Od 20 lat budzimy sumienia Polaków...

- Nie byłoby całej dwudziestoletniej historii Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi, gdyby nie osoba Leonarda Przybysza, który z woli Opatrzności znalazł się w Krakowie, a także gdyby nie środowisko, do którego trafił – tak pasjonującą opowieść o Stowarzyszeniu zrzeszającym świeckich katolików rozpoczyna jego wiceprezes, Sławomir Skiba.

Stowarzyszenie od samego początku jako swoją dewizę przyjęło hasło: Przebudźmy sumienia Polaków! Jego założyciele pogłębiali swoją wiedzę na temat doktryny konserwatywnej i inspirowali się swoimi włoskimi przyjaciółmi, próbując na polski grunt przenieść ich metody działania.

Stowarzyszenie budząc sumienia Polaków podejmuje wiele aktywnych działań. Wydaje własne pisma, takie jak „Przymierze z Maryją”, „Polonia Christiana”, a także promuje wartościowe dzieła cenionych, zagranicznych autorów.

Stowarzyszenie nie ogranicza się jednak wyłącznie do propagowania ambitnych czasopism i książek, ale podejmuje także działania ad hoc. Interweniuje zawsze, gdy prawodawcy próbują przeforsować rozporządzenia uderzające w tradycyjny model rodziny i katolicki światopogląd.

Takie działania były niezwykle potrzebne zarówno dwie dekady temu, gdy opinia katolicka była niejako uśpiona, jak i są potrzebne także dziś, gdy lewicowe środowiska atakują katolików i starają się zorganizować im życie w sposób sprzeczny z ich sumieniami. Sumieniami, które w wielu przypadkach przyjmowały wypaczone dogmaty dzisiejszego świata. Sumieniami, które tak bardzo potrzebują przebudzenia.

Chcesz brać aktywny udział w kampaniach Stowarzyszenia i wspólnie z nami budzić uśpione sumienia naszych bliźnich? Wejdź tutaj: https://piotrskarga.pl/dolacz-do-naszych-akcji.html!  

 

 

W niedzielę 6 lutego po Mszy Św. w intencji rychłej beatyfikacji Sługi Bożego Księdza Piotra Skargi odprawiona została modlitwa różańcowa pod pomnikiem Kaznodziei Narodu. Podczas spotkania na placu Św. Marii Magdaleny apelowano do władz Krakowa o porzucenie planu likwidacji pomnika oraz o pozostawienie pomnika w miejscu, w którym stoi on obecnie.
Reakcją środowisk patriotycznych na skandaliczną próbę usunięcia pomnika ks. Skargi z przestrzeni publicznej jest powołanie Społecznego Komitetu Obrony Pomnika Księdza Piotra Skargi, który zaprasza na najbliższą niedzielę 6 lutego do Krakowa na Mszę Św. w intencji beatyfikacji ks. Piotra Skargi. Spotykamy się o godz. 12:30 w Kościele pw. św. Piotra i Pawła przy ul. Grodzkiej. Po nabożeństwie publiczny Różaniec za Ojczyznę pod pomnikiem tego zasłużonego dla Polski duchownego.
Polska należy do najszybciej ateizujących się społeczeństw. Czy Kościół ma drogę wyjścia z tego kryzysu? Zobacz dyskusję w PCh24TV z udziałem Pawła Lisickiego i Grzegorza Górnego. Program prowadzi redaktor naczelny PCh24.pl i PCh24TV Krystian Kratiuk
Zapraszamy do obejrzenia rekolekcji adwentowych przygotowanych na ten wyjątkowy czas. Co się wydarzy w twoim życiu przed Sądem Ostatecznym? Rekolekcje Adwentowe 2021 z Ojcem Janem Strumiłowskim na kanale PCh24TV.
Czym innym jest tolerancja dla osób odmiennych upodobaniach, a czym innym nadanie im prawa do pouczania wspólnot wiernych. Czy droga synodalna ma oznaczać zdawanie się na to, że ludzie, którzy postawili się poza Kościołem, zaproponują receptę na wzmocnienie Kościoła i jego odnowę moralną?