pokojowych demonstracji na ulicach polskich miast nie możemy przerywać walki o przetrwanie rodzin i wartości cementujących nasz naród od ponad tysiąca lat. W obronie cywilizacji życia liczy się każdy umysł i każda para rąk.
Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi nie zapomina o swoim Czcigodnym Patronie. W przypadającą na dzień 27 września rocznicę śmierci Sługi Bożego Księdza Piotra Skargi delegacja Stowarzyszenia na czele z prezesem Sławomirem Olejniczakiem złożyła wieńce z kwiatów pod pomnikiem ks. Piotra Skargi oraz przy Jego sarkofagu.
W naszym krakowskim Marszu dla Życia i Rodziny zdecydowanie warto pójść – dla siebie, dla bliskich, a przede wszystkim - dla naszych dzieci i wnuków. Jeśli jednak ktoś jeszcze zastanawia się nad uczestnictwem w tym patriotycznym święcie rodzin, które rozpocznie się już w niedzielę 25 września o godz. 12 na Placu Matejki, poniższe argumenty rozwieją wszelkie wątpliwości.