Lewakom nie podoba się nawet obrzezanie

2012-02-20 00:00:00
Lewakom nie podoba się nawet obrzezanie

Pediatrzy po wielu latach dyskutowania o problemie obrzezania, zdecydowali, że tego rodzaju praktyki powinny zostać natychmiast zakazane. Taki wniosek przesłali do Szwedzkiej Krajowej Rady Zdrowia i Opieki Socjalnej. Oto kolejny przykład ingerencji lewackiego „modus vivendi” w zwyczaje religijne. Po chrześcijanach, kolej na obrzędy wyznawców judaizmu.

Według lekarzy należy natychmiast zakazać obrzezań, ponieważ "dzieci nie są w tej sprawie podjąć samodzielnej decyzji". – To skomplikowane i trudne zagadnienie, ale pomimo tego zdecydowaliśmy, że należy pozbyć się tej procedury - twierdzi  Staffan Janson, przewodniczący komitetu etycznego stowarzyszenia pediatrów. – To zniekształcenie dziecka, które nie jest w stanie samodzielnie o sobie decydować.

Tym typowym dla lewackiego toku rozumowania pomysłom sprzeciwiają się muzułmanie. fronda.pl przytacza wypowiedź Omara Mustafa, szefa Stowarzyszenia Islamskiego w Szwecji. „Rodzice podejmują decyzje za dzieci cały czas. Trudno uwierzyć by zakaz poparli chrześcijanie. Pozostawianie rodzicom decyzji w kwestii obrzezania nie jest niczym odmiennym od decydowania o szczepieniach” - twierdzi Mustafa.
 
Podobne „postępowe” żądania wysuwają stowarzyszenia pediatryczne w Holandii. Tu również szczególnie rozumiane „dobro dziecka do samo decydowania” jest „Suprema Lex”. W Holandii mają oni mniejsze szanse na sukces, gdyż prawo tego kraju nie dokonało jeszcze tak silnego gwałtu na władzy rodzicielskiej.


Źródło: fronda.pl
luk
 
Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi zaprasza do Torunia na debatę pt. "Syjonizm chrześcijański. Kościół - Izrael - herezja?".
Zapraszamy do udziału w akcji Instytutu Maryi Królowej Polski „Upadnij na kolana, uwielbiaj swego Pana!”. Jeszcze dzisiaj można zgłosić chęć otrzymania pakietu z folderem o uroczystości Bożego Ciała i witrażem-naklejką na okno z wizerunkiem Najświętszego Sakramentu i tym samym mieć pewność, że dotrze on pod wskazany adres przed uroczystością Bożego Ciała (4 czerwca).
Z racji tego, że w tym miesiącu pierwszy piątek miesiąca przypadał na dzień 1 maja, to wyjątkowo w drugi piątek miesiąca - 8 maja - o godz. 15.00, odbędzie się piąta w tym roku, comiesięczna wspólna modlitwa Różańcowa Apostołów Fatimy.
Krakowski Klub Polonia Christiana serdecznie zaprasza na wyjątkowe spotkanie z prof. Tomaszem Panfilem, które odbędzie się 14 maja 2026 r. (czwartek) o godz. 18:00 w kawiarni Pola Dialogu (obok Kościół Misjonarzy Nawrócenia Świętego Pawła) w Krakowie.
Krakowski Klub Polonia Christiana serdecznie zaprasza na wyjątkowe spotkanie z dr. Michałem Gołębiowskim, które odbędzie się 23 kwietnia 2026 r. (czwartek) o godz. 18:00 w kawiarni Pola Dialogu (obok Kościół Misjonarzy Nawrócenia Świętego Pawła) w Krakowie.