Klaus Schwab na tronie papieskim? Paweł Lisicki ostro podczas debaty o Kościele

Zachęcamy do wysłuchania wyjątkowego fragmentu debaty pt. „Kościół jako strażnik wolności”, która została przeprowadzona 8 listopada w ramach Tygodnia Życia i Wolności 2022. Poniższy cytat, jak również nagranie wideo, to zapis wypowiedzi red. Pawła Lisickiego – szefa redakcji „Do Rzeczy” i stałego współpracownika mediów Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi.

 

„Biorąc pod uwagę ostatnie lata w Watykanie, nic już nie jest w stanie mnie zszokować. Jestem w stanie wyobrazić sobie praktycznie wszystko i niemal każde szaleństwo, które może zostać uznane za właściwe i godne poparcia” – mówił red. Paweł Lisicki.

„Kościół jest bytem hierarchicznym, władza pochodzi z góry i przechodzi w dół, szacunek dla papieża jako głowy Kościoła jest czymś, co przecież nas wszystkich wyróżnia i nikt nie przewidział, że nagle okaże się, iż na tronie papieskiej zasiądzie ktoś taki... Równie dobrze mógłby tam siedzieć Klaus Schwab albo Bill Gates i mówiłby dokładnie te same rzeczy, które mówi teraz papież Franciszek. Nie wiem tylko, czy miałby dość siły, aby uczestniczyć w różnego rodzaju rytuałach, ale one z jego punktu widzenia są czymś zbytecznym, stojącym z boku. Jeśli chodzi o tzw. naukę globalistyczną, to ja nie widzę żadnej różnicy – mamy budować jeden świat, jeden rząd, mamy troszczyć się o matkę naturę albo matkę Ziemię albo matkę Pachamamę i nie możemy mówić, że człowiek jest czymś wyjątkowym wobec innych bytów” – z goryczą zauważył rozmówca Krystiana Kratiuka.

 

Pod tym linkiem dostępne są pełne wersje nagrań z transmisji poszczególnych paneli w ramach Tygodnia Życia i Wolności 2022. Zachęcamy do zapoznania się z nimi i udostępniania.

PiotrSkarga.pl


Zapraszamy do obejrzenia prelekcji poświęconej życiu świętego Franciszka. To niezwykła podróż przez bogactwa, podróże i wreszcie osobistą autorefleksję duchową i w konsekwencji nawrócenie do roli biedaczyny z Asyżu i założyciela wielkiego zakonu. O. Andrzej Zając OFMConv był gościem krakowskiego Klubu "Polonia Christiana".
O problemach wynikających z procesu synodalnego i wprowadzanych przy jego okazji zmianach, coraz bardziej zagrażających spójności i przyszłości Kościoła, mówił red. Paweł Chmielewski (PCh24.pl/PCh24TV). Zapraszamy do obejrzenia jego prelekcji wygłoszonej w czasie spotkania Klubu „Polonia Christiana” w Warszawie 22 czerwca 2023 roku.
W naszym cyklu krótkich rozmów z Prezesem Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi tym razem nawiązujemy do modelu funkcjonowania Stowarzyszenia i zarazem problemów, jakie napotykają te środowiska, które łatwe i szybkie zyski przedkładają nad własną niezależność. Dlaczego środowiska katolickie powinny działać samodzielnie, bez szukania pomocy ze strony rządu lub międzynarodowych korporacji – o tym właśnie mówi Prezes Sławomir Olejniczak.
Czym jest śmierć i dlaczego współczesna kultura z bylejakością obchodzi się z tym pojęciem? A przecież jej bezpośrednie doświadczenie, które w odniesieniu do bliskiej osoby każdy z nas mógł już przebyć, daje dużo więcej niż dziesiątki przeczytanych w tym temacie książek. Z problemem śmierci, a szczególnie z jego rozumieniem po katolicku, zmierzył się gość krakowskiego Klubu PCh ojciec Bolesław Słota.
Prezentujemy Państwu pełną wersję szokującego dokumentu autorstwa reżysera PCh24TV Łukasza Korzeniowskiego. "Czy nadchodzi zielony komunizm?" to wizja dystopijnej przyszłości, która zaczyna spełniać się na naszych oczach. Ta "zielona" rewolucja ma dotyczyć każdego z nas - dotychczasowe życie ma odejść w zapomnienie.