USA: Senat stanowy legalizuje małżeństwa pederastów. Gubernator zawetuje

2012-02-16 00:00:00
USA: Senat stanowy legalizuje małżeństwa pederastów. Gubernator zawetuje

Senat amerykańskiego stanu New Jersey przyjął ustawę legalizującą małżeństwa homoseksualistów. Gubernator stanu, Krzysztof Christie z Partii Republikańskiej zapowiedział złożenie weta do ustawy.

Z decyzji stanowej legislatywy radości nie kryją homoseksualni aktywiści. - To oznacza, że świat się zmienia i już się zmienił. Czas się obudzić i poczuć równość - powiedział Stefan Goldstein z Garden State Equality, organizacji walczącej o "prawa" pederastów.

Gubernator Christie zapowiedział złożenie weta do przyjętej ustawy, gdyż w jego opinii, w sprawach tak istotnych jak zmiana reguł zawierania małżeństw, powinna się wypowiedzieć ludność stanu New Jersey. Postuluje on przeprowadzenie referendum w tej kwestii, co nie podoba się działaczom homoseksualnym i senatorom z ramienia demokratów, którzy uważają, że decyzji dotyczących "ochrony praw mniejszości" nie powinno się powierzać opinii większości społeczeństwa. Wyraźnie obawiający się opinii społecznej zwolennicy przywilejów dla pederastów liczą na odrzucenie sprzeciwu Christiego.

W przypadku niepowodzenia działań gubernatora, New Jersey może stać się dziewiątym stanem USA, w którym zezwala się na zawieranie małżeństw przez osoby homoseksualne.


Źródło: Huffingtonpost.com
Klub „Polonia Christiana” w Krakowie ma zaszczyt zaprosić na wyjątkowe spotkanie z Jarosław Wąsowicz, kapelanem Prezydenta RP Karol Nawrocki, które odbędzie się 19 lutego o godz. 18.00 w chrześcijańskiej kawiarni „Pola Dialogu” przy ul. Stradomskiej 6 (obok Kościoła Misjonarzy Nawrócenia Świętego Pawła).
W historycznych murach Akademii Zamojskiej — jednego z najważniejszych ośrodków polskiej myśli akademickiej oraz formacji elit Rzeczypospolitej — odbędzie się 4 marca 2026 roku konferencja naukowa zatytułowana „Konserwatywna Rosja. Fantasmagoria czy rzeczywistość?”. Wydarzenie organizowane przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi oraz Akademie Zamojską stanowi próbę pogłębionej, rzetelnej i krytycznej refleksji nad zjawiskiem rosyjskiego konserwatyzmu — jego genezą, istotą oraz realnym znaczeniem dla polityki wewnętrznej Federacji Rosyjskiej i jej oddziaływania na wyobraźnię intelektualną części elit Zachodu.
Zapraszamy na spotkanie z Jan Strumiłowski, które odbędzie się 25 lutego o godz. 17.00 w kawiarni Stacja Dialog, mieszczącej się w budynku dworca Wrocław Główny przy ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 105 we Wrocławiu.
Do rozpoczęcia Wielkiego Postu pozostało jeszcze tylko kilka dni, a następujące po nich tygodnie zadecydują o naszym duchowym przygotowaniu na właściwe przeżycie Triduum Męki Pańskiej oraz Świąt Zmartwychwstania Chrystusa. Aby dobrze wykorzystać ten szczególny czas warto sięgnąć po „Wielkopostne wyzwanie” – wyjątkową zdrapkę na każdy dzień Wielkiego Postu. Nie zwlekaj i odbierz pakiet jeszcze przed Środą Popielcową. W prezencie otrzymasz tradycyjną kartkę wielkanocną wraz z ozdobną kopertą, którą możesz wysłać wraz z życzeniami do bliskiej osoby.
W czasach, gdy Wielki Post coraz częściej bywa jedynie tradycją, pojawia się narzędzie, które potrafi obudzić serce i przywrócić sens duchowej drogi. „Wielkopostne wyzwanie” — wyjątkowa zdrapka duchowa — prowadzi każdego dnia do głębszego spotkania z Bogiem, łącząc nowoczesną formę z pięknem katolickiej tradycji. To propozycja dla tych, którzy chcą przeżyć ten święty czas naprawdę, a nie tylko symbolicznie.