Trzydzieści lat po śmierci błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki, wciąż niewyjaśnione pozostają okoliczności Jego uprowadzenia i śmierci. Podczas serii spotkań na Śląsku w Klubach Polonia Christiana, dziennikarz śledczy Wojciech Sumliński przedstawiał swoje ustalenia w sprawie tamtej zbrodni.
Teatr "Nie Teraz" oraz dwumiesięcznik "Polonia Christiana" mają zaszczyt zaprosić na spektakl "Dzień Gniewu" wg Romana Brandstaettera, który zostanie wystawiony w sobotę 25 października o godz. 17:00, w Sali Teatralnej Uniwersytetu Adama Mickiewicza, ul. Fredry 10, w Poznaniu.
W Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży na zaproszenie Klubu Polonia Christiana gościł dr Paul Cameron. Naukowiec jest badaczem kwestii związanych z homoseksualizmem i rewolucją „genderową”.
Już ponad 20 000 osób zaprotestowało przeciwko obecności Jana Hartmana w gronie profesorów Uniwersytetu Jagiellońskiego. Protest jest inicjatywą przedstawicieli Krucjaty Młodych, którzy w ten sposób zareagowali na skandaliczną wypowiedź Hartmana zachęcającego do podjęcia dyskusji nad akceptacją kazirodztwa.
Trzydzieści lat po śmierci błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki, wciąż niewyjaśnione pozostają okoliczności Jego uprowadzenia i śmierci. Podczas serii spotkań na Śląsku w Klubach Polonia Christiana, dziennikarz śledczy Wojciech Sumliński przedstawiał swoje ustalenia w sprawie tamtej zbrodni.
W niepołomickim zamku odbyła się XI edycja Kongresu Konserwatywnego, której towarzyszyło hasło „Prawda, Dobro i Piękno w przestrzeni publicznej”. Wystąpienia zaprezentowali Julio Loreto, prof. Paweł Skrzydlewski, prof. Roman Konik oraz redaktor naczelny magazynu „Polonia Christiana” Sławomir Skiba. Nagrodą im. Ks. Piotra Skargi uhonorowany został ks. Dariusz Oko – teolog, filozof i duszpasterz, krytyk ideologii zagrażających dziś rodzinie i osobie ludzkiej.
Ks. Dariusz Oko otrzymał Nagrodę im. ks. Piotra Skargi. Wręczono ją podczas XI Kongresu Konserwatywnego na Zamku Królewskim w podkrakowskich Niepołomicach. Nagrodę przyznano już po raz trzeci.
Gościem gliwickiego i bytomskiego Klubu „Polonia Christiana” będzie Wojciech Sumliński. Spotkania pt. Święty kontra „święci” III RP: nowe ustalenia w sprawie porwania i śmierci błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki, odbędą się 13 i 14 października.