”Filozoficzne podstawy współczesnych radykalnych ruchów społecznych”: Międzynarodowa konferencja naukowa w Warszawie

2016-10-12 00:00:00
”Filozoficzne podstawy współczesnych radykalnych ruchów społecznych”: Międzynarodowa konferencja naukowa w Warszawie

 Serdecznie zapraszamy do Warszawy na międzynarodową konferencję „Filozoficzne podstawy współczesnych radykalnych ruchów społecznych”. Głos zabiorą prof. Jacek Bartyzel, dr hab. Paweł Skibiński, Jose Antonio Ureta oraz dr hab. Aleksander Stępkowski.


Konferencja rozpocznie się w poniedziałek 17 października o godz. 16.00.


Miejsce - Uniwersytet Warszawski, Sala balowa Pałacu Tyszkiewiczów – Potockich, ul. Krakowskie Przedmieście 32 (wejście od strony kościoła ss. wizytek), Warszawa.

Głos zabiorą:


Prof. Jacek Bartyzel, UMK:

Szkoła Frankfurcka i gramscizm jako źródła Nowej Lewicy


Dr hab. Paweł Skibiński, UW:

Elementy kontynuacji marksizmu we współczesnych ideologiach radykalnych


Jose Antonio Ureta, L’Institut Europeen De Sciences Sociales, Francja:

Antropologiczne podstawy Rekoceptualizacji podstawowych struktur społecznych


Dr hab. Aleksander Stępkowski, prof. UW:

Antropologiczne uwarunkowania radykalizmu ruchów społecznych


Organizatorami wydarzenia są Koło Nauk o Państwie i Prawie „Pro Patria” WPiA UW  oraz Instytut Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. P. Skargi.

Konferencji patronują portal PCh24.pl i magazyn „Polonia Christiana”.

Zapraszmy również do dołączenia do wydarzenia na stronie facebook: 

https://www.facebook.com/events/1465955616764160/

 









Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.
Nazywany jest Szaleńcem Niepokalanej. Wiedział, że Maryja jest papierkiem lakmusowym, który mówi o prawdziwości naszego katolicyzmu. Był przekonany, że jeśli ktoś zawierzy Maryi, nigdy się nie zawiedzie. O heroiczności i niegasnącym zapale św. Maksymiliana Kolbego opowie redaktor naczelny „Przymierza z Maryją" już we wtorek 8 kwietnia 2025 roku podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana" we Wrocławiu.
Takie wydarzenie już się nie powtórzy! Przypadające w tym roku milenium koronacji Bolesława Chrobrego wymaga godnego upamiętnienia i refleksji nad obecnym stanem Rzeczypospolitej. Jeśli przywracać blask naszej Ojczyźnie, to właśnie przez przywołanie najpiękniejszych momentów z jej dziejów – chwil potęgi, niezależności i rozkwitu chrześcijaństwa. Wspólnie uczcijmy 1000-lecie Królestwa Polskiego uroczystą konferencją w Warszawie. Rejestracja już trwa – liczba miejsc ograniczona!