"Twoje światło w Fatimie"

lipiec 2009
"Twoje światło w Fatimie"

"Twoje światło w Fatimie"

W lipcu 2009 r. zapoczątkowaliśmy akcję "Twoje światło w Fatimie". W jej ramach corocznie przesyłamy do polskich domów małe świeczki, które później - przetopione w duże metrowe świece wotywne - wraz z intencjami naszych Korespondentów zawozimy do Sanktuarium w Fatimie.


W lipcu 2009 r. do ponad 229 000 polskich domów trafiły niewielkie świece i karty na podziękowania i prośby do Matki Bożej. Z odesłanych przez korespondentów świec zostały wytopione znacznie większe, metrowe świece, które – zgodnie z miejscowym zwyczajem – zapłonęły przed fatimską Kaplicą Objawień. Korespondenci Instytutu, którzy włączyli się do tej akcji, zyskali także możliwość przekazania własnych intencji modlitewnych. Zostały one przedstawione Matce Bożej oraz błogosławionym Hiacyncie i Franciszkowi w portugalskim Sanktuarium – w miejscu, gdzie w 1917 r. objawiła się Maryja. 

Odzew na akcję przekroczył nasze najśmielsze oczekiwania: już w ciągu pierwszych 4 dni Poczta Polska przekazała nam 110 dużych worków z korespondencją od uczestników kampanii. Od tamtej pory akcja "Twoje światło w Fatimie" jest wznawiana 2-3 rocznie. Do 2019 r. otrzymaliśmy od naszych sympatyków 4 559 świec oraz 237 664 kartki z intencjami, które złożyliśmy u stóp Matki Bożej Fatimskiej.