Św. Maksymilian Kolbe - broszura w 82. rocznicę śmierci

sierpień 2023
Św. Maksymilian Kolbe - broszura w 82. rocznicę śmierci

Św. Maksymilian Kolbe - broszura w 82. rocznicę śmierci

Wesprzyj niezależne media dla katolików i odbierz wyjątkową broszurę o świętym Maksymilianie Marii Kolbe - polskim duchownym katolickim, wynalazcy, tytanie pracy, oddanym słudze Matki Bożej, wspaniałym publicyście i kapłanie, a w finale ziemskiego życia - męczenniku. Zanurz się w historii życia tego wielkiego franciszkanina i podążaj ścieżką jego zaufania Niepokalanej Maryi!

Prezentowana publikacja w sposób niezwykle przystępny i zwarty przybliża postać św. Makysmiliana. To idealny upominek dla osób, które mają problem z lekturą opasłych, wymagających intelektualnie hagiografii. Na kilkudziesięciu stronach e-booka możemy poznać najważniejsze fakty o młodości, wzrastaniu i dojrzewaniu do powołania, a także o kapłańskiej posłudze, niezwykłych dokonaniach i heroicznej postawie Kolbego. Jak czytamy we wprowadzeniu do broszury, to właśnie w sercu Europy, "gdzie historia wielokrotnie splatała różne narody w tańcu przekształcających się granic, kształtowała się postać, która stała się symbolem miłości i ofiary". Tą postacią jest święty Maksymilian Maria Kolbe - patron dziennikarzy, honorowych dawców krwi, energetyków i rodzin.

Broszura "Św. Maksymilian Maria Kolbe" jest dziełem redakcji portalu PCh24.pl (którego wydawcą jest Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi). Okazją ku przypomnieniu postaci wielkiego polskiego świętego i zarazem męczennika, który w obozie Auschwitz oddał swoje życie w zamian za uratowanie więźnia Franciszka Gajowniczka, stała się 82. rocznica śmierci św. Maksymiliana. "Jestem katolickim księdzem z Polski, chciałbym zająć jego miejsce, bo ma żonę i dzieci" - tymi słowami Kolbe wprawił w osłupienie niemieckich nazistowskich oficerów, którzy dokonywali selekcji więźniów do egzekucji. Uratowany przez św. Maksymiliana Franciszek Gajowniczek przeżył obóz śmierci, umierając dopiero w roku 1995.

Publikacja stanowi upominek dla Darczyńców wspierających dobrowolnymi datkami utrzymanie i rozwój portalu oraz telewizji internetowej PCh24TV. Aby otrzymać broszurę w formacie e-booka, wystarczy dokonać wpłaty w dowolnej kwocie, korzystając z buttona poniżej i przechodząc na dedykowaną stronę. E-book dostępny jest na stronie wyświetlanej po potwierdzeniu płatności.