Życzenia urodzinowe dla Pani Wandy Półtawskiej

2021-11-02
Życzenia urodzinowe dla Pani Wandy Półtawskiej

Szanowna Pani

Wanda Półtawska

 

Wielce Czcigodna Jubilatko !

 

W imieniu wszystkich osób zaangażowanych w działalność Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi, redaktorów naszych mediów, ich współpracowników oraz swoim własnym, zwracam się do Szanownej Pani z prośbą o przyjęcie najserdeczniejszych życzeń z okazji Jubileuszu Jej Urodzin.

W pierwszej kolejności dziękujemy Panu Bogu za dar obecności wśród nas Szanownej Jubilatki, za Jej nieustanne świadectwo wiary i miłości do Kościoła, do Polski i do tych wszystkich, których przez lata wspierała swoją dobrocią i mądrością.

Jesteśmy wdzięczni za Pani niestrudzoną działalność, nieustanne stawanie w obronie wiary, życia człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci, nienaruszalnej świętości Sakramentu Małżeństwa oraz całej zagrożonej Cywilizacji Chrześcijańskiej.

W tych trudnych czasach Czcigodna Pani jest dla nas wielkim darem Opatrzności Bożej i wzorem chrześcijańskiej postawy.

Pełni wdzięczności zapewniamy o modlitwie dziękczynnej za dar Jej obecności wśród nas.

Życzymy wielu łask Bożych i opieki Najświętszej Maryi Panny.

Z wyrazami najgłębszego szacunku i wdzięczności

 

Sławomir Skiba

Wiceprezes Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi

Jeśli mamy już totalitaryzm, to kto reprezentuje władzę totalną, kto za nią stoi, a kto jest tylko widoczną dla ogółu fasadą władzy? Te i wiele innych pytań cisną się do głowy po obejrzeniu filmu wyprodukowanego przez Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi w reżyserii Łukasza Korzeniowskiego. „Rok 1984. Totalitaryzm 2.0” stawia pytania, pomaga poszukiwać odpowiedzi i zmusza do refleksji nad tym, czego często nie dostrzegamy wokół siebie.
Powieść George’a Orwella „Rok 1984” była zakazana w PRL. System uczulony na krytykę nie mógł jej tolerować obnażania jego prawdziwej dyktatorskiej twarzy. Czy film w reżyserii Łukasza Korzeniowskiego pt. „Rok 1984. Totalitaryzm 2.0” będzie również nie do zniesienia dla rozlewających się współczesnych totalitaryzmów, zawłaszczających sobie prawo do decydowania o nas i naszym życiu? Kinowa premiera filmu pt. „Rok 1984. Totalitaryzm 2.0" odbędzie się w Warszawie, w kinie „Luna” już 1 grudnia 2021 r. (w środę), godz. 19:00.
„Przebudowa Kościoła. Wszystko może się zmienić” – to temat spotkania z redaktorem PCh24.pl i PChTV Pawłem Chmielewskim w najbliższy czwartek, 25 listopada. Na prelekcję i dyskusję zaprasza Klub „Polonia Christiana” w Szczecinie na godz. 18.30 do auli Zespołu Szkół Salezjańskich przy ul. Ku Słońcu 124. Wstęp wolny.
„Nie taki opozycjonista. Ks. H. Gulbinowicz w rzeczywistości społeczno – politycznej PRL” – to temat dwóch spotkań z dr. hab. Rafałem Łatką, na jakie zapraszamy w ramach Klubów „Polonia Christiana” do Warszawy (18 listopada) i Gdyni (19 listopada).
Wielkopolska, Ziemia Lubuska i Małopolska – tak geograficznie lokują się nowe inicjatywy publicznych modlitw różańcowych. Wielka duchowa siła różańca od wieków jest wsparciem dla wiernych w trudnych chwilach i sposobem podziękowania za dary, jakimi nas obdarza Stwórca.