Prawybory w USA: Romney znowu pierwszy

2012-01-11 00:00:00
Prawybory w USA: Romney znowu pierwszy

W drugich ważnych prawyborach prezydenckich Partii Republikańskiej, tym razem w stanie New Hempshire, zdecydowane zwycięstwo odniósł miliarder Mitt Romney. Tego polityka popiera partyjny establishment, który uważa, że ma on odpowiednie zaplecze biznesowe, by pokonać w listopadowych wyborach obecnego prezydenta  Baracka Obamę.  Jego przeciwnicy zarzucają mu jednak bycie „fałszywym konserwatystą”. 
 
W prawyborach w New Hempshire Romney uzyskał 37. procentowe poparcie. Drugie miejsce zajął libertarianin Ron Paul (24 proc. głosów ), trzecie Rick Huntsman z Utah (17 proc.), Rick Santroum i Newt Gingrich otrzymali po ok. 10 proc. głosów. 
 
Widać wyraźnie, że faworytem w wyścigu o nominację Partii Republikańskiej, pozwalającą się ubiegać o fotel prezydencki, staje się Romney. Teraz, gdy wygrał drugie z rządu najważniejsze prawybory, może liczyć na szeroki strumień pieniędzy na kampanię wyborczą. 
 
Według sondażu CBS News, Romney’a poparło 45 proc, wyborców, dla których najważniejsze były sprawy gospodarki. Aż 60 proc. wszystkich wyborców stanu uznało, że były gubernator Massachusetts  ma największe szanse pokonać kontr kandydata z Partii Demokratycznej, tj. obecnego prezydenta, Baracka Obamę.  
 
Mit Romney był wybierany zarówno przez konserwatystów, jak i osoby umiarkowane oraz dobrze zarabiające. Były gubernator jest pierwszym Republikaninem od 1976 r., który wygrał w dwóch pierwszych prawyborach z rzędu. 

 
Źródło: WorldNetDaily.com, AS.
 
W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.
Nazywany jest Szaleńcem Niepokalanej. Wiedział, że Maryja jest papierkiem lakmusowym, który mówi o prawdziwości naszego katolicyzmu. Był przekonany, że jeśli ktoś zawierzy Maryi, nigdy się nie zawiedzie. O heroiczności i niegasnącym zapale św. Maksymiliana Kolbego opowie redaktor naczelny „Przymierza z Maryją" już we wtorek 8 kwietnia 2025 roku podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana" we Wrocławiu.