Każdy dzień z Maryją. Motto kalendarza na 2023 rok: „Maryja w dziejach świata”

listopad 2022
Każdy dzień z Maryją. Motto kalendarza na 2023 rok: „Maryja w dziejach świata”

Każdy dzień z Maryją. Motto kalendarza na 2023 rok: „Maryja w dziejach świata”

Z tego kalendarza na każdy dom płynie spokój, nadzieja i miłość. Od 2002 roku do odbiorców tego niezwykłego terminarza trafiło już 11 728 tys. egzemplarzy wydanych przez Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi. Na 365 dni 2023 roku przygotowany został kalendarz przypominający o cudownej obecności i interwencji Matki Bożej, wielokrotnie w dziejach świata ratującej tych, którzy Jej powierzyli swoje życie.

 

Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi już po raz 22 wydaje piękny kalendarz, oddający cześć Maryi, ukazujący piękno świata stworzonego przez Pana Boga i dający nadzieję na ostateczne zwycięstwo uczniów Chrystusa, budujących cywilizację życia mimo agresywnych działań wielu jej przeciwników.

„365 dni z Maryją” to najpopularniejszy w Polsce chrześcijański kalendarz ścienny, cieszący się olbrzymim zainteresowaniem i trafiający także do Polaków mieszkających za granicą. W tym roku figura Matki Bożej Fatimskiej jest ukazana na tle pięknych pejzaży i zabytków z całej Polski, a okładkę zdobi Jej wizerunek na tle malowniczego pola lawendy w Małopolsce. W kalendarzu zaznaczone są uroczystości i święta kościelne, dzięki czemu żadne ważne religijne wydarzenie nie umknie uwadze jego posiadaczy.

 

Jak czytamy w opisie kalendarza na 2023 rok: Szczególną opieką Niepokalana otacza w dziejach te narody, które Jej się poświęcają i dotrzymują danego przyrzeczenia, o czym przekonała się nasza Rzeczpospolita. Dlatego w 2023 roku na kartach tego kalendarza przyjrzymy się 12 historycznym wydarzeniom, w których możemy dostrzec to, jak bardzo Matka Boża troszczy się o losy świata – od Zwiastowania i przyjęcia do swego łona Syna Bożego aż po współczesne Objawienia Maryi, których celem jest prowadzenie w trudnych czasach Jej dzieci do Jezusa Chrystusa.

 

W edycji naszego kalendarza na 2023 rok wybraliśmy jako temat przewodni, obecność Maryi w dziejach świata, co sprawia, że pomaga on zarówno w pogłębianiu wiedzy religijnej, jak i poznaniu udziału Maryi w przełomowych dla cywilizacji chrześcijańskiej wydarzeniach historycznych.

Kalendarz „365 dni z Maryją” nawiązuje do takich dat, jak powstrzymanie muzułmańskiej inwazji na Europę we wczesnym średniowieczu, obdarowanie świata skarbem różańca i zwycięstwa w bitwach pod Lepanto czy Warszawą, aż po pełne miłości napomnienia do nawrócenia dawane w XX wieku, w tym objawienie z Fatimy.

 

Wiemy, jakie znaczenie dla ocalenia niepodległości naszej Ojczyzny miała Bitwa Warszawska 1920 roku i obecność Królowej Polski w tamtych dniach, którą także przypomniano w naszym kalendarzu słowami: Podczas walki polscy żołnierze nie byli świadomi tego, że mieli wsparcie z Nieba, zaczęli mówić o tym jednak wzięci do niewoli bolszewicy. Opowiadali, że na niebie ujrzeli pełną mocy kobiecą postać, od której biło jasne światło. W jednej dłoni trzymała jakby tarczę, od której odbijały się wystrzeliwane w kierunku Polaków pociski.

 

Aby pogłębić swoją wiedzę o roli Maryi w naszym doczesnym świecie i dołączyć do grona posiadaczy najpiękniejszego kalendarza maryjnego w Polsce, należy kliknąć w poniższy przycisk i zamówić go na specjalnie przygotowanej do tego stronie.

Wystarczy wsparcie tej akcji dobrowolnym datkiem, a my w ramach podziękowania wyślemy do Państwa egzemplarz naszego kalendarza.

Serdecznie zapraszamy!