Różaniec - ratunek dla świata

wrzesień 2014
Różaniec - ratunek dla świata

Różaniec - ratunek dla świata

Różaniec to niezawodna broń do walki z grzechem. Do jego odmawiania nawoływała Matka Najświętsza podczas objawień w Fatimie, Lourdes, Gietrzwałdzie... Aby rozszerzyć wśród Polaków wiedzę na temat mocy modlitwy różańcowej, Instytut Ks. Piotra Skargi postanowił rozpowszechnić książkę Antonia Borellego, pod tytułem „Różaniec – ratunek dla świata”. 257 tysięcy egzemplarzy drugiego, poprawionego, wydania pracy brazylijskiego pisarza i członka TFP, zostało wysłanych do korespondentów Instytutu. 

Należy zaznaczyć, że część datków, jakie napłyną od darczyńców, przeznaczono na druk i rozpowszechnienie tej książki w języku ukraińskim.

To już druga odsłona tej kampanii. Jeszcze w 2006 roku z naszej inicjatywy do polskich domów trafiło 20 tys. egzemplarzy pierwszego wydania wspomnianej książki z prezentem w postaci poświęconego różańca. Wówczas uruchomiliśmy także stronę www.rozaniec.org.pl, która naszą akcję przeniosła do internetu. Do dziś tą drogą czytelników znalazło ponad 10 tysięcy książek obu wydań oraz piękne różańce.