Bezpłatny ebook, który otwiera oczy! Dowiedz się, czym jest zrównoważony rozwój

marzec 2023
Bezpłatny ebook, który otwiera oczy! Dowiedz się, czym jest zrównoważony rozwój

Bezpłatny ebook, który otwiera oczy! Dowiedz się, czym jest zrównoważony rozwój

Zielono – czerwona rewolucja mocno przyspiesza. Wygaszanie gospodarek całych państw pod pozorem walki z ociepleniem klimatu, szalone pomysły pseudoekologiczne, powodujące powszechną drożyznę oraz niszczenie transportu samochodowego, czy w końcu „zalecenia” ograniczania spożycia mięsa i zastępowania go owadami i robakami. Gdzie jest kuźnia oderwanych od rzeczywistości idei? Kto wspiera te szaleńcze pomysły, a kto przyzwala na ich realizację? O tym przeczytają Państwo w bezpłatnym ebooku pt. „Zrównoważony rozwój. Zaklęcie globalistów, instrument totalnego zniewolenia”, autorstwa Agnieszki Stelmach.

 

Książka powstała w formie raportu popularnonaukowego i została wydana przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi na początku marca 2023 roku. Jej oficjalna premiera podczas warszawskiej konferencji w Domu Literatury przyciągnęła tłumy zainteresowanych, a film z konferencji z każdym kolejnym dniem podbija polski internet. O czym jest książka „Zrównoważony rozwój. Zaklęcie globalistów, instrument totalnego zniewolenia” i dlaczego jej treść szokuje tak wiele osób?

 

Obłuda metodą przywódców zrównoważonego rozwoju

 

Do tej pory wszystkie zmiany w myśl Agendy 2030 były przedstawiane opinii publicznej w sposób bardzo subtelny. Jednakże towarzyszy im coraz bardziej jaskrawa obłuda nowych „elit”, udających wielką troskę o ekologię. Ujawnia się ona chociażby przy okazji różnych forów, spotkań, konferencji czy akcji pseudoekologicznych. Ci sami, którzy apelują o minimalizowanie emisji zanieczyszczeń przez samochody, sami latają prywatnymi odrzutowcami, by w swoim gronie ubolewać nad zmianami klimatycznymi.

 

Pod ładnie brzmiącym zbitkiem pojęciowym „zrównoważonego rozwoju” przemycane są do systemów prawnych państw regulacje, które oficjalnie służyć mają poprawie stanu środowiska, ale w rzeczywistości sprowadzają się do udowodnienia szkodliwości człowieka wobec przyrody. Postawienia człowieka w negatywnym świetle służyć ma wytłumaczeniu ideologicznego upychania człowieka w ramy, które tworzą różnej maści globaliści.

 

Kształtowany obecnie model społeczny prowadzi do ograniczania ludzi w każdym wymiarze, pozbawiania społeczeństw praw, które są naturalne w każdym państwie nietotalitarnym. Tymczasem ilość już wprowadzanych, zapowiadanych oraz jeszcze nie ogłoszonych ograniczeń i zakazów prowadzi do przejmowania kontroli nad tym, jak żyjemy, mieszkamy, czym i jak podróżujemy, a nawet co składa się na naszą dietę. Gdy jakiś zbyt radykalny pomysł zanadto porusza ludzi, jego autorzy na pewien czas wycofują się, deklarując, że to jest tylko propozycja lub zalecenie.

 

Przykładem są wypowiedzi polityków lewicy (także w Polsce) o konieczności ograniczenia spożywania mięsa i doprowadzenia do wywindowania jego cen tak, aby mięso i wędliny były dostępne tylko dla najbogatszych. Sami odpowiedzmy sobie na pytanie, czy takie wypowiedzi zwolenników „drożyźnianego wegetarianizmu” mają jakiś związek z wzbudzającym emocje pomysłem na wprowadzenie do menu artykułów i potraw z robaków i owadów oraz na wzrost kosztów produkcji żywności i skoki cen w całej Europie…

 

Równi i równiejsi

 

Udostępniana Państwu bezpłatnie publikacja pt. „Zrównoważony rozwój. Zaklęcie globalistów, instrument totalnego zniewolenia” odpowiada na zapotrzebowanie wyrażane przez wiele osób, szukających wspólnego mianownika dla absurdalnych i nieracjonalnych decyzji oraz regulacji. Ich skutki odczuwamy już na własnej kieszeni i w ograniczaniu naszych praw.

 

Handel emisjami CO2, wymuszanie montowania instalacji fotowoltaicznych i wiatrowych czy wymuszanie zaprzestania produkcji i używania samochodów zasilanych benzyną albo nawet gazem LPG (!) niosą dający się wyliczyć wzrost kosztów życia i wytwarzania różnych dóbr. Drożyzna widoczna w sklepach ma swoje źródła w konkretnych decyzjach politycznych. Dlatego niezbędne jest ciągłe uświadamianie ludziom źródeł powstawania rewolucyjnych idei oraz osób i instytucji odpowiedzialnych za dzisiejszy spadek poziomu życia, bezpieczeństwa i perspektywę wygaszania gospodarek światowych.

 

Taką rolę, budzenia świadomości Polaków w obszarze, który ukradkiem zdobywa kolejne obszary naszego państwa, naszego bezpieczeństwa i naszej wolności, może pełnić udostępniana Państwu bezpłatnie publikacja pt. „Zrównoważony rozwój. Zaklęcie globalistów, instrument totalnego zniewolenia”.

 

Aby zachęcić Państwa do jej lektury warto przywołać dość obszerny, ale wiele mówiący, fragment ebooka: „Koncepcja zrównoważonego rozwoju to systemowa propozycja rozwiązania wszelkich problemów ekonomicznych, społecznych i politycznych, utrudniających funkcjonowanie korporacji transnarodowych oraz szybko bogacącej się grupy finansistów w erze finansjalizacji gospodarki. To także sposób na rozprawienie się z Kościołem katolickim. Na ukształtowanie się tej idei miały wpływ nie tylko heglizm, marksizm, ale przede wszystkim maltuzjanizm i teoria ewolucji Karola Darwina – a także późniejsze jej odmiany (neodarwinizm) – inkorporowane do innych dziedzin i służące za „podstawę naukową” dla uzasadniania polityki prowadzonej przez państwa na całym świecie. Obecnie wykorzystuje ona, poza neodarwinizmem, teorię o globalnym ociepleniu. Jest ona celowo zastępowana i nadinterpretowana jako zmiany klimatyczne. Jak wskazują propozycje oenzetowskiej Komisji Prawa Międzynarodowego z 2018 roku – ma się stać nienaruszalna i służyć za podstawę niezwykle kontrowersyjnych regulacji międzynarodowych, pozbawiających państwa resztek suwerenności, a  ich obywateli – prawa do kształtowania własnej polityki społeczno-ekonomicznej. Zrównoważony rozwój jest to system zrodzony z  myśli marksistowskiej, dążący do budowy nowej cywilizacji, w której ostatecznie „energia religijna” zostanie wykorzystana i przekierowana na tworzenie społeczeństwa egalitarnego, „otwartego”, ale zarządzanego początkowo przez oligarchów.”

 

Ebook dla myślących

 

Agnieszka Stelmach, znana m.in. z błyskotliwych analiz publikowanych na portalu PCh24.pl oraz w magazynie „Polonia Christiana”, w obszernym materiale rozkłada na elementy składowe cały system działań, którymi globaliści od kilkudziesięciu już lat chcą narzucić tzw. zrównoważony rozwój. Czerpiący z myśli dawnych rewolucjonistów wyznawcy „zielonej rewolucji” kupują poparcie społeczne przez różne programy socjalne, ale w rzeczywistości przenoszą wiele kompetencji na instytucje państwowe i ponadnarodowe, w zamian obejmując swoich obywateli coraz pełniejszą kontrolą.

 

Czytając ebook „Zrównoważony rozwój. Zaklęcie globalistów, instrument totalnego zniewolenia” zobaczymy, że bezwarunkowy dochód podstawowy i inne wielkie programy socjalne, depopulacja i czwarta rewolucja przemysłowa to są wszystko tylko narzędzia konieczne do realizacji misternego planu odebrania ludziom wolności i oddania ich pod „władczą opiekę” globalistów, którym rządy krajowe nie są w stanie się oprzeć.

 

Co ciekawe, Agnieszka Stelmach w tym ebooku ukazuje również negatywną rolę współczesnej, franciszkowej retoryki w nauczaniu Kościoła oraz zaangażowanie papieża w realizację „Agendy 2030”. Gorąco zachęcamy Państwa do zaznajomienia się treścią tej publikacji, komplementarnie traktującej o zagadnieniach mających coraz większy wpływ na nasze życie.