„Ojciec Pio - droga do świętości"

czerwiec 2011
„Ojciec Pio - droga do świętości"

„Ojciec Pio - droga do świętości"

Ojciec Pio. Droga do świętości Giovanniego Cavagnariego to jedna z najważniejszych pozycji książkowych w Polsce o Świętym z Pietrelciny. Nie jest to opasły tom z setkami przypisów – może właśnie dlatego trafił do serc blisko pół miliona Polaków.

 

Propagowanie postaci św. Ojca Pio wpisało się na stałe w misję Instytutu Ks. Piotra Skargi. Rozpoczęta w 2010 roku ogromna akcja ulotkowa, propagująca pierwsze polskie tłumaczenie publikacji Cavagnariego cieszyła się ogromnym zainteresowaniem i trwa do dziś, a kolejne publikacje wciąż są wydawane.

 

Autor przybliża charyzmaty, nadprzyrodzone dary, jakimi Bóg pobłogosławił Ojca Pio – wielkiego świętego naszych czasów. Opowiada o jego nadludzkich zmaganiach z bólem, szatanem oraz pokusami. Przybliża Stygmatyka jako sługę Krzyża, który nigdy jednak – dzięki bliskiej relacji z Panem Bogiem – nie uległ przygnębieniu, rozgoryczeniu. Był człowiekiem bardzo pogodnym i radosnym.

 

Akcja propagowania książki od początku miała gorące poparcie biskupa Juana Rodolfo Laise, sprawującego posługę w San Giovanni Rotondo – miejscu, gdzie żył i pracował Ojciec Pio. Biskup pisał w liście:

 

Wyrażamy głęboką radość z ukazania się polskiego wydania biografii św. Ojca Pio, autorstwa Giovanniego Cavagnariego. Polecamy lekturę książki i życzymy sukcesów w propagowaniu niezwykłej postaci św. Ojca Pio, w ramach akcji zorganizowanej przez Instytut Ks. Piotra Skargi.

 

Zgodnie z tradycją takich akcji Instytutu i Stowarzyszenia im. Ks. Piotra Skargi, każdy, kto zamówił książkę, otrzymał także różaniec, którego odmawianie św. Ojciec Pio gorąco polecał. Oprócz tego wszyscy uczestnicy kampanii mieli możliwość przekazać swoje prośby i podziękowania do niezwykłego świętego. Do tej pory blisko pół miliona osób wzięło udział w tej kampanii. Akcja cały czas trwa - książkę i pachnący kwiatami różaniec można otrzymać za pośrednictwem strony www.Ojciec-Pio.pl.