Maryja z Guadalupe gromi herezję!

W programie „Czas Maryi” Valdis Grinsteins, publicysta katolicki i podróżnik, który był gościem red. Łukasza Karpiela, wyjaśniał istotę objawienia się Matki Bożej Aztekowi o imieniu Jaun Diego na wzgórzu Tepeyac w 1531 roku. Od 1999 „Najświętsza Maryja Panna z Guadalupe” czczona jest jako Patronka obu Ameryk, a wspomnienie liturgiczne Najświętszej Maryi Panny z Guadalupe w Kościele Katolickim przypada 12 grudnia.

 

W programie „Czas Maryi” Valdis Grinsteins odnosi się do sytuacji w kraju Azteków w czasie objawienia Matki Bożej. Chrystianizacja mieszkańców imperium, w którym w pogańskim kulcie składano ofiary z tysięcy ludzi, odmieniła ziemie dzisiejszego Meksyku, a Guadalupe jest dzisiaj największym sanktuarium maryjnym na świecie, odwiedzanym rocznie przez 12 mln wiernych.

 

Wzgórze, od którego rozpoczęło się nawrócenie i chrystianizacja krwawego, barbarzyńskiego imperium Azteków, leży obecnie w granicach miasta Meksyk (Mexico City). Według przekazów, w ostatnim dniu objawień, 12 grudnia 1531 roku dojść miało do powstania obrazu Matki Bożej z Guadalupe. O wyjątkowości tego obrazu świadczy przetrwanie trzęsień ziemi, pożaru kościoła, wojny domowej w Meksyku w XIX wieku i antyreligijnych reżimów, jakie rządziły tym krajem.

 

Dla naukowców niemożliwe do wyjaśnienia jest m.in. to, że przez pięć wieków naturalny materiał, z którego wykonany jest obraz, nie ulega zniszczeniu, temperatura płótna wynosi 36,6 stopni Celsjusza oraz to, że po odkryciu przez naukowców z NASA tętna w obrazie jego puls wynosi 115 uderzeń na minutę. Co ciekawe, wizerunek Matki Bożej z Guadalupe przedstawia ją w sukni noszonej przez kobiety na Bliskim Wschodzie, z fryzurą i ozdobami, jakich nie znali Aztekowie.

Zachęcamy do obejrzenia krótkiej wypowiedzi Prezesa SKCh im. Ks. Piotra Skargi Sławomira Olejniczaka, który podsumował dotychczasowe starania naszego środowiska o wprowadzenie do debaty wokół Synodu o synodalności mocnego, katolickiego głosu wiernych przywiązanych do Tradycji i Magisterium Kościoła Katolickiego. Choć sam Synod jeszcze trwa, to jednak jego dwie pierwsze fazy – diecezjalna i krajowa – dobitnie zobrazowały kryzys społecznej recepcji Kościoła. W tym chaosie pojęć, postulatów i problemów nasz głos zdołał się przebić i zyskać zainteresowanie niemałej liczby katolików.
Szczelnie wypełniona sala konferencyjna krakowskiego hotelu INX Design oraz kilka tysięcy osób oglądających na żywo - odcinek specjalny programu "Prawy Prosty Plus" przykuł uwagę dużego grona odbiorców. Nie może to dziwić, wszak goście red. Łukasza Karpiela wytoczyli najcięższe działa wobec bieżącej i przyszłej agendy Rewolucji, realizowanej z coraz większym zapałem także i w Polsce.
Tam trzeba być! Już w czwartek 19 stycznia 2023 r. odbędzie się specjalne wydanie programu publicystycznego "Prawy Prosty Plus". Już sam tytuł odcinka - „Zaraza, wojna i… Co przyniesie rok 2023?” - wskazuje, że będzie to niezwykle ciekawe spotkanie, w którym na żywo będzie można wysłuchać stałych gości programu: red. Witolda Gadowskiego i red. Łukasza Warzechy.
Dlaczego Matka Boża objawiła się w dalekiej Japonii? To jest wielka lekcja dla nas i naszego czasu. Ten ogień to może być metaforyczne piekło, które na nas czeka. Bóg nikogo na piekło nie skazuje, ale to człowiek samo może się na nie skazać. Warto o tym pamiętać, przyglądając się nowym trendom cywilizacyjnym - mówił red. Jerzy Wolak, autor wyjątkowej książki o objawienia w Akita podczas spotkania Klubu "Polonia Christiana" w Krakowie. Zapraszamy do obejrzenia całości wystąpienia.
Przedstawiamy Państwu zapis konferencji specjalnej, zorganizowanej przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi, zatytułowanej "Synod o synodalności. Czy grozi nam protestantyzacja Kościoła?". Konferencja odbyła się w czerwcu 2022 r. i w dużej mierze stanowiła ocenę fazy diecezjalnej Synodu, jak również niezwykle trafną prognozę tego, co miało się wydarzyć w kolejnych miesiącach na szczeblu konferencji episkopatów.