Życzenia na Święta Wielkiej Nocy A.D. 2021

2021-04-01
Życzenia na Święta Wielkiej Nocy A.D. 2021
W tym roku ponownie przychodzi nam zmagać się z wieloma wyzwaniami i problemami na drodze do uczczenia Zmartwychwstania Naszego Pana i Zbawiciela. Dlatego serdecznie zachęcamy do przeczytania życzeń, jakie na Święta Wielkiej Nocy A.D. 2021 kieruje do Państwa prezes Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi Sławomir Olejniczak.

„Zwycięzca śmierci,
piekła i szatana
wychodzi z grobu
dnia trzeciego z rana!”

Prawda o Zmartwychwstaniu Zbawiciela to fundament naszej Wiary, orędzie wielkiej Nadziei i wezwanie do miłości względem Boga oraz bliźnich. Niepodważalny triumf Pana Jezusa nad śmiercią, piekłem i szatanem przynosi nam moc do walki z trudami ziemskiego życia oraz zapala do osobistego świadectwa wiary.

 

Zmartwychwstały Chrystus daje nam odwagę, aby zaufać Woli Bożej nawet w najbardziej mrocznych momentach historii, ale za to zawsze

z pełnym przekonaniem, że kroczymy drogą Zbawienia.

 

Na nadchodzące Święta Zmartwychwstania Pańskiego pragnę złożyć najserdeczniejsze życzenia zdrowia, radości oraz dostąpienia wszelkich łask przygotowanych przez Zmartwychwstałego Pana. Niech Matka Najświętsza otacza nas nieustającą opieką.


Sławomir Olejniczak
Prezes Stowarzyszenia
Ks. Piotra Skargi

Na stronie panieprezydencie.pl Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi prowadzi kampanię pod hasłem „Stop dekarbonizacji!”. Apelujemy do Prezydenta RP Andrzeja Dudy, by walczył o polski interes narodowy podczas zbliżającego się szczytu przywódców państw, zainicjowanego przez Prezydenta USA Joe Bidena. Zachęcamy Państwa do podpisywania i wysyłania petycji w tej sprawie.
Na tegoroczny okres Świąt Wielkiej Nocy oraz Niedzielę Miłosierdzia Bożego nasze Stowarzyszenie przygotowało wyjątkową ofertę pogłębienia swojej duchowości i zarazem rozpropagowania Prawdy o Bożym Miłosierdziu. Są to rozważania modlitewne, podzielone na 20 części, które każdego dnia można otrzymać na swoją skrzynkę email. Wystarczy tylko dołączyć do grona naszych korespondentów na specjalnie przygotowanej stronie.
Przez długie lata wokół Sługi Bożego ks. Piotra Skargi wrogowie katolicyzmu próbowali stworzyć czarną legendę o jego rzekomym pochowaniu żywcem. Rozpowszechniając kłamstwa, pomijano zarazem szereg jego dzieł i dokonań, które po dziś dzień służą za przykłady wyjątkowej ofiarności i chrześcijańskiego ducha w społeczeństwie. Z czarną legendą oraz przemilczeniami najlepiej walczyć poprzez fakty. W atrakcyjny sposób przytoczył je Jarosław Mańka.
Reprezentacja naszego Stowarzyszenia w dniu 30 marca 2021 r. przeszła wymagający szlak przez pasmo gór w Beskidzie Żywieckim i Beskidzie Makowskim. W ten sposób włączyliśmy się w zainicjowane w 2009 r. coroczne wydarzenie religijne pod nazwą Ekstremalna Droga Krzyżowa.
Swoją posługę jako prefekt Kongregacji Kultu Bożego kończy Kardynał Robert Sarah. Złożona na ręce Ojca Świętego Franciszka rezygnacja została przyjęta. Jako wierni doceniający pełne poświęcenia Kardynała Saraha obronie tradycyjnej katolickiej nauki o rodzinie, moralności seksualnej i prawie do życia podziękujmy Kardynałowi, włączając się w akcję Stowarzyszenia „Polonia Christiana” pod hasłem „Merci Eminence!” („Dziękujemy Eminencjo!”).