Polonia Semper Fidelis!

styczeń 2018
Polonia Semper Fidelis!

Polonia Semper Fidelis!

Zaledwie w kilka tygodni polscy katolicy zebrali niemal 150 tysięcy podpisów, które trafiły do Episkopatu z prośbą o potwierdzenie przez biskupów tradycyjnej nauki Kościoła w sprawie nierozerwalności małżeństwa.

 

W ramach akcji „Polonia Semper Fidelis” Instytut Ks. Piotra Skargi zebrał 145 515 podpisów wiernych pod petycją z prośbą do Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, abp. Stanisława Gądeckiego, o potwierdzenie przez polskich biskupów tradycyjnej nauki Kościoła w sprawie nierozerwalności małżeństwa.

 

Akcja była odpowiedzią na niepokojące interpretacje adhortacji apostolskiej papieża Franciszka Amoris laetitia o miłości w rodzinie. Pojawiały się nieprawdziwe opinie, jakoby Kościół miał zezwolić na przystępowanie do Komunii Świętej osobom rozwiedzionym, żyjącym w nowych związkach niesakramentalnych.

 

Akcja odbiła się szerokim echem w mediach. Była m.in. tematem programu „Warto rozmawiać” wyemitowanego przez TVP1 czy „Między Matrixem a Krucyfiksem” na kanale wPolsce.pl. O kampanii zrobiło się głośno również poza granicami naszego kraju. Jeden z największych na świecie portali dla katolików LifeSiteNews.com poświęcił akcji „Polonia Semper Fidelis” dwa artykuły. Wszystkie materiały są dostępne na stronie kampanii

 

Inicjatywa Instytutu Ks. Piotra Skargi zyskała też poparcie znanych osób. Petycję podpisali m.in. reżyser i publicysta Grzegorz Braun, aktor Radosław Pazura, publicysta Telewizji Republika dr Tomasz Terlikowski, znany kompozytor Michał Lorenc, dziennikarz Jan Pospieszalski, muzyk i kompozytor Ireneusz Dudek oraz liczni naukowcy, w tym historyk prof. dr hab. Andrzej Nowak z Uniwersytetu Jagiellońskiego.

 

Filmy z wypowiedziami ambasadorów kampanii oraz listę wszystkich popierających można zobaczyć na stronie www.PoloniaSemperFidelis.pl.