„Rok 1984. Totalitaryzm 2.0” już dostępny dla każdego. Obejrzyj koniecznie!

2021-12-26
„Rok 1984. Totalitaryzm 2.0” już dostępny dla każdego. Obejrzyj koniecznie!

W świecie, w którym absurd goni absurd, musi nadejść czas refleksji nad przyszłością cywilizacji i poszukiwania sposobu wyjścia z zaułka, w jaki trafiło wiele społeczeństw, de facto sterowanych przez media elektroniczne. Zapraszamy do obejrzenia filmu pt. „Rok 1984. Totalitaryzm 2.0”, wyprodukowanego przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi dzięki Darczyńcom i wielu osobom zaangażowanym w obronę cywilizacji i jej fundamentów.

 

Jeżeli w internecie dominuje kilka podmiotów, ponadnarodowych i kontrolujących przepływ informacji, to zagrożenie nowym totalitaryzmem – budowanym przez wielkie korporacje, nie poddające się kontroli państw, stało się już częścią naszej rzeczywistości. Warto więc zatrzymać się na chwilę i spojrzeć na świat, biorąc na serio opinie i komentarze budujące narrację filmu „Rok 1984. Totalitaryzm 2.0”.

 

Świat wirtualny, wypychając z świadomości ludzi świat realny, niesie wiele nowych zagrożeń, których nie dostrzegamy w codziennej gonitwie. Co więcej – internetowe korporacje już otwarcie okazują swoją siłę chociażby poprzez „wykasowywanie” z mediów społecznościowych osoby o poglądach sprzecznych wobec poglądów właścicieli mediów internetowych.

 

Przykład Donalda Trumpa to tylko jeden z wielu dowodów na to, że korporacje ponadpaństwowe nie tylko same nie chcą być kontrolowane, ale uzurpują sobie prawo do kontrolowania państw i kreowania ich polityk.

 

Celem ataku i ograniczeń w internecie są szczególnie chrześcijanie, obrońcy życia i środowiska prezentujące poglądy tradycyjne oraz patriotyczne. Rewolucja antycywilizacyjna, wkraczająca przez instytucje życia społecznego i gospodarczego do współczesnego świata, odnosi największe wielkie sukcesy tam, gdzie udaje się zastraszyć społeczeństwa i wzbudzić w nich potrzebę poczucia bezpieczeństwa, gwarantowanego poprzez liczne ograniczenia praw, wolności i własności.

 

Nowy totalitaryzm to także bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia społeczeństw, w szczególności młodych ludzi, których psychika i poglądy dopiero się kształtują. O tym także jest mowa w tej produkcji filmowej naszego Stowarzyszenia.


Co stało się w 2008 roku? Dlaczego od tego roku w młodym pokoleniu na masową skalę przybyło zdiagnozowanych depresji, samookaleczeń, deklaracji zmiany płci? Ile jeszcze zostało nam wolności i ile praw już nam zabrano?– o tym i o wielu innych problemach otaczających nas w XXI wieku usłyszą Państwo w filmie, wyreżyserowanym przez Łukasza Korzeniowskiego. Warto obejrzeć cały film i porównać jego przekaz z tym, co dzieje się wokół nas.

W galerii zdjęcia z premiery filmu "Rok 1984. Totalitaryzm 2.0" w warszawskim kinie "Luna" 1 grudnia 2021 roku.

Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi

Pierwsze tegoroczne spotkanie w ramach Klubów „Polonia Christiana” odbędzie się w piątek 21 stycznia w Opolu. Jego temat – „Utopie, dystopie, teorie spiskowe” – pobudza wyobraźnię i inspiruje do zadawania sobie pytań na temat procesów zachodzących we współczesnym świecie, wiodących czasami do abstrakcyjnych i nienormalnych sytuacji.
Jeśli są takie miejsca, w których pamięć o Piotrze Skardze powinna być szczególnie kultywowana, to jest to właśnie Kraków oraz Wilno. Rezygnacja z tego pomnika lub jego przesunięcie w inne miejsce oznaczałyby odwrócenie się władz miejskich od staropolskiej kultury i tradycji, których Kraków powinien być strażnikiem. - pisze dr hab. prof. UJ Zenon Piech w liście poparcia dla akcji petycyjnej "Skarga zostaje", którą prowadzi nasze Stowarzyszenie. Publikujemy dla Państwa ten list w całości.
Z wielkim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pan Ireneusza Kratiuka, taty red. Krystiana Kratiuka (redaktora naczelnego portalu PCh24.pl). Składamy szczere kondolencje synowi oraz całej pogrążonej w smutku rodzinie.
Władze Krakowa od dłuższego czasu starają się spełnić oczekiwania "postępowców", którym przeszkadza tradycja i dziedzictwo kultury chrześcijańskiej. Teraz na celowniku ideologicznym znalazła się postać księdza Piotra Skargi, zasłużonego dla Polski patrioty i duchownego. W obronie pomnika stanęło Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi, które zbiera podpisy pod petycją o porzucenie ideologicznie motywowanego i kosztownego pomysłu usunięcia pomnika z placu św. Marii Magdaleny w Krakowie. Likwidacja pomnika może kosztować podatników miliony, podczas gdy miasto ma przed sobą wiele poważniejszych wydatków.
Bezprecedensowy w dziejach Kościoła Katolickiego proces synodalny to działanie, które grozi wieloma zmianami, mogącymi sprowadzić wspólnotę wiernych na niebezpieczną drogę budowaną na błędach, w jakie wpadł Kościół w Niemczech. Jak mamy rozumieć słowa papieża Franciszka, który na otwarciu procesu synodalnego otwarcie powiedział: Nie potrzebujemy tworzyć nowego Kościoła, potrzebujemy stworzyć odmienny Kościół”? Uczestnicząc w procesie synodalnym i obserwując wydarzenia z nim związane warto poszerzyć swoją wiedzę dzięki lekturze broszury pt. „Synodalność. Koniec Kościoła jaki znamy?” wydanej przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi.