Sławomir Olejniczak: Ta kampania powstrzymała covidowe szaleństwo w polskich kościołach

Prezentujemy Państwu drugą część naszego cyklu krótkich rozmów, w których diagnozujemy kondycję współczesnego świata oraz przybliżamy działania publiczne i kampanie, jakie w odpowiedzi na rozmaite kryzysy realizuje Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi. Naszym gościem jest Prezes Stowarzyszenia Sławomir Olejniczak. Tym razem opowiada on o konsekwencjach akcji pt. „Stop Komunii Świętej na rękę!”.

Przypomnijmy, że kampania ta – realizowana za pośrednictwem nośników ATL, czyli billboardów w największych polskich miastach, jak również ze wsparciem dedykowanej temu celowi strony internetowej (cialochrystusa.com) – miała uwrażliwić katolicką opinię publiczną w Polsce na problem pojawiających się masowo w polskich kościołach prób narzucania i faworyzowania sposobu przyjmowania Komunii Św. na rękę. oraz coraz częstszych przypadków profanacji Najświętszego Sakramentu. Emisja billboardów została zrealizowana w październiku i listopadzie 2020 roku (więcej informacji o tej akcji można odnaleźć tutaj).

„Z perspektywy dwuletniej myślę, że ta kampania Stop Komunii Świętej na rękę! odniosła swój skutek. Widziałem, jakie było szaleństwo, gdy zaczęła się tzw. pandemia covidowa. Widziałem, jak lansowano jedynie Komunię Św. na rękę. Sam byłem świadkiem sytuacji, w których dochodziło do świadomej bądź nieświadomej profanacji. Liczni ludzie nie umieli przyjąć godnie Komunii i ona upadała. Teraz jednak obserwujemy odwrót. Te problemy w dużej mierze zanikły i obserwujemy powrót do tradycyjnej formy przyjmowania Komunii Św., czyli do ust. A to może tylko cieszyć. Ta nasza kampania wówczas na pewno w jakimś stopniu się do tego przyczyniła” – powiedział Sławomir Olejniczak, prezes Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi.

 

PiotrSkarga.pl

 

Radna Sejmiku Województwa Małopolskiego, zaprasza nas, aby dołączyć do 10. Krakowskiego Marszu dla Życia i Rodziny. To już w niedzielę, 16 czerwca o godz. 11:30. Zbieramy się na Placu Matejki. Jeżeli chcesz Polski wiernej cywilizacji życia, jeśli chcesz Polski, gdzie nie ma wstępu cywilizacja śmierci, dołącz do Krakowskiego Marszu dla Życia i Rodziny. Stańmy wspólnie po stronie życia!
Szukamy młodych i ambitnych osób do pomocy w organizacji Krakowskiego Marszu dla Życia i Rodziny! Nasz marsz to wspaniała okazja do zamanifestowania oraz obrony uniwersalnych wartości takich jak rodzina i życie. Jeśli chcesz zaangażować się w największe wydarzenie pro-life w Krakowie, jeśli lubisz kontakt z ludźmi i współpracę, by razem stworzyć coś wyjątkowego, jeśli jesteś gotowy pomóc w przygotowaniu tego wydarzenia, to SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI, by zostać wolontariuszem!
Nie dajmy się opiłowywać! Mamy swoje prawa - mówi red. Witold Gadowski w krótkim, acz treściwym zaproszeniu, kierowanym do wszystkich Państwa w związku z Marszem Dla Życia i Rodziny w Krakowie. Spotykamy się już 16 czerwca 2024 r. o godz. 11:30 na Placu Matejki, by stworzyć niezapomniane święto i zarazem czytelny znak adresowany do polityków.
Zapraszamy Państwa do obejrzenia nagrania ze spotkania zrealizowanego w ramach Klubu "Polonia Christiana" w Warszawie. Naszym gościem i zarazem prelegentem był prof. dr hab. Mieczysław Ryba. To ceniony historyk, komentator życia publicznego, autor licznych książek i artykułów naukowych, pracownik naukowy Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego im. Jana Pawła II, a także członek Kapituły Orderu Odrodzenia Polski...
Frontalny atak aborcyjnego lobby, które próbuje wykorzystać zmianę rządów w Polsce do legalizacji zabijania dzieci, wymaga naszej obrony – mówi wiceprezes Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi Sławomir Skiba. Stawką tej walki, w tym działań takich jak Marsz dla Życia i Rodziny w Krakowie, jest życie wielu tysięcy dzieci...