Bóg jest miłosierny, ale sprawiedliwy!

marzec 2023
Bóg jest miłosierny, ale sprawiedliwy!

Bóg jest miłosierny, ale sprawiedliwy!

Na początku marca nasi Przyjaciele otrzymali materiały z najnowszej kampanii poświęconej jednej z najważniejszych prawd wiary katolickiej, objawionej światu poprzez św. Siostrę Faustynę. Starannie przygotowana książeczka przypomina podstawowe fakty związane z tajemnicą Bożego Miłosierdzia, a duży obrazek Jezusa Miłosiernego pozwala odwzajemnić w modlitwie spojrzenie naszego Pana – miłosiernego, ale też sprawiedliwego.

 

Aż do 320 000 domów w całej Polsce trafiły nasze przesyłki związane ze zbliżającą się uroczystością Niedzieli Miłosierdzia Bożego. Przyjaciele i Dobrodzieje Stowarzyszenia mogli dzięki nim odświeżyć i uzupełnić swoją wiedzę na temat wielkiej tajemnicy Miłosierdzia Bożego, przekazanej światu przez Jezusa Chrystusa za pośrednictwem polskiej zakonnicy św. Faustyny Kowalskiej podczas serii objawień m.in. w Płocku i Wilnie w latach 30. XX wieku.

 

Książeczka pt. Zanim przyjdzie sprawiedliwość…, autorstwa doskonale znanego naszym Sympatykom Bogusława Bajora, redaktora naczelnego „Przymierza z Maryją”, przybliża najistotniejsze fakty z historii objawień przeżytych przez św. Siostrę Faustynę, kultu Miłosierdzia Bożego i obrazu Jezusa Miłosiernego. Doskonale napisana, w zwięzły oraz przystępny sposób przybliża Czytelnikom istotę przymiotu Boga, jakim jest Miłosierdzie, propagując jego właściwą, tradycyjną interpretację. Książeczkę wieńczy zbiór modlitw związanych z tą wielką Bożą obietnicą, ale i zobowiązaniem.

 

Do broszury został dołączony poświęcony duży obrazek Jezusa Miłosiernego według pierwszego wizerunku, namalowanego w Wilnie przez Eugeniusza Kazimirowskiego w obecności św. Siostry Faustyny. Będzie on na pewno wielką pomocą w modlitwie i wypraszaniu potrzebnych łask od Miłosiernego Pana. Nasi Przyjaciele otrzymali także karty na podziękowania i prośby, które mogą wypełnić oraz odesłać na adres Stowarzyszenia, a zostaną one przedstawione Bogu tuż przed Jego Miłosiernym Obliczem na Mszy Świętej w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Wilnie!

 

Ponadto, w listach od prezesa Stowarzyszenia, Sławomira Olejniczaka, odbiorcy naszej kampanii znaleźli specjalny kod, dzięki któremu mogą obejrzeć w internecie film pt. Miłosierdzie. O łasce i potępieniu produkcji naszej telewizji PCh24.tv, który wprowadzi ich jeszcze głębiej w niezmierzoną tajemnicę Bożego Miłosierdzia.

 

Miłosierdzie Boże, zmiłuj się nad nami i nad całym światem!