Tysiące próśb i podziękowań dla Matki Bożej Nieustającej Pomocy!

wrzesień 2023
Tysiące próśb i podziękowań dla Matki Bożej Nieustającej Pomocy!

Tysiące próśb i podziękowań dla Matki Bożej Nieustającej Pomocy!

W samym sercu Kościoła, w Rzymie, złożyliśmy prośby i podziękowania Polaków dla Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Przed Jej cudowną ikoną w kościele pw. św. Alfonsa Marii Liguoriego w Wiecznym Mieście spoczęło 24 214 kart nadesłanych do nas przez czcicieli Maryi z całej Polski, Przyjaciół Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi.

W ciągu ostatniego roku zorganizowaliśmy dwie kampanie poświęcone wizerunkowi Matki Bożej Nieustającej Pomocy - najczęściej kopiowanemu obrazowi Maryjnemu na świecie. Popularność tego przedstawienia Matki Bożej także w Polsce znalazła swoje odzwierciedlenie w żywej reakcji naszych Dobrodziejów na akcje mające na celu popularyzowanie wiedzy o historii, kulcie i znaczeniu teologicznym tego wizerunku.

W dwóch kampaniach rozesłaliśmy do Przyjaciół Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi aż 325 500 broszur i pięknych obrazków Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Aż 24 214 osób ze wszystkich regionów Polski odesłało do nas karty z wypisanymi prośbami i podziękowaniami dla Matki Bożej czczonej w tym wizerunku. Tak duży odzew na naszą kampanię świadczy o tym, jak wielkie znaczenie ma dla polskich katolików możliwość oddania się pod nieustającą pomoc Matki Bożej i jak wielka jest w naszym narodzie miłość dla Bożej Rodzicielki! 

Wszystkie prośby i podziękowania poslkich wiernych zostały złożone tuż pod cudowną ikoną, a za powierzone sprawy odmówiliśmy Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz Różaniec.