Inauguracja Klubu Stańczyka - zobacz relację

W dniach 8-9 maja 2025 r. dokonano w Warszawie oficjalnego otwarcia Klubu Stańczyka. To zupełnie nowa inicjatywa, dzięki której Darczyńcy Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi i Czytelnicy naszych mediów otrzymają jeszcze szersze możliwości uczestnictwa w ciekawych spotkaniach, dyskusjach, wykładach i warsztatach. Zachęcamy do obejrzenia krótkiej relacji wideo z dnia otwarcia Klubu, wzbogaconej o wypowiedzi Dyrektora Klubu Pawła Ozdoby oraz obecnych na inauguracji gości.

- Inicjatywa pojawiła się między trzema organizacjami: Stowarzyszeniem Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi, Instytutem Ordo Iuris oraz Centrum Życia i Rodziny w Warszawie. Przede wszystkim, chodziło nam o to, aby stworzyć przestrzeń wspólną do wymiany poglądów, opinii i udzielania sobie wzajemnego wsparcia dla środowisk katolickich, konserwatywnych - tych, którym drogie jest dziedzictwo chrześcijańskie, tradycyjne - mówił w dniu otwarcia Prezes naszego Stowarzyszenia Sławomir Olejniczak.

Tam, gdzie rozkwitać ma Prawda i Dobro, tam mile widziane, a nawet niezbędne jest też Piękno. Dlatego też nie bez znaczenia pozostaje lokalizacja (centrum Warszawy), a także stylistyka, sceneria i klimat, jaki stworzono w Klubie Stańczyka. - Zadbaliśmy o estetyczy wygląd i klimat - taki, który miałby kojarzyć się z jednej strony z konserwatywnymi klubami kultury anglosaskiej, a z drugiej strony - z polskim dworem i domem mieszczańskim, a więc z wnętrzem typowym dla polskich salonów, z polskich środowisk konserwatywnych. Do nich też nawiązujemy nazwą - zauważa Piotr Doerre, członek zarządu Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi.

Działalność Klubu Stańczyka można śledzić na stronie klubstanczyka.pl. Zachęcamy do aktywności oraz wspierania rozwoju tego unikalnego na mapie stolicy i całej Polski miejsca. 


piotrskarga.pl

- Byt od którego pochodzimy, czyli byt boski, absolut czy Bóg objawiony w Jezusie Chrystusie, jest bytowo odwieczną miłością – mówił ks. prof. Tadeusz Guz podczas wykładu na warszawskiej konferencji pt. „Jak przełamać antykulturę”. Zachowanie tradycyjnej kultury to dzisiaj jeden z frontów walki o normalność oraz przyszłość Europy i świata, zagrożonych atakiem środowisk deprawujących młode pokolenie i niszczących dorobek cywilizacji chrześcijańskiej.
Pomysłodawca unikalnego cyklu konferencji "Wiara i nauka w dobie sekularyzacji" w wiosennej scenerii mówi o trzeciej edycji, która już w czerwcu odbędzie się w Warszawie. Ojciec dr Michał Chaberek przypomina, iż Karol Darwin w XIX wieku dokonał przewrotu w myśleniu o początkach życia. Czy zasadnie? Nad tym pochylą się eksperci awizowani podczas dwudniowej konferencji, która otrzymała podtytuł: "Czy chrześcijanie są skazani na ewolucję?".
Już w czwartek 21 listopada, o godzinie 19:00 odbędzie się transmisja naszego najnowszego programu: „Apostolat Fatimy”. Zachęcamy do oglądania i udostępnienia go Państwa znajomym!
Coraz większy chaos na ulicach, pogłębiające się patologie społeczne narkomanii, genderyzmu, homoindoktrynacji, a także innych form deprawacji. To wszystko coraz mocniej wstrząsa światem Zachodu, począwszy od szkół podstawowych, przez uniwersytety, aż po media głównego nurtu. W Polsce widzimy już wyraźne symptomy oddziaływania ideologii „woke”, ale prawdziwe spustoszenie może dopiero nadejść. Przyczyny i przebieg tej rewolucji można lepiej zrozumieć dzięki wykładowi prof. Andrzeja Bryka, jaki publikujemy dla Państwa na kanale PiotrSkargaTV.
Skąd nowa afera w sprawie antyimigranckich wyskoków niemieckiej młodzieży? Co zmieniło się za naszą zachodnią granicą w ostatnich latach, do jakich granic i limitów wytrzymałości dociera tamtejsze społeczeństwo, że hitem młodzieżowych dyskotek staje się piosenka z radykalnym hasłem, przypominającym przekaz sprzed II wojny światowej? Nad tym zjawiskiem pochylił się red. Łukasz Karpiel w autorskim komentarzu na kanale „Prawy Prosty”.