58. numer Przymierza z Maryją

maj/czerwiec 2011

Drodzy Przyjaciele,


Oddajemy w Wasze ręce majowo-czerwcowy numer „Przymierza z Maryją”.

Maj i czerwiec – dwa piękne miesiące. Jeden szczególnie poświęcony Matce Bożej, drugi – Najświętszemu Sercu Jezusowemu. Jednak „świat” ze swoimi sprawami – po krótkiej pauzie, związanej z beatyfikacją Jana Pawła II – spycha na margines albo wręcz usuwa z pola widzenia religijny kontekst tego okresu.

Oto w drugiej połowie maja m.in. z inicjatywy byłego posła z Lublina, celebrowano w pewnych kręgach „tydzień apostazji”. Akt „wypisania się z Kościoła” przedstawiony został jako przejaw nowoczesności, europejskości a nawet znak sprzeciwu wobec „politycznego zaangażowania Kościoła”. Jak zwykle u tego polityka hucpa miesza się z błazenadą.

Stare powiedzenie mówi, że jak Pan Bóg chce kogoś ukarać, odbiera mu wpierw rozum. Słuchając wynurzeń eks-posła i jemu podobnych „celebrytów”, wydaje się, że kara jest już blisko… A swoją drogą warto przywołać tutaj postać Juliana Apostaty, cesarza rzymskiego i zdecydowanego wroga chrześcijaństwa, który umierając na skutek odniesionych ran, wyszeptał: Galilejczyku, ­zwyciężyłeś!

I tak już jest, odkąd Galilejczyk, czyli Jezus Chrystus, pojawił się na ziemi. Czasem wydaje się, że „chrześcijaństwo musi przegrać”, by posłużyć się tytułem zamieszczonym w wyjątkowo bałamutnym dzienniku, a tymczasem historia toczy się tak, że w ostateczności Galilejczyk, który jest Panem dziejów, zawsze zwycięża. Tak też będzie aż do końca czasów. Matka Boża w Fatimie zapewniła nas, że po okresie kary Jej Niepokalane Serce zatriumfuje!

W głównym temacie numeru przypominamy przestrogi Najświętszej Maryi Panny, która jako najlepsza Matka zaczęła przychodzić na ziemię – w La Salette, Fatimie, Akita i innych miejscach – napominając krnąbrne dzieci, wzywając je do poprawy w obliczu nadciągającej kary, jaką Bóg Ojciec wymierzy zbuntowanej ludzkości. Zapraszam do uważnej lektury tego obszernego tekstu, wzbogaconego krótkimi informacjami na temat jedenastu najbardziej znanych i oficjalnie uznanych przez Kościół objawień Matki Bożej.

Od tego numeru „Przymierza z Maryją” postanowiliśmy wprowadzić nowy dział – „Blask Kościoła”. Będziemy w nim ukazywać różne aspekty działalności Mistycznego Ciała Chrystusa – tak przeszłej, jak i obecnej – w pracy misyjnej, nauce, sztuce, dziełach miłosierdzia…

Drodzy Przyjaciele! Bardzo serdecznie dziękuję Wam za nadesłane życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych. Dziękuję też za wszystkie listy z wyrazami poparcia, z cennymi uwagami czy też listy krytyczne. Wasza korespondencja dopinguje nas do jeszcze bardziej wytężonej pracy, byśmy mogli tworzyć pismo zgodne z Waszymi oczekiwaniami.

Pozdrawiam Was najserdeczniej i proszę o modlitwę w intencji naszej redakcji.

Zapraszam do lektury!

W Jezusie i Maryi

Bogusław Bajor
redaktor naczelny

Kliknij w baner, aby przejść na stronę pisma „Przymierze z Maryją”.

Jeśli chcesz otrzymać najnowszy numer „Przymierza z Maryją”, wystarczy że podasz nam tutaj swoje dane adresowe. Dzięki temu będziemy mogli wysłać do Ciebie „Przymierze” pocztą tradycyjną. 

 

Zapraszamy także na stronę PrzymierzezMaryja.pl, na której znajdziesz teksty z najnowszego oraz wszystkich archiwalnych numerów pisma.

 

Poniżej prezentujemy spis treści aktualnego „Przymierza z Maryją”:

Spis treści:
UWAGA!
Przymierze z Maryją
WYSYŁAMY
BEZPŁATNIE!