Udekoruj swoje okno w uroczystość Bożego Ciała

maj 2020
Udekoruj swoje okno w uroczystość Bożego Ciała

Udekoruj swoje okno w uroczystość Bożego Ciała

Aż 3946 osób wzięło udział w kampanii Bądźże pozdrowiona, Hostyjo żywa, organizowanej przez Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi, zamawiając piękny wizerunek Najświętszego Sakramentu na delikatnej tkaninie. To wyjątkowy sposób, który pozwoli ożywić piękną tradycję radosnego świętowania i manifestowania wiary w Jezusa Eucharystycznego oraz uczcić 700-lecie święta Bożego Ciała na ziemiach polskich.

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, nazywaną także Bożym Ciałem, Kościół katolicki obchodzi w czwartek, jedenastego dnia po Zesłaniu Ducha Świętego. To piękna i wielowiekowa tradycja, która do dziś stanowi jedno z najważniejszych świąt w roku liturgicznym. 

Chcemy kontynuować tę piękną tradycję manifestowania wiary w Pana Jezusa, dlatego postanowiliśmy wznowić niezwykle udaną kampanię Bądźże pozdrowiona, Hostyjo żywa. W ramach tej inicjatywy chcieliśmy podarować Państwu obrazy na tkaninie z wizerunkiem Najświętszego Sakramentu, które już 11 czerwca w uroczystość Bożego Ciała mogą Państwo zawiesić w swoim oknie lub na balkonie. Było to dla nas niezwykle ważne, tym bardziej, że w tym roku obchodzimy 700-lecie tego święta na ziemiach polskich! 

Na nasze zaproszenie odpowiedziało wielu wiernych z Polski! Otrzymaliśmy aż 3946 zamówień z prośbami o przesłanie tej przepięknej tkaniny.
 

Wymiary obrazu (33,5 cm x 46,5 cm) sprawiają, że jest on doskonale widoczny w ten uroczysty dzień.