Sławomir Olejniczak: Ta kampania powstrzymała covidowe szaleństwo w polskich kościołach

Prezentujemy Państwu drugą część naszego cyklu krótkich rozmów, w których diagnozujemy kondycję współczesnego świata oraz przybliżamy działania publiczne i kampanie, jakie w odpowiedzi na rozmaite kryzysy realizuje Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi. Naszym gościem jest Prezes Stowarzyszenia Sławomir Olejniczak. Tym razem opowiada on o konsekwencjach akcji pt. „Stop Komunii Świętej na rękę!”.

Przypomnijmy, że kampania ta – realizowana za pośrednictwem nośników ATL, czyli billboardów w największych polskich miastach, jak również ze wsparciem dedykowanej temu celowi strony internetowej (cialochrystusa.com) – miała uwrażliwić katolicką opinię publiczną w Polsce na problem pojawiających się masowo w polskich kościołach prób narzucania i faworyzowania sposobu przyjmowania Komunii Św. na rękę. oraz coraz częstszych przypadków profanacji Najświętszego Sakramentu. Emisja billboardów została zrealizowana w październiku i listopadzie 2020 roku (więcej informacji o tej akcji można odnaleźć tutaj).

„Z perspektywy dwuletniej myślę, że ta kampania Stop Komunii Świętej na rękę! odniosła swój skutek. Widziałem, jakie było szaleństwo, gdy zaczęła się tzw. pandemia covidowa. Widziałem, jak lansowano jedynie Komunię Św. na rękę. Sam byłem świadkiem sytuacji, w których dochodziło do świadomej bądź nieświadomej profanacji. Liczni ludzie nie umieli przyjąć godnie Komunii i ona upadała. Teraz jednak obserwujemy odwrót. Te problemy w dużej mierze zanikły i obserwujemy powrót do tradycyjnej formy przyjmowania Komunii Św., czyli do ust. A to może tylko cieszyć. Ta nasza kampania wówczas na pewno w jakimś stopniu się do tego przyczyniła” – powiedział Sławomir Olejniczak, prezes Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi.

 

PiotrSkarga.pl

 

Zachęcamy do obejrzenia krótkiej wypowiedzi Prezesa SKCh im. Ks. Piotra Skargi Sławomira Olejniczaka, który podsumował dotychczasowe starania naszego środowiska o wprowadzenie do debaty wokół Synodu o synodalności mocnego, katolickiego głosu wiernych przywiązanych do Tradycji i Magisterium Kościoła Katolickiego. Choć sam Synod jeszcze trwa, to jednak jego dwie pierwsze fazy – diecezjalna i krajowa – dobitnie zobrazowały kryzys społecznej recepcji Kościoła. W tym chaosie pojęć, postulatów i problemów nasz głos zdołał się przebić i zyskać zainteresowanie niemałej liczby katolików.
Szczelnie wypełniona sala konferencyjna krakowskiego hotelu INX Design oraz kilka tysięcy osób oglądających na żywo - odcinek specjalny programu "Prawy Prosty Plus" przykuł uwagę dużego grona odbiorców. Nie może to dziwić, wszak goście red. Łukasza Karpiela wytoczyli najcięższe działa wobec bieżącej i przyszłej agendy Rewolucji, realizowanej z coraz większym zapałem także i w Polsce.
Tam trzeba być! Już w czwartek 19 stycznia 2023 r. odbędzie się specjalne wydanie programu publicystycznego "Prawy Prosty Plus". Już sam tytuł odcinka - „Zaraza, wojna i… Co przyniesie rok 2023?” - wskazuje, że będzie to niezwykle ciekawe spotkanie, w którym na żywo będzie można wysłuchać stałych gości programu: red. Witolda Gadowskiego i red. Łukasza Warzechy.
Dlaczego Matka Boża objawiła się w dalekiej Japonii? To jest wielka lekcja dla nas i naszego czasu. Ten ogień to może być metaforyczne piekło, które na nas czeka. Bóg nikogo na piekło nie skazuje, ale to człowiek samo może się na nie skazać. Warto o tym pamiętać, przyglądając się nowym trendom cywilizacyjnym - mówił red. Jerzy Wolak, autor wyjątkowej książki o objawienia w Akita podczas spotkania Klubu "Polonia Christiana" w Krakowie. Zapraszamy do obejrzenia całości wystąpienia.
Przedstawiamy Państwu zapis konferencji specjalnej, zorganizowanej przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi, zatytułowanej "Synod o synodalności. Czy grozi nam protestantyzacja Kościoła?". Konferencja odbyła się w czerwcu 2022 r. i w dużej mierze stanowiła ocenę fazy diecezjalnej Synodu, jak również niezwykle trafną prognozę tego, co miało się wydarzyć w kolejnych miesiącach na szczeblu konferencji episkopatów.