Najdroższa Krwi Chrystusa - wybaw nas!

marzec 2018
Najdroższa Krwi Chrystusa - wybaw nas!

Najdroższa Krwi Chrystusa - wybaw nas!

Instytut Ks. Piotra Skargi przeprowadził kampanię, w której zachęcał Polaków do osobistego poświęcenia się Najdroższej Krwi Chrystusa. Na wezwanie Instytutu odpowiedziało niemal 90 000 Polaków. Nazwisko każdego uczestnika akcji zostało zapisane na pamiątkowym zwoju i ofiarowane w Bazylice Grobu Pańskiego w Jerozolimie.

 

W tę szczególną akcję Instytut zaangażował Przyjaciół i Dobrodziejów w czasie Wielkiego Postu. Do prawie 430 000 polskich domów trafiły broszury przybliżające kult Krwi Zbawiciela i zachęcały do kultywowania tego nabożeństwa. Finał kampanii zaplanowano na lipiec – miesiąc poświęcony Boskiej Krwi. Czerpiąc z bogactwa duchowości Kościoła, Instytut chciał skierować uwagę Przyjaciół również na Nabożeństwo do Pięciu Ran Chrystusa. Dlatego nazwiska wszystkich 88 536 uczestników kampanii, którzy osobiście poświęcili się Najdroższej Krwi Chrystusa i odesłali potwierdzenie tego aktu, zapisano na pięciu zwojach symbolizujących odpowiednio: Ranę Najświętszego Serca oraz Rany Dłoni i Stóp Zbawiciela.

 

Zwoje umieszczono w pięknie zdobionej skrzyni wykonanej z drzewa oliwnego, takiego samego, jakie rośnie w Ziemi Świętej, w Ogrójcu, sprowadzonego do Polski na specjalne zamówienie. Zadbano o wszystkie szczegóły, by jak najpełniej wpisać się w symbolikę najświętszego miejsca na ziemi – Jerozolimy. Sercem tego miasta jest Bazylika Grobu Bożego – tam zaplanowano finał kampanii. W bazylice, w Kaplicy Krzyżowców 26 lipca o godzinie 12:00 została odprawiona Msza Święta za wszystkich uczestników akcji. Po Mszy św. opiekujący się tym miejscem ojciec franciszkanin odmówił Akt osobistego poświęcenia się Najdroższej Krwi Chrystusa w imieniu wiernych zapisanych na zwojach. – To osoby wielkiej wiary, które zechciały odmówić ten Akt wierząc, że dzięki niemu wydarzy się wielkie duchowe dobro –  powiedział i pobłogosławił wszystkim obecnym.

 

Na tym jednak nie koniec: pięć zwojów zostało zaniesionych do Grobu Pańskiego. Pracownicy Instytutu położyli je na miejscu, gdzie spoczywało Ciało Pana Jezusa i wspólnie modlili się za uczestników kampanii. Zwoje z nazwiskami niemal 90 000 czcicieli Boskiej Krwi trafiły ostatecznie do archiwum bazyliki, a skrzynia będzie służyć do przechowywania naczyń liturgicznych w katolickiej kaplicy Bazyliki Grobu Bożego.

 

Więcej na temat tej kampanii można przeczytać na portalu www.PCh24.pl.