Rozważania Męki Pańskiej dla naszych Przyjaciół

kwiecień 2024
Rozważania Męki Pańskiej dla naszych Przyjaciół

Rozważania Męki Pańskiej dla naszych Przyjaciół

Wiedząc o tym, jak wielkie znaczenia ma rozważanie Męki Pańskiej, tegoroczną kampanię wielkopostną postanowiliśmy poświęcić właśnie tej szlachetnej praktyce duchowej, która ukształtowała wielu świętych i błogosławionych.

„Jedna godzina rozważania Mojej bolesnej męki większą zasługę ma, aniżeli cały rok biczowania się aż do krwi; rozważanie Moich bolesnych ran jest dla ciebie z wielkim pożytkiem, a Mnie sprawia wielką radość”
(Dz. 369) – takie słowa skierował Pan Jezus do św. Siostry Faustyny. Wiedząc o tym, jak wielkie znaczenia ma rozważanie Męki Pańskiej, tegoroczną kampanię wielkopostną postanowiliśmy poświęcić właśnie tej szlachetnej praktyce duchowej, która ukształtowała wielu świętych i błogosławionych.

 

W marcu nasi Przyjaciele otrzymali książeczki pt. Któryś za nas cierpiał rany. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Ta pięknie wydana publikacja pozwala zagłębić się w kolejnych etapach Męki Pana Jezusa. Autorem rozważań jest o. Jan Strumiłowski OCist, a jego słowa uzupełniają cytaty z wizji Męki Pańskiej, jakich doznała bł. Anna Katarzyna Emmerich. Oprawa graficzna utrzymana we filetowej, wielkopostnej barwie oraz obrazy stacji Drogi Krzyżowej ułatwiają Czytelnikom zanurzenie się w pasyjny nastrój.

 

Dodatkowo broszurę dopełnia poświęcony przez kapłana obrazek z wizerunkiem ukrzyżowanego Pana Jezusa, który ułatwi modlitwę do naszego Ukrzyżowanego Zbawiciela.