Dołącz do Narodowej Nowenny Pompejańskiej

maj 2020
Dołącz do Narodowej Nowenny Pompejańskiej

Dołącz do Narodowej Nowenny Pompejańskiej

Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi zachęca do włączenia się w Narodową Nowennę Pompejańską. Za sprawą tej niezwykle skutecznej modlitwy, powierzmy Maryi wszystkie nasze prośby i rozterki. Wychodząc naprzeciw olbrzymiemu zainteresowaniu tym pięknym nabożeństwem, mamy dla Państwa także pakiety „Matko Boża Pompejańska – okryj nas płaszczem Swej opieki!”, które można zamawiać na stronie Pompejanska.org.

Nowenna Pompejańska jest jedną z najdłuższych i najbardziej wymagających modlitw Kościoła katolickiego. Polega na codziennym odmawianiu całego Różańca przez 54 dni bez przerwy.

Nieodłączną częścią Nowenny Pompejańskiej są także specjalne modlitwy, odmawiane codziennie przed, w trakcie i po Różańcu. To jednak nie zniechęca wielu wiernych, którzy wiedzą o niezwykłej skuteczności modlitwy i ufają, że także i oni, po sumiennym jej odmówieniu, dostąpią potrzebnych łask.

Maryja ciężko chorej na padaczkę Fortunatinie Agrelli powiedziała: Ktokolwiek pragnie otrzymać łaski, niech odprawi na Moją cześć trzy nowenny, odmawiając piętnaście tajemnic Różańca, a potem niech odmówi znowu trzy nowenny dziękczynne. W ten sposób każdy wierzący odmawia różaniec przez 27 dni z prośbą o łaskę, a następnie przez taki sam czas za nią dziękuje.

Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi wychodząc naprzeciw olbrzymiemu zainteresowaniu Nowenną Pompejańską, przygotowało stronę internetową Pompejanska.org, na której można zamówić pakiet „Matko Boża Pompejańska – okryj nas płaszczem Swej opieki!”.

Każdy, kto dołączy to tej kampanii otrzyma broszurę z informacjami o kulcie Matki Bożej Pompejańskiej wraz z modlitwami i świadectwami osób, które dostąpiły łask, ulotkę, na której można notować odmówione już części Nowenny oraz kartę na podziękowania i prośby do Matki Bożej z Pompejów.

Następnie karty od wiernych z Polski przekażemy do Sanktuarium Matki Bożej Pompejańskiej, gdzie przed Cudownym Obrazem zostanie odmówiony Różaniec za wszystkich uczestników tej kampanii.