Życzenia na Święta Wielkiej Nocy A.D. 2021

2021-04-01
Życzenia na Święta Wielkiej Nocy A.D. 2021
W tym roku ponownie przychodzi nam zmagać się z wieloma wyzwaniami i problemami na drodze do uczczenia Zmartwychwstania Naszego Pana i Zbawiciela. Dlatego serdecznie zachęcamy do przeczytania życzeń, jakie na Święta Wielkiej Nocy A.D. 2021 kieruje do Państwa prezes Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi Sławomir Olejniczak.

„Zwycięzca śmierci,
piekła i szatana
wychodzi z grobu
dnia trzeciego z rana!”

Prawda o Zmartwychwstaniu Zbawiciela to fundament naszej Wiary, orędzie wielkiej Nadziei i wezwanie do miłości względem Boga oraz bliźnich. Niepodważalny triumf Pana Jezusa nad śmiercią, piekłem i szatanem przynosi nam moc do walki z trudami ziemskiego życia oraz zapala do osobistego świadectwa wiary.

 

Zmartwychwstały Chrystus daje nam odwagę, aby zaufać Woli Bożej nawet w najbardziej mrocznych momentach historii, ale za to zawsze

z pełnym przekonaniem, że kroczymy drogą Zbawienia.

 

Na nadchodzące Święta Zmartwychwstania Pańskiego pragnę złożyć najserdeczniejsze życzenia zdrowia, radości oraz dostąpienia wszelkich łask przygotowanych przez Zmartwychwstałego Pana. Niech Matka Najświętsza otacza nas nieustającą opieką.


Sławomir Olejniczak
Prezes Stowarzyszenia
Ks. Piotra Skargi

Znany dziennikarz, pisarz, publicysta i poeta Witold Gadowski zaprasza na najbliższą niedzielę na spotkanie/manifestację na Rynek w Krakowie. Jak podaje portal PCh24.pl, początek wydarzenia wyznaczono na godzinę 16.00. Przypomnijmy, że Witold Gadowski jest jednym z uczestników kończącego się w sobotę Tygodnia Życia i Wolności, którego organizatorami są Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi oraz Stowarzyszenie Polonia Christiana.
Jeszcze tylko dwa trwać będzie Tydzień Życia i Wolności. Na piątek i sobotę zaplanowane zostały dwa niezwykle ważne tematy, dotyczące wyzwań, jakie nasiliły się w ostatnim czasie. Tematem wiodącym piątku będzie #Zdrowie, a soboty – ostatniego dnia Tygodnia Życia i Wolności – #ProLife. Zapraszamy do przybycia na to wydarzenie – w piątek od godz. 16:30 w Warszawie oraz w sobotę od godz. 16:00 w Krakowie – i wysłuchania prelekcji oraz debat licznego grona ekspertów.
Przed nami jeszcze kilka dni Tygodnia Życia i Wolności w ramach którego od poniedziałku (7 czerwca) do soboty (12 czerwca) eksperci i dziennikarze dyskutują o trudnych sprawach naszego codziennego życia i wyzwaniach, jakie przed obrońcami życia i wolności stoją w XXI wieku.
Dzisiaj o godzinie 17.00 prezes Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi Sławomir Olejniczak otworzy Tydzień Życia i Wolności, w którym mogą wziąć Państwo udział do soboty 12 czerwca. Tematem pierwszego dnia będzie #Kościół.
Już w poniedziałek 7 czerwca 2021 r. startuje Tydzień Życia i Wolności, który nasza redakcja objęła patronatem medialnym. Przez 6 kolejnych dni wystąpi ponad 50 prelegentów. Wydarzenie to będzie można śledzić na żywo zarówno przez internet, jak też i stacjonarnie. Poniżej zamieszczamy informacje dotyczące możliwości uczestnictwa w spotkaniach.