„Maryjo, Tobie poświęcam swój dom!” Wyjątkowa akcja polskich katolików.

wrzesień 2020
„Maryjo, Tobie poświęcam swój dom!” Wyjątkowa akcja polskich katolików.

„Maryjo, Tobie poświęcam swój dom!” Wyjątkowa akcja polskich katolików.

Stworzyliśmy wyjątkową akcję, w ramach której każdy katolik mógł zawierzyć swój dom lub mieszkanie Maryi Królowej Rodzin.

Maryja była schronieniem, domem dla Pana Jezusa jeszcze przed Jego urodzeniem – a później także Gospodynią w Jego domu w Nazarecie. Warto więc zwrócić się do Matki Bożej, aby i nam zawsze pomagała rozwiązywać wszelkie problemy – tak jak skutecznie zrobiła to na weselu w Kanie Galilejskiej!

Oznaczmy nasze domy

Tradycja oznaczania domów zamieszkałych przez katolików sięga czasów starożytnych. Możemy o tym przeczytać w Starym Testamencie. Pan Bóg polecił, by naród wybrany podczas niewoli egipskiej oznaczył drzwi swoich domostw, dzięki temu uniknął on plagi, która spadła na Egipt (Wj 12,13).

Co roku również i my, używając poświęconej kredy, zapisujemy na drzwiach naszych mieszkań C+M+B (lub K+M+B), publicznie deklarując tym samym naszą wiarę. Dlaczego więc nie mielibyśmy umieścić w naszych domach tabliczki  informującej, że z dumą oddaliśmy swoje domy w opiekę Maryi?

Do każdego więc, który się przyzna do Mnie przed ludźmi,
 przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie.
(Mt 10,32).

Wyjątkowy Pakiet
Każdy z wysłanych do 300 000 odbiorców pakiet zawierał: tabliczkę potwierdzającą poświęcenie domu Maryi, Akt poświęcenia domu Matce Bożej Królowej Rodzin oraz list, w którym znalazły się kluczowe informacje o całej akcji oraz dokładna instrukcja, jak odmówić Akt poświęcenia.Twoje nazwisko w Fatimskim Sanktuarium

W ramach naszej akcji "Maryjo, Tobie poświęcam swój dom" zachęcaliśmy wszystkich uczestników do powierzenia swojego domu Maryi poprzez odmówienie Aktu poświęcenia się Niepokalanej św. Maksymiliana Marii Kolbego, który zamieszczono wewnątrz zamówionego pakietu.

Nazwisko każdej osoby, która wzięła udział w akcji, zostało zapisane w ozdobnej księdze, a ta zostanie złożona w Sanktuarium w Fatimie, gdzie ponad 100 lat temu Matka Boża ukazała się trojgu pastuszkom.

Akcję prowadziliśmy również na stronie OpiekaMaryi.pl.