Chiny: zbrodnicza polityka zostaje - zmieniają się hasła

2007-08-08 00:00:00


Chińskie władze zmieniają sposób promowania polityki "jedna rodzina-jedno dziecko". Zasada będzie nadal obowiązywać, bo Pekin nie widzi w niej niczego złego, zmienią się jednak slogany - informuje "Rzeczpospolita".


Komisja Ludności i Planowania Rodziny odrzuciła jako zbyt obcesowe hasła, które dziś przestrzegają przed posiadaniem więcej niż jednego potomka. "Więcej prosiąt, a mniej dzieciąt", "Odmowa aborcji grozi wyburzeniem domu i konfiskatą trzody" czy "O jedno dziecko więcej, to o jeden grób więcej" - to tylko niektóre przykłady skrytykowane przez komisję. Teraz Chińczycy przeczytają, że "Matka Ziemia jest zbyt zmęczona, by wykarmić więcej dzieci" albo że "Sercem rodziny jest tak samo chłopiec jak dziewczynka" - czytamy w "Rzeczpospolitej".

Gazeta przypomina, że radykalna polityka rodzinna w Chinach ma już 28 lat. Kobiety są często sterylizowane, a matki - zwłaszcza na wsiach -zmuszane do aborcji nawet w dziewiątym miesiącu ciąży.


(źródło: Rzeczpospolita)
Stanowisko Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi w sprawie wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego zobowiązującego Urząd Stanu Cywilnego do wpisania do polskiego rejestru aktu tzw. małżeństwa jednopłciowego zawartego w Niemczech.
Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi oraz Krakowski Klub „Polonia Christiana” zapraszają na wyjątkowe spotkanie z ks. prof. Robertem Skrzypczakiem pt. „Gdzie jest prawdziwy Mesjasz?”.
Obserwując postępujący kryzys rodzin, który przechodzi nasza ojczyzna, Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi wzywa wszystkich, którym dobro i odrodzenie polskich rodzin leży na sercu, do udziału w kampanii „Najświętsza Rodzino, bądź naszą obroną!” Razem polećmy się wzorowi ogniska domowego – Świętej Rodzinie z Nazaretu!
Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi, Koalicja na Rzecz Ocalenia Polskiej Szkoły oraz Instytut Ordo Iuris zapraszają na spotkanie pt. „CO Z TĄ SZKOŁĄ? Poznaj prawdę o Reformie 26”, które odbędzie się 19 marca o godz. 18.00 w Hotelu Miodosytnia, przy ul. Świętego Wawrzyńca 6 (obok Bazyliki Bożego Ciała) w Krakowie.
Przedstawiciele Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi złożyli w czwartek 12 marca księgę z 10 tysiącami podpisów pod apelem o przyznanie Orderu Orła Białego śp. ks. Tadeuszowi Isakowiczowi-Zaleskiemu.