”Ekumeniczna” troska o sodomitów

2005-12-08

Zazwyczaj bywa tak, że brak zdecydowanej reakcji katolików na szerzące się zło, ośmiela tych, którzy to zło czynią lub po cichu je wspierają. Po prowokacyjnych wystąpieniach homoseksualistów, manifestujących swoje dewiacyjne skłonności na ulicach polskich miast i wspieranych przez nachalną propagandę laickich mediów, ujawniły się więc "autorytety", zaniepokojone "brutalną reakcją władz" na nielegalne zgromadzenie dewiantów w Poznaniu oraz postawą tych, którzy nie godzą się na publiczne promowanie demoralizacji.

Mieliśmy już więc oświadczenia prof. Marka Safiana, Prezesa Trybunału Konstytucyjnego i prof. Andrzeja Zolla, Rzecznika Praw Obywatelskich oraz różnej maści lewackich "intelektualistów", potępiających " faszyzację życia publicznego w Polsce" ( przypominające w formie i treści bolszewickie wezwania do czujności "w walce z kontrrewolucją i sabotażem"), składane na łamach niezawodnej Gazety Wyborczej, oficjalnego organu wszelkich aberracji.

Do chóru "zaniepokojonych" dołączyła ostatnio redakcja Ekumenicznej Agencji Informacyjnej ekumenizm.pl, której szefuje katolik Tomasz Terlikowski. Specjalne oświadczenie wydane na tę okoliczność (02.12.2005), rozpoczyna się oczywiście od mocno "ekumenicznego" stwierdzenia: "(...) Część z nas (członków EAI - przyp. aut.) uważa akty homoseksualne za grzeszne; inni spośród nas są przeciwnego zdania. Niektórzy z nas sprzeciwiają się legalizacji małżeństw jednopłciowych; inni są takiego rozwiązania gorącymi zwolennikami.( ...)

Jednak przez dwa lata działalności naszej Agencji nauczyliśmy się szanować nawzajem odmienny punkt widzenia, i pracować razem, pomimo dzielących nas różnic, gdyż głęboko wierzymy, że łączy nas miłość do Ewangelii". (cyt. za www.ekumenizm.pl) Zaiste trzeba być wytrawnym adeptem pokrętnej diabelskiej logiki, aby twierdzić, że na fundamencie Ewangelii można budować akceptację dla odrażającego grzechu, jakim są praktyki homoseksualne.

Wobec takiej argumentacji nie dziwi więc dalsza część tekstu, pełna oskarżeń pod adresem tych, którzy mieli na tyle odwagi, aby publicznie zamanifestować swój sprzeciw wobec homoseksualnych prowokacji. Dziwić może tylko fakt, że autorzy oświadczenia, jako chrześcijanie, nie przyjmują do wiadomości tego, co na temat grzechu sodomii mówi Pismo Święte, a w publicznym promowaniu homoseksualizmu, który ma stworzyć odpowiedni klimat do legalizacji związków homoseksualnych, nie widzą nic złego.

Całość przeplatana jest "rozpaczliwymi" wezwaniami do przywódców duchowych, również Pasterzy Kościoła Katolickiego, aby publicznie napiętnowali przeciwników homoseksualnych demonstracji. Cały tekst w dziwny sposób współbrzmi z oświadczeniem, które kilka dni temu otrzymał Jego Ekscelencja Ks. Arcybiskup Józef Michalik od Chrześcijańskiej Wspólnoty Ekumenicznej "Logos" z Pragi, która - jak piszą autorzy listu - "jest wspólnotą składającą się z chrześcijan o orientacji homoseksualnej"... 
Już sam tytuł referatu, wygłoszonego przez prof. Petera Kwasniewskiego podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana” 25 listopada w Krakowie, brzmi mocno intrygująco. Postawienie pytania „Czy papież może zmienić naszą wiarę?” to zwrócenie uwagi na ważny problem - trwania wiernych w Kościele i praktykowania obrządku, który nie zmieni podstaw doktryny i uszanuje sacrum, cementujące jedność wspólnoty katolickiej. Referat prof. Petera Kwasniewskiego, z niewielkimi zmianami redak-cyjnymi (w tym śródtytułami), przedstawiamy Państwu gorąco zachęcając do wgłębienia się w tematy, wobec których żaden Katolik nie może być obojętny.
Jeśli mamy już totalitaryzm, to kto reprezentuje władzę totalną, kto za nią stoi, a kto jest tylko widoczną dla ogółu fasadą władzy? Te i wiele innych pytań cisną się do głowy po obejrzeniu filmu wyprodukowanego przez Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi w reżyserii Łukasza Korzeniowskiego. „Rok 1984. Totalitaryzm 2.0” stawia pytania, pomaga poszukiwać odpowiedzi i zmusza do refleksji nad tym, czego często nie dostrzegamy wokół siebie.
Powieść George’a Orwella „Rok 1984” była zakazana w PRL. System uczulony na krytykę nie mógł jej tolerować obnażania jego prawdziwej dyktatorskiej twarzy. Czy film w reżyserii Łukasza Korzeniowskiego pt. „Rok 1984. Totalitaryzm 2.0” będzie również nie do zniesienia dla rozlewających się współczesnych totalitaryzmów, zawłaszczających sobie prawo do decydowania o nas i naszym życiu? Kinowa premiera filmu pt. „Rok 1984. Totalitaryzm 2.0" odbędzie się w Warszawie, w kinie „Luna” już 1 grudnia 2021 r. (w środę), godz. 19:00.
„Przebudowa Kościoła. Wszystko może się zmienić” – to temat spotkania z redaktorem PCh24.pl i PChTV Pawłem Chmielewskim w najbliższy czwartek, 25 listopada. Na prelekcję i dyskusję zaprasza Klub „Polonia Christiana” w Szczecinie na godz. 18.30 do auli Zespołu Szkół Salezjańskich przy ul. Ku Słońcu 124. Wstęp wolny.
„Nie taki opozycjonista. Ks. H. Gulbinowicz w rzeczywistości społeczno – politycznej PRL” – to temat dwóch spotkań z dr. hab. Rafałem Łatką, na jakie zapraszamy w ramach Klubów „Polonia Christiana” do Warszawy (18 listopada) i Gdyni (19 listopada).