Już piąty raz Sanktuarium św. Rity w Cascii upiększyły nasze róże!

wrzesień 2021
Już piąty raz Sanktuarium św. Rity w Cascii upiększyły nasze róże!

Już piąty raz Sanktuarium św. Rity w Cascii upiększyły nasze róże!

To już piąty raz, jak dzięki ofiarności naszych Darczyńców udekorowaliśmy Sanktuarium św. Rity! Zgodnie z prośbą Czcigodnego Rektora o. Luciano De Michieli, nadal składamy nasz dar w ostatni czwartek miesiąca. Tym razem wypadł on 30 września.

Nasza kampania „Ofiarujmy św. Ricie 12 000 róż” cieszy się niesłabnącą popularnością! Polscy katolicy udowadniają, że naprawdę pragną czcić św. Ritę przez cały rok i dotrzymują tego postanowienia: najpierw w miesięcznice, a teraz w ostatnie czwartki miesiąca, wciąż docieramy do włoskiej Cascii, gdzie nasze kwiaty są symbolem miłości Polaków do św. Rity.

Róże od polskich czcicieli zostały tym razem uformowane w dwa rodzaje bukietów: mniejsze, które umieściliśmy na samym sarkofagu św. Rity, a także większe, zamieszczone w kwietnikach dookoła grobu. Na jednym z nich przyczepiliśmy biało-czerwoną wstęgę z napisem „Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi”, aby miejscowi Włosi oraz pielgrzymi z innych krajów wiedzieli, jak bardzo Polacy kochają tę niesamowitą Świętą!

Dziękujemy wszystkim uczestnikom kampanii i prosimy o dalszy w niej udział! Tych natomiast, którzy dotychczas nie wzięli w niej udziału, zapraszamy do dołączenia - jest jeszcze siedem okazji, by okazać cześć i miłość do św. Rity!